Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pirmsjāņu laikā –visi uz Lielo Latgaļu tirgu Ludzā!

01.06.2010

Pagājušā gadā aizsākto tradīciju turpinot arī šovasar tālu aiz Latgales robežām izskanēs Lielais latgaļu tirgus, kas tradicionāli tiek organizēts pirms Jāņiem –19. un 20. jūnijā Ludzas pils kalnā.


Foto: Ludzas TIC

Svinot Lielo Latgaļu tirgu kopā sanākt aicināti visi Latgales amatu meistari un saimnieki, visi, kas prot parādīt un pamācīt savu amatu prasmes, visi, kas piedāvā pašu darinātu, audzētu vai gatavotu produktu. Taču tirgus īpašs ir ar savu jauko, mājīgo un jautro atmosfēru, kur kūsā darbs, radoša sacensība un meistardarbnīcas, skan dziesmas, smiekli, ritinās dejas un rotaļas bērniem un pieaugušajiem, kur var pagaršot senus latgaļu ēdienus, iedzert Jāņu alu, nopirkt svētkiem sieru, samīļot kaziņu vai baložus, pavizināties ar zirgiem, uzzināt dabas dziedniecības un saulgriežu rituālu zinības, iemācīties pīt ozolu vainagus, satikties ar draugiem un galvenais-brīnišķīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, pienācīgi sagatavoties Saulgriežu svētku svinēšanai. Tas ir lielisks pasākums ģimenēm, te būs interesanti un ko darīt gan lieliem , gan maziem. Sestdien tiks organizētas sacensības podu meistariem un par nakti tiks kurināts ceplis, lai svētdienas rītā tirgus apmeklētāji varētu nopirkt vēl siltas, tikko no krāsns izņemtas Latgales māla krūzes un bļodas.
Latgalē joprojām cītīgi tiek koptas un godātas arodu tradīcijas un daudzo meistaru prasmes. Lielais Latgaļu tirgus ir tā goda reize, kur kopā aicināti un godināti dažādu amatu meistari, tā ir latgaliskās dvēseles dziesma, ko aicinām izbaudīt tuvus un tālus ciemiņus. Šogad pasākumā aicināti savu prasmi rādīt arī sābri- meistari no Baltkrievijas un Lietuvas.
Aicinām visus amatu pratējus ar saviem darbiem uz tirgu, kur varētu gan demonstrēt savu prasmi un piedāvāt savus darbus. Par Lielo Latgaļu tirgu lūdzam interesēties Ludzas amatnieku centrā.

Papildus informācija:
Ludzas amatnieku centrs, Ludzā, Tālavijas 27a
Tālr.: mob. tālr.: 29467925 Līga ,29123749 Ēriks ;
www.ludzasamatnieki.lv; ligakondrate@inbox.lv
www.latgalesamatnieki.lv ; www.latgale.lv

Pirmo reizi Lielais Latgaļu tirgus tika organizēts akcijas „Zalta rūku ceļš” ietvaros, kas tika aizsākta pirms trim gadiem ar Latgales reģiona attīstības aģentūras Latgales Kultūras programmas un Latvijas Kultūrkapitāla atbalstu projektam „ Apceļo Latgali caur amatu darbnīcām”.Akcijas laikā Latvijas un ārzemju tūristiem tiek dota iespēja iepazīt Latgali caur amatu prasmi un tradīcijām, darbojoties gandrīz 50 dažādās amatnieku darbnīcās, kas atrodas dažādās Latgales vietās. Ceļotāji tiek aicināti ar Amatnieku karti rokās apciemot pēc izvēles vismaz 5 meistarus un gūt pirmās iemaņas kādam arodam. Akcija ir sākusies kā citugad 15.maijā un noslēgsies 15. oktobrī, noslēguma pasākumā kā allaž tiks apbalvoti čaklākie ceļotāji un sumināti meistari.

Aicinām Jūs aktīvi iesaistīties mūsu akcijas „Zalta rūku ceļš” pasākumos un tādējādi paust savu piederību lielajai latviešu ciltij un teikt savu zemi un tradīcijas!

Jāņi - tas nenozīmē vien masu pasākumus, bet arī jaukas svinības latgaliešu stilā Jānu vakarā, atpūtu dabā saulgriežu laikā ģimenēm, nelielām kompānijām, kas var ietilpt vienā viesu namā. Lai ceļotājiem mūsu Latgale likto vēl pievilcīgāka Saulgriežu svinēšanai, piedāvājam uz Latgali Jāņu laikā no 18.jūnija līdz 27.jūnijam, kā galveno pievilcību izmantojot Lielā latgaļu tirgus apmeklējumu Ludzā un pēc tam doties nosvinēt Līgo svētkus kādā no viesu mājām, kas piedāvās Jāņu vakara atmosfēru un pasākumus pie sevis un tuvējā apkārtnē. Tuvāka info par Līgo pasākumiem un piedāvājumiem – www.latgale.lv

Komentārs par rakstu: Pirmsjāņu laikā –visi uz Lielo Latgaļu tirgu Ludzā!

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!