Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latvijas Piļu un muižu asociācija jūnijā sāks akciju "Apceļosim Latvijas pilis"

25.05.2010

Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA) šā gada 6.jūnijā atklās akciju "Apceļosim Latvijas pilis", šodien preses konferencē sacīja LPMA prezidente Iveta Sprūdža.

Akcija noritēs no 6.jūnija līdz 3.oktobrim un šogad tā tiek rīkota jau septīto reizi, informēja Sprūdža. Akcijas gaitā visi interesenti tiek aicināti aplūkot Latvijas kultūras mantojumu, apmeklējot 52 Latvijas pilis un muižas.

Akcijas atklāšana notiks 6.jūnijā plkst.14 Cirstu muižā, Inešu pagastā, Vecpiebalgas novadā. Akcija šogad tiek rīkota, svinot LPMA desmit gadu jubileju.

Šogad pirmo reizi akcijā piedalīsies 10 pilis un muižas: Alsungas pils, Annas muiža, Balvu muiža, Biksēres muiža, Kazdangas muiža, Kukšu muiža, Laidu muiža, Mālpils muiža, Preiļu muiža un Smuku muiža.

Ceļotāji, kas iegādājušies akcijas bukletus, visos apskates objektos pēc ieejas biļešu iegādes varēs apzīmogot savas bukletā izvietotās ceļazīmes. "Akcijas noslēgumā tiks noteikti 120 ceļotāji, kas saņems ielūgumus uz akcijas noslēguma sarīkojumu 4.decembrī Mālpils muižā, bet akcijas galvenās balvas ieguvējs varēs atpūsties Dikļu pilī," stāstīja Sprūdža.

Akcijas bukletus varēs iegādāties katrā no 52 pilīm un muižām, kas piedalās akcijā, kā arī LPMA birojā Lāčplēša ielā 24, Rīgā.

18 no pilīm un muižām akcijā piedalās tikai vienu nedēļu. "Tas ir tāpēc, ka šajās muižās nav personāla un iespēju, lai tās būtu pieejamas akcijas ceļotājiem visas 17 akcijas nedēļas," sacīja Sprūdža.

Pirmo reizi akcija "Apceļosim Latvijas pilis" tika sarīkota 2000.gadā, un tajā piedalījās 28 pilis un muižas. "Tā bija arī līdz šim visapmeklētākā akcija," sacīja Sprūdža.

Viņa piebilda, ka patlaban LPMA uzdevums ir celt asociācijas biedru un arī citu piļu un muižu prestižu un atpazīstamību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. "Mēs noteikti gribam iziet arī uz Vācijas, Skandināvijas valstu un Krievijas tirgu. Protams, ārvalstu tūristiem apmeklēt 52 muižas ir nereāli, viņiem jāveido piedāvājumu paketes ar ne vairāk kā 10 muižām," sacīja Sprūdža.

LPMA valdes locekle Laima Lupiķe preses konferencē informēja, ka uz akcijas atklāšanu tiks izveidota ceļojošā fotoizstāde "10 gadi Latvijas pilīs un muižās", kas akcijas laikā ceļos pa akcijas dalībnieku objektiem. "Akcijas atklāšanas pasākumā Cirstu muižā paredzēta muižu lielīšanās, kurā katras muižas pārstāvis kāps uz ratiem un slavēs savu muižu, kā arī izsole, kurā muižas - akcijas dalībnieces - piedāvās priekšmetus no savas muižas," sacīja Lupiķe.

No izsoles iegūtos līdzekļus LPMA ieguldīs sava karoga izveidē, ko iesvētīs akcijas noslēgumā Mālpils muižā, informēja Lupiķe.

Cirstu muižas saimnieks Egils Griķis informēja, ka akcijas atklāšanas pasākumā notiks muižu gadatirgus, kurā akcijas dalībnieces piedāvās savus labākos stāstus, pakalpojumus un suvenīrus. "Atklāšanas pasākuma viesi tiks cienāti ar īpašo Piebalgas jēra zupu, kas tiks pagatavota no Piebalgā audzētiem jēriem," sacīja Griķis.

Svinot LPMA desmit gadu jubileju, šovasar Latvijas pilīs un muižās būs skatāma arī izrāde "Henrija VIII karaliskais gambīts", kuras režisors ir Voldemārs Šoriņš, bet galvenajā lomā - Andris Bērziņš.

Mālpils muižas direktore Linda Geistarde-Upīte sacīja, ka muiža šogad izlēmusi pirmo reizi piedalīties akcijā, jo tā ir nesen restaurēta. "Nedrīkst turēt sveci zem pūra, un jāparāda cilvēkiem mūsu piedāvājums. Ekonomiskā izdevīguma no šīs akcijas ir maz, jo jāiegulda liels darbs, lai akcijas objektu apmeklētājus iepazīstinātu ar muižu, tomēr popularitāte, ko muiža iegūst akcijas laikā, ir neatsverama," sacīja Geistarde-Upīte.

Šī gada akcijas "Apceļosim Latvijas pilis" jaunums ir muižu nedēļas - interesentiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt 40 muižu nedēļas. Muižu nedēļās papildus norisināsies dažāda veida aktivitātes - semināri, koncerti, atrakcijas, radošās darbnīcas un citas. Dažviet kaimiņu muižas savas nedēļas plāno vienlaicīgi, lai ceļotāji paspētu pabūt gan vienā, gan otrā vietā.

"Mūsu galvenais uzdevums būs radīt sajūtas par pili vai muižu. Daudzi cilvēki akcijā piedalās jau vairākus gadus, tāpēc klausīties par muižas vēsturi, vai aplūkot tās interjerus varētu jau būt garlaicīgi. Šogad tiks domāts par sajūtām, ko iegūt muižā," sacīja Dikļu pils direktore Ineta Litte.

Iepriekšējās akcijās "Apceļosim Latvijas pilis" kopumā ir piedalījies 82 921 cilvēks, kas iesūtījuši 2801 pilnībā aizpildītu anketu. Visās septiņās akcijās ir piedalījušās kopumā 100 pilis un muižas. Visās akcijās ir piedalījušās Durbes pils, Gārsenes muiža, Jaunmoku pils, Jaunpils pils un Turaidas muzejrezervāts.
 

Komentārs par rakstu: Latvijas Piļu un muižu asociācija jūnijā sāks akciju "Apceļosim Latvijas pilis"

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!