Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Limbažu filcā atkal rosība

31.07.2010

Limbažu pilsētas svētku laikā 31. jūlijā kādreizējās fabrikas „Limbažu filcs” ēkā svinēs Filca svētkus un atklās Mūžizglītības centru. Pēcpusdienā no plkst. 14.00 no Jūras ielas- Mūra ielā sāksies rosība, lai dalībniekiem radītu 30. gadu sajūtas.


Foto: Regina Tamane

Svētku organizatori- biedrība radošā apvienība „Limbažu Filcs” sola aizraujošu svētku programmu ar daudzveidīgām aktivitātēm dažādām vecuma grupām. Avīžu zēni iznēsās avīzes skaļi runādami dažādas reklāmas un jaunākās sensācijas un ziņas. Puķu meitenes piedāvās pļavu ziedu pušķīšus, skanēs 20.-30. gadu mūzika, kas nomainīsies ar ielu muzikantu priekšnesumiem- akordeons, saksofons, pūšamie instrumenti. Darbosies filca meistardarbnīca, azartiskie varēs apmeklēt spēļu salonu, būs iespēja apgūt smalko deju (čarlstons un lambetvoks) soļus, ar skatu tagadnē un nākotnē jauniešu studijas „Lipēra” rādīs filca modes. Atspirdzinošu sulu stendu piedāvās ZS „Reķi”, būs arī improvizēts tirdziņš ar tamborējumiem un kārumiem. Fotomirkļus no pasākuma varēs notvert Naura Avota Retro salonā, tam īpaši sagādāti tērpi, spieķi, greznas apkakles un citi rekvizīti. Seno laiku noskaņu radīs arī RETROmances auto, kas plkst. 15.00 izbrauks cauri pilsētai, lai apstātos Mūru ielā, kur būs iespēja fotografēties.

Ar Filca svētkiem tiek atklāts arī biedrības Mūžizglītības un sabiedrisko aktivitāšu centrs, kurā turpmāk regulāri tiks plānoti dažādu veidu kultūras un izklaides pasākumi, tematiskie vakari un pēcpusdienas, klubiņu tikšanās - pasākumi, kas veicina dzīves kvalitātes uzlabošanos, īpaši jomās, kas saistītas ar veselīgu dzīvesveidu, pašiniciatīvas un lietderīga brīvā laika pavadīšanu. Viens no īpašajiem pakalpojumiem būs bērnu uzraudzība rotaļu istabā.

Filca svētki atbalstīti Nīderlandes Karaliskās Viršu biedrības (KNHM) un Limbažu pilsētas pārvaldes projektu konkursa „Sabiedrība ar dvēseli 2010” ietvaros, Mūžiglītības centra izveidei saņemts atbalsts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā”.

Filca fabrika bija vecākais rūpniecības uzņēmums Limbažos, kas savu darbību uzsāka 1876.g. 20. gs. I cet. fabrikā strādāja aptuveni ¼ daļa no visiem pilsētas iedzīvotājiem. Pēc 2. pasaules kara fabrikā ražoja velteņus, produkcija augstās kvalitātes dēļ bija nopērkama visā plašajā Padomju Savienībā. Filca platmales tika augsti novērtētas Beļģijas tirgū. Darbība pārtraukta 1992.gadā, nesaņemot samaksu par valsts pasūtījumu. Daļu no bijušās fabrikas „Limbažu filcs” apsaimnieko SIA „Pekabo”. Tur iznomātas telpas arī radošai apvienībai biedrībai „Limbažu filcs”.

Biedrības „Limbažu Filcs” vārdā
Valdes priekšsēdētāja
Lāsma Jonele
Tālr. 26 525 600
Fakss 6 40 70 251
e-pasts: lasma.jonele@gmail.com
 

Komentārs par rakstu: Limbažu filcā atkal rosība

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!