Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Teju 70 valstu arhitekti vēlas radīt jaunā airBaltic termināļa konceptu

20.08.2010

Augusta sākumā Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic izsludināja starptautisku konkursu, kurā aicināja arhitektus no visas pasaules iesniegt savas idejas/koncepcijas jaunajam terminālim. Šobrīd interesi iesaistīties starptautiskajā konkursā izrādījuši arhitekti no 68 valstīm.


Foto: airBaltic

Bertolts Fliks, airBaltic prezidents un izpilddirektors: „Pagājušā gadā Latvija pēc Eurostat datiem bija vienīgā Eiropas Savienības valsts ar augošu avionozari. Pēc ļoti lielās arhitektu intereses redzam, ka Latvijas panākumi aviācijā ir pamanīti starptautiskā mērogā.”

Starptautiskā konkursa mērķis ir piesaistīt pasaules līmeņa arhitektus, kas var piedāvāt inovatīvu arhitektonisku un funkcionālu koncepciju jaunajam terminālim. Šī sākotnēji izstrādātā koncepcija jeb ideja tiktu izmantota kā pamats tālākajā termināļa kompleksa projekta izstrādē. Arhitektiem koncepcija jāveido, paredzot termināļa sākotnējo pasažieru apkalpošanas kapacitāti 7-8 miljoni pasažieru gadā, kā arī iespēju to palielināt līdz 14 miljoniem pasažieru gadā.

Konkursā iesniegtās arhitektoniskās koncepcijas septembra beigās izvērtēs starptautisku arhitektu žūrija un airBaltic vadība. Konkursa uzvarētājam airBaltic piešķirs €100 000 naudas balvu.

airBaltic uzdevumā konkursu organizē viena no pasaules lielākajiem būvniecības inženieru birojiem - „Ove Arup and Partners”- Londonas pārstāvniecība. Arhitektiem, kas vēlējās piedalīties koncepciju izstrādē, dalībai konkursā bija jāreģistrējas līdz 2010.gada 16.augustam. Konkursā pieteiktās arhitektūras koncepcijas jeb idejas tiks pieņemtas līdz 20.septembrim. Starptautiskā žūrija tās izvērtēs septembra beigās.
 

Komentārs par rakstu: Teju 70 valstu arhitekti vēlas radīt jaunā airBaltic termināļa konceptu

Vīksna
03.08.2015 17:33:23
Nu tas bija labs projektu konkurss, tā ka nebija nekāds brīnums, ka kā pieredzējušie, tā jaunie vēlējās piedalīties projekta izstrādē.

G.Vīksna http://gvbirojs.lv/
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!