Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsu Pils komplekss skolēniem un jauniešiem mācību gadu uzsākot

23.08.2010

Septembris ir klāt! Laiks plānot un noorganizēt savai klasei jautrāko un interesantāko rudens ekskursiju uz Cēsu pusi!

Cēsu viduslaiku pils ir dzīva vēstures lieciniece. Tā pastāstīs Tev un taviem draugiem savus stāstus, atklās noslēpumus un ļaus pašiem kaut nedaudz iejusties viduslaikos.
 

Ekskursija pa pili
Kopā ar atraktīvu gidu viduslaiku tērpā, iepazīsi Cēsu Livonijas ordeņa pils noslēpumus, dzirdēsi nostāstus, kā arī varēsi nokāpt gan baisajā pils cietumā, gan lukturīšu gaismā pa šaurajām vītņu kāpnēm uzkāpt pils Rietumu tornī.

Kas dzīvoja pilī?
Sveces liesmas izgaismotajos Cēsu pils mūros pils kalpotājs iepazīstinās ar ikdienas dzīvi Livonijas ordenī un atklās, kā pils iedzīvotāji veiksmīgi apvienojuši mūku dzīvi ticībā un pazemībā ar bruņinieka cīņas degsmi kaujas laukā.

Pils stāsti
Klausoties senās teikās un nostāstos, uzzināsi par pārdabiskiem un leģendām apvītiem notikumiem, kas risinājušies pils mūros.

Viduslaiku spēles
Varēsi iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību. Cīņa uz līdzsvara baļķa, staigāšana uz koka kājām, nūjas vilkšana un citi pārbaudījumi gaidīs jūs plašajā pils dārzā.

Podi muzejā
No 14.septembra kopā ar muzeja darbinieku Tev ir iespēja iepazīties ar podu kolekcijas daudzveidību no senatnes līdz mūsdienām. Būs arī viktorīnas, aktīva līdzdarbošanās un atjautīgi uzdevumi.

Seno lietu pasaulē
Kādas lietas sadzīvē izmantoja un kādus darbus darīja cilvēki dažādos laikos un vietās? Atbildes gūsi darbojoties kopā ar muzeja darbiniekiem un klausoties viņu stāstos.

 

Ķegļu spēle pils dārzā
Laiks paskries nemanot, ja kopā ar klasesbiedriem nolemsi uzspēlēt aizrautīgo 19.gs. boulingu pils dārzā. Noteikumi pavisam vienkārši – ripinot bumbu pa celiņu jānogāž 9ķegļi. Vari izdomāt arī pats savus noteikumus un spēle kļūs vēl jautrāka.

Naksnīgās Cēsis lāpu gaismā
Ja kopā ar klasi nakšņojat Cēsīs, pirms naktsmiera noteikti jādodas naksnīgā ekskursijā lāpu gaismā pa Cēsu ieliņām. Gids uzburs ainiņas no cēsnieku dzīves un pastāstīs neaizmirstamas teikas un nostāstus.

... un tas nebūt nav viss! Cēsīs un apkārtnē ir ļoti daudz, ko redzēt, dzirdēt un izbaudīt . Gaidām ciemos! Lai mācību gads iesākas ar jautrību un vēl ciešāk saliedē Tavu klases kolektīvu!

Plašāka informācija par ekskursijām, programmām un īpašajiem piedāvājumiem: Cēsu Tūrisma informācijas centrs, Pils laukums 9, Cēsis, T: 64121815, 28318318, www.tourism.cesis.lv
 

Komentārs par rakstu: Cēsu Pils komplekss skolēniem un jauniešiem mācību gadu uzsākot

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!