Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsis – skolēniem un jauniešiem SEPTEMBRĪ

21.08.2010

Klāt septembris, kad skolēni sāk pārcilāt vecās vai tikko iegādātās skolas somas, vecāki sarūpē veltes ziemas garajiem vakariem, bet daba pirms iegrimšanas sniegā, steidz dāvāt košu krāsu paleti.


Foto: Danjevska

Jaunajam mācību gadam sākoties, vēl gribas mazliet pavilkt vasaru „aiz ausīm”, jo ir tik daudz stāstāma un pārrunājama ar sen neredzētiem klasesbiedriem. Lai mācību gada sākums būtu kā jauks un aizraujošs notikums skolēniem un pedagogiem, šogad Cēsis ielūdz ciemos uz dažādām atraktīvām, aizraujošām un arī izzinošām nodarbēm, no kurām dažas būs tikai septembrī, bet citas turpināsies visu gadu. Mums ir ko piedāvāt, lai jums būtu ko darīt!

Ar neparastiem ritmiem izskanēs augsta mēnesis, jo 28.augustā Cēsīs ar koncertu viesosies Braiens Linčs (Brian Lynch) no ASV kopā ar latīņu džeza grupu. Grupa ar nepacietību gaida iespēju tikties ar Latvijas publiku un cer iepriecināt ne tikai Latvijas klausītājus, bet arī iemācīties ko jaunu paši.

Par 1.septembra tradīciju ir kļuvuši Cēsu jauniešu domes rīkotie pasākumi pilsētā Dienas garumā Maija parkā paredzēti koncerti, atrakcijas un nodarbes jaunākā vecuma bērniem, bet vakarpusē Cēsu Pils dārzā tiek gaidīti jaunieši uz vakara ballīti.

Rudens sezonai sākoties, jauni piedāvājumi skolēnu grupām un klasēm. Kopā ar atraktīvu gidu viduslaiku tērpā, var iepazīt Cēsu Livonijas ordeņa pils noslēpumus, dzirdēt nostāstus, nokāpt gan baisajā pils cietumā, gan lukturīšu gaismā pa šaurajām vītņu kāpnēm uzkāpt pils Rietumu tornī. Klausoties senās teikās un nostāstos, uzzināt par pārdabiskiem un leģendām apvītiem notikumiem, kas risinājušies pils mūros. Iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību vai vienkārši uzspēlēt gadsimtu senu ķegļu spēli, bet vakarā lāpu gaismā izstaigāt Cēsu naksnīgās ieliņas.

Baudot dabu un tuvāko Cēsu apkārtni ar piedzīvojumu garšu, palīdzēs – laika grieži Āraišos, Cīrulīšu dabas takas vai braucieni pa Gauju, savvaļas zirgu apskate Raunā un īpaši gardi pagatavota zupa, franču kulinārija, meža kaujas, planēšana gaisā kā supervāverei un daudzas citas trakulīgas lietas.

Bet ja ir vēlēšanās mierīgi, nesteidzoties izbaudīt Cēsis rudenī, tad gleznainie parki un mazās vecpilsētas ieliņas būs īstā vieta romantiskām pastaigām.

Par ekskursijām, gaidāmajiem kultūras un izklaides pasākumiem, apskates vietām pilsētā, sīkāku informāciju var izlasīt Cēsu mājas lapā www.cesis.lv vai www.turisms.cesis.lv
 

Komentārs par rakstu: Cēsis – skolēniem un jauniešiem SEPTEMBRĪ

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!