Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Notiks Slīteres ceļotāju diena

21.05.2010

Šī gada 12.jūnijā Slīteres nacionālajā parkā (SNP) notiks Slīteres ceļotāju diena, kurā prezentēs jaunus tūrisma maršrutus, Slīteres nacionālā parka ceļvedi un brīvdabas stendus, informēja lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".

Pasākuma rīkotāji sola, ka šajā dienā Slīteri varēs apceļot gan individuāli, gan ar gidu un vietējo iedzīvotāju pavadībā, izvēloties sev interesantāko maršrutu: ar kājām, auto, riteņiem vai laivām. Varēs arī iepazīties ar vietējo iedzīvotāju - lībiešu tradīcijām, kultūru, mūziku un īpašo kulināriju. Pasākuma laikā notiks arī vietējo amatnieku un ražotāju tirgus, mūzikas priekšnesumi un citas atrakcijas.

Pasākums norisināsies visas dienas garumā un tajā aicināti piedalīties visi interesenti.

Tāpat "Lauku ceļotājs" aicina vietējās institūcijas, uzņēmējus, tirgotājus, amatniekus, mūziķus un citas organizācijas atbalstīt un piedalīties Slīteres ceļotāju dienā.

Pasākuma mērķis ir Slīteres nacionālā parka un Dundagas novada atpazīstamības un turpmākās attīstības veicināšana.

"Lauku ceļotājs" norāda, ka pasākuma ideja ir vietējo Slīteres iedzīvotāju iniciēta un organizēta ar Dundagas novada domes un Slīteres nacionālā parka administrācijas atbalstu.

Slīteres ceļotāju dienā arī prezentēs pirmo SNP ceļvedi, kur iekļauta informācija par ģeoloģiski un vēsturiski nozīmīgiem notikumiem, dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām, interesantiem notikumiem, maršrutu, objektu aprakstiem un cita noderīga informācija ceļotājiem, kas papildināta ar ilustrācijām. Ceļveža informācija balstīta uz vietējo iedzīvotāju stāstiem, zināšanām un pieredzi. Ceļvedis būs pieejams latviešu un angļu valodā.

"EK Life" programmas projektā "Vides politikas un pārvaldības priekšlikumu izstrāde, demonstrējot tūrisma attīstības ieguvumus vides, sociālajā un ekonomikas jomā Slīteres nacionālajā parkā - "Natura 2000" teritorijā" - "Lauku ceļotājs" ir izstrādājis ieteikumus tūrisma attīstības un dabas aizsardzības politikas dokumentiem, ko demonstrēs SNP, atklājot jaunus tūrisma maršrutus, izdodot Slīteres nacionālā parka tūrisma ceļvedi un uzstādot informatīvos brīvdabas stendus.
 

Komentārs par rakstu: Notiks Slīteres ceļotāju diena

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!