Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsu Izstāžu namā mākslinieku Blanku izstāde - gleznās, grafikā, zīmējumos un video mākslā

11.08.2010

Cēsu Izstāžu namā no 14.augusta līdz 19.septembrim apskatāma mākslinieku Lindas, Mārtiņa un Jāņa Blanku izstāde – gleznās, grafikā, zīmējumos un video mākslā.

Jānis Blanka izstādi Cēsīs veidos uz pamatbāzes izstādei, kura bija skatāma pavasarī Rīgā, galerijā Alma. Lai Cēsu izstāde atšķirtos, parādīti no jauna tiks arī senāki darbi – zīmējumi un grafikas. Jāņa Blanka darbus raksturo tas, ka tēlu arsenāls ir bāzēts viduslaiku miniatūru procesuālajā rosībā un reizē latviskās dzīvesziņas tēlainības ziemeļnieciski naivajā izteiksmē. Viņa darbu skatītājam zūd robeža starp to, kas atgadījies īstenībā un to, kas inscenēts. Mākslinieks šķiet rūpīgi izpētījis sev apkārt esošās pasaules izskatu un, būdams izcils zīmētājs, lieliski pārvalda atainojuma fineses.

Savukārt Lindas Blankas mākslinieciskais rokraksts ir kā līdzsvara meklējumi starp sevi apkārtējo pasauli, kurā patērētājsabiedrības masu kultūras vizuālā agresija mijas ar harmoniskiem, neatkārtojami skaistiem mirkļiem. „Kad pārpildītas sabiedriskās telpas nesadzirdamajā murdoņā savā starpā sarunājas pāris cilvēku, viņus faktiski nevar pārtraukt un jautāt, ko viņi cenšas viens otram pastāstīt. Var uztvert tikai visaptverošo pilsētas dunoņu, uzsūkt tās ritmu un saklausīt tajā pilsētas simfoniju ap mums. Savos darbos es paņemu šo troksni un pārvēršu sava veida meditatīvā klusumā,“ darbu radīšanas procesu atklāj Linda Blanka.

Ikviens laipni aicināts uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar māksliniekiem 14.augustā plkst.15:00 Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3).

Izstāžu nams apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 – 18:00 (izņemot pirmdienas).

Komentārs par rakstu: Cēsu Izstāžu namā mākslinieku Blanku izstāde - gleznās, grafikā, zīmējumos un video mākslā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!