Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Piedzīvojumu parkā norisināsies pirmās petanka sacensības!

28.05.2010

Nedēļas nogalē, svētdien 30.maijā, plkst. 10.00 Piedzīvojumu parkā notiks pirmās petanka spēles sacensības – Republikas čempionāts sievietēm (trešā kārta). Sacensības, atbilstoši nolikumam, organizē un vada biedrība „Latvijas petanka sporta federācija”.

Ventspilī ar petanku pagaidām nodarbojas 16 interesenti – 11 sievietes un 5 vīrieši. Ventspilnieki spēlē arī Latvijas čempionātā, kur labākā komanda tiek noteikta pēc trīs apļu turnīra. Turnīrā sieviešu konkurencē piedalās astoņas komandas, no kurām trīs pārstāv Ventspili. Latvijas čempionāta trešais posms risināsies šosvētdien Ventspilī. Kopvērtējumā Ventspils labākā komanda šobrīd ieņem ceturto vietu, bet čempionāta uzvarētājs iegūs tiesības augustā pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā Slovēnijā.
Petankam pēc spēles principa ir radniecība ar kērlingu. Petankā spēlētāji gan indivuduāli, gan komandās sacenšas, kurš tuvāk mazai lodītei trāpīs kādu no speciālajām spēles bumbām. Petanka spēles sākumā viens spēlētājs izmet no apļa 6 līdz 10 m attālumā kašonetu. Kašonets ir maza lodīte, tulkojumā no franču valodas – sivēns. Pēc kašoneta izmešanas komandas pamīšus met bumbas. Pirmais metiens pienākas komandai, kura ir metusi kašonetu, spēli turpina komanda, kuras bumbas atrodas tālāk no mazās lodītes. Metiena brīdī kājām jābūt kopā un tās nedrīkst atraut no zemes. Spēle rit līdz 13 punktiem, par katru tuvāko bumbu kašonetei komandai pienākas viens punkts. Lai spēlētu petanku, nepieciešams bumbu komplekts (3 gabali), kašonets un mērlente. Bumbas ir ar noteiktu cietības klasi, svaru (650 līdz 800 grami), diametru (70,5 līdz 80 milimetri) un gravētu rakstu. Sacensības var notikt spēlējot vienam sāncensim pret otru, diviem pret diviem vai trijiem pret trim dalībniekiem.
Spēles dalībniekiem ir nepieciešams labs acumērs, prasme aprēķināt metiena spēku un izvēlēties tā trajektoriju. Petanks attīsta prāta elastīgumu, stratēģisko domāšanu un prasmi darboties komandā.
  Sīkāku informāciju par petanka spēli var iegūt internetā: http://petanque.ir.lv/petanka/index.php/petanks.html
Interesenti var sazināties arī ar Ventspils petanka spēles aktīvistiem pa e-pastu aida.petersone@inbox.lv .


 

Komentārs par rakstu: Piedzīvojumu parkā norisināsies pirmās petanka sacensības!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!