Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

"Burinieku gadsimts" atzīta par vienu no labākajām Latvijas tūrisma filmām

25.05.2010

Biedrības "Latvijas Nacionālais parks" veidotā audiovizuālā kompozīcija "Burinieku gadsimts" ieguvusi diplomu un tūrisma firmas "Amber way" speciālo balvu starptautiskā tūrisma filmu festivālā "Tourfilm-Riga 2010". Tā atzīta par vienu no labākajām Latvijas tūrisma filmām, līdzās tādu autoru darbiem kā Elm media "Pieci stāsti par dabu" un citiem. Filma "Burinieku gadsimts" tapusi biedrības "Latvijas Nacionālais parks" 2009. gadā realizētā projekta "Līvu krasta kultūrvēstures, seno arodu, dzīves stāstu izpēte Ziemeļkurzemes nākotnes attīstībai" ietvaros.

"Burinieku gadsimts" ir stāsts par ticību sev, savai tautai un par dedzīgu tiekšanos uz mērķi. Tas ir Krišjāņa Valdemāra personības un ideju caurstrāvots. Stāsts aizved uz Kurzemes lībiešu ciemiem, no kuriem 19./20.gs. ceļu uz jūru mēroja lībiešu būvētie burinieki un to kapteiņi. Audiovizuālās kompozīcijas autore ir Dženeta Marinska.

"Sirsnīgi pateicoties visiem projekta līdzautoriem un īpaši Valsts reģionālās attīstības aģentūrai, biedrība "Latvijas Nacionālais parks" tic, ka šis stāsts uzrunās jauniešus, cels pašapziņu - ļaus padziļināt izpratni par cilvēciskām vērtībām un Līvu krastu," atzīst biedrības "Latvijas Nacionālais parks" pārstāvis Jānis Dambītis.

Pavisam festivālā tika iesūtītas 97 filmas no 35 valstīm, tajā skaitā 11 filmas no Latvijas. Filmas tika vērtētas nominācijās: kultūrtūrisms, ekotūrisms, sakrālais tūrisms un piedzīvojumu tūrisms, bet atsevišķa balva tika piešķirta filmai, kura attēlo, kādu Latvijā esošu tūrisma produktu, pilsētu, interesantu vietu. Festivālu "Tourfilm-Riga 2010" organizē Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centrs, un šogad tas notika jau trešo reizi (www.tourfilmriga.lv).

Savukārt filmu "Burinieku gadsimts" iespējams noskatīties biedrības "Latvijas Nacionālais parks" mājas lapā www.lnp.lv.

Papildu informācija:

Jānis Dambītis

Biedrība "Latvijas Nacionālais Parks"

Tālr. 26486622

lnp@lnp.lv
 

Komentārs par rakstu: "Burinieku gadsimts" atzīta par vienu no labākajām Latvijas tūrisma filmām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!