Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maskavā izveidojušās garas rindas vīzu saņemšanai uz Latviju

06.06.2010

Latvijas vēstniecībā Maskavā izveidojušās garas rindas vīzu saņemšanai uz Latviju, vēsta Latvijas Televīzijas ziņu raidījums "Panorāma".

Jau patlaban, sākoties aktīvajai tūrisma sezonai, situācija ir diezgan kritiska un cilvēki stāv rindās pa naktīm, lai saņemtu vīzas.


Foto: am.gov.lv

Latvijas konsulāta darbinieki ir nobažījušies, ka rindas varētu būt vēl lielākas jūlijā, kad Jūrmalā norisinās jauno izpildītāju konkurss "Jaunais Vilnis", jo šajā laikā tūristu skaits no Krievijas uz Latviju pieaug pat uz pusi.

Kā ziņots, Saeimas Ārlietu komisija ir paudusi bažas par negatīvo ietekmi, kādu uz Latvijas tūrisma industriju un ekonomiku kopumā atstāj nepietiekamais konsulārā dienesta finansējums.

Budžeta samazināšanas rezultātā būtiski mazinājusies Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta spēja pieņemt un izskatīt pieteikumus par vīzu izsniegšanu ārvalstu pilsoņiem, kuri vēlas apmeklēt Latviju. Līdz ar to vīzu izsniegšanas process ir gauss un pie Latvijas konsulātiem ārvalstīs veidojas rindas, norāda komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (LPP/LC).

"Tuvredzīgas politikas dēļ varam zaudēt ievērojamus ienākumus no tūrisma nozares. Latvijas konsulātu darba kapacitātes samazināšana atstāj negatīvu iespaidu uz tautsaimniecību. Laikā nesaņēmuši vīzas, tūristi tā arī nedodas iecerētajos braucienus uz Latviju, un zaudējumi ir mūsu viesnīcām, restorāniem, aviokompānijai," skaidro komisijas priekšsēdētājs.

Kā ziņots, šā gada pirmajos četros mēnešos, salīdzinot ar situāciju pagājušajā gadā, kopējais Latvijas vēstniecībā Krievijā izsniegto vīzu skaits ir pieaudzis par 10,4%.

Komentārs par rakstu: Maskavā izveidojušās garas rindas vīzu saņemšanai uz Latviju

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!