Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pievienojies dižajiem Baltijas apceļotājiem!

21.05.2010

Kas ir "Dižā Baltijas apceļošana" ("DBA")?

Tas ir ceļojumu maratons, kas risinās jau ceturto gadu un aicina cilvēkus apceļot savu tēvzemi un pārējās Baltijas valstis, īpaši iepazīstot 30 interesantus apskates objektus – pa desmit katrā valstī. Šogad "DBA" notiek no 1. maija līdz 30. septembrim.

Ko ieteiksit apskatīt Latvijā?
 

Ceļotāji dosies uz Livonijas ordeņa apmetni "Godesverderu" (Dieva salu) Turaidā, Vienkoču parku pie Līgatnes, Aviācijas muzeju lidostā "Rīga", pasaulslavenajam kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam veltīto ekspozīciju Ķeipenes stacijā, Kristus Karaļa kalnu Aglonā, Irbenes lokatoru, Ūdens piedzīvojumu parku Ventspilī, pie savvaļas zirgiem Papes dabas parkā, pavizināsies vikingu laivā "Lāčplēsis" un ar kuģīti "New Way" dosies no Rīgas līdz Majoriem.

Kādus apskates objektus piedāvā Lietuva un Igaunija?

Lietuvieši šogad aicina apskatīt Frenkeļa villu (20. gs. sāk.) Šauļos, Vaska figūru muzeju Viļņā, akmens skulptūru parku "Vilnoja" Viļņas apkaimē, Kristus Augšāmcelšanās baznīcu Kauņā, Pils muzeju Klaipēdā, skolotājas Vidas Žilinskienes Jūras muzeju Gražutes reģiona Salakas ciemā netālu no Zarasiem, Bistrampoles muižu, izziņas taku Nidā, piedzīvojumu parku "One" Druskininkos un izvizināties ar rodeļu kamanām Anīkščos.

Savukārt igauņi ceļojumu maratona maršrutā iekļāvuši Olustveres keramikas un stikla darbnīcu, Ingatsi tūrisma taku Somā nacionālajā parkā, Tallinas botānisko dārzu, Kesmu kapteiņu ciemu, Seidlas vējdzinavas, Kūku un Vīna istabu galerijā "Epp Maria" Hāpsalu, Igaunijas veselības aizsardzības muzeju un Radiofona muzeju Tallinā, Jānirotu putnu parku Veru apriņķī un Tartu universitātes Dabas muzeju.

Vairāk par visiem "DBA" apskates objektiem var uzzināt ceļojumu maratona mājas lapā: www.greatbaltic.eu.

Kādēļ vajadzētu iesaistīties ceļojumu maratonā?

Aptaujājot Latvijas iedzīvotājus, daudzi izteikušies, ka ierobežoto līdzekļu dēļ šovasar vairāk ceļos pa Latviju, Lietuvu un Igauniju. Tādēļ "DBA" varētu būt labs iegansts šādu ceļojumu plānošanai, jo pa ceļam var apskatīt arī daudzas citas interesantas vietas, kas nav iekļautas "DBA" programmā. Turklāt tie, kas būs apmeklējuši visus objektus, pretendēs uz galveno balvu – lidojumu abos virzienos divām personām uz Madridi, Belgradu, Vāsu, Beirūtu, Ammānu vai Mančestru (pēc izvēles) un galamērķī būs apmaksātas divas naktis viesnīcā ar brokastīm.

"DBA" informatīvās brošūras var saņemt tūrisma informācijas centros visā Latvijā vai jebkurā no 30 apskates objektiem. Uzrādot brošūru, iespējams iegādāties ieejas biļetes par zemāku cenu.
 

Komentārs par rakstu: Pievienojies dižajiem Baltijas apceļotājiem!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!