Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maskavā izveidojušās garas rindas vīzu saņemšanai uz Latviju [0] 

06.06.2010

Latvijas vēstniecībā Maskavā izveidojušās garas rindas vīzu saņemšanai uz Latviju, vēsta Latvijas Televīzijas ziņu raidījums "Panorāma".

Jau patlaban, sākoties aktīvajai tūrisma sezonai, situācija ir diezgan kritiska un cilvēki stāv rindās pa naktīm, lai saņemtu vīzas.

Šodien sākas Daugavpils pilsētas svētki „MANA PILS DAUGAVPILS” [0] 

04.06.2010

Šodien, 4.jūnijā sākas Daugavpils pilsētas svētki „MANA PILS DAUGAVPILS”. Savu pilsētu godinās pašmāju mūziķi, mākslinieki, aktieri, dejotāji, amatnieki un sportisti, kā arī viesmākslinieki no citām valstīm. Pilsētas svētku pirmā diena, būs daugavpiliešu godināšanas diena. 4.jūnijā, plkst.11.00 Latviešu kultūras centrā notiks svinīga sanāksme, kurā tiks sumināti titula „Goda daugavpilietis” ieguvēji. Plkst.19.00 Daugavpils teātrī sāksies Raimonda Paula un Ilonas Bageles koncerts. Nākamajā dienā R.Pauls piedalīsies arī Latgales dziesmu svētkos Plkst.21.00 Daugavpils Māla mākslas centrā tiks dedzināts ceplis un atklāta keramikas darbu izstāde.

Pikniks Ventspils Piedzīvojumu parkā [0] 

04.06.2010

Ventspils Piedzīvojumu parks aicina visus, kuri vēlas doties zaļumos, uz pikniku dažādām dzīves situācijām. Vienalga, vai tev ir izlaiduma ballīte, dzimšanas dienas svinības vai paredzēts vakars ar draugiem, Piedzīvojumu parka jaunā piknika vieta būs tam piemērota. Varēsi izvēlēties gatavot gaļu uz grilla vai cept ugunskurā pēc klasiskajām tradīcijām, tev nebūs jābaidās, ka pasākumu varētu izjaukt negaidīts lietus, jo piknikošanas vieta ierīkota zem lielas telts ar ērtiem soliņiem un galdu. Nodrošināsim tevi ar visu cepšanai nepieciešamo – iesmiem, oglēm, malku, degšķidrumu, tik „mamuts” jāgādā tev pašam.

Ventspilī piestās Igaunijas vēsturiskie buru kuģi [0] 

04.06.2010

Otrdien, 29.jūnijā, Ventspilī piestās piecu Igaunijas buru kuģu flote, kas mēneša garumā apciemos dažādus festivālus dažādās pilsētās Baltijas jūras piekrastē. Akcijas ietvaros buru kuģi ciemosies Vācijā, Ventspilī, Stokholmā un vairākās Igaunijas pilsētās.

"Turkish Airlines" gatava dubultot reisu skaitu uz Rīgu [0] 

03.06.2010

Turcijas aviokompānija "Turkish Airlines" jebkurā laikā ir gatava palielināt reisu skaitu uz un no Rīgas, taču patlaban nav panākta vienošanās ar Latvijas atbildīgajām amatpersonām, Latvijas žurnālistiem Stambulā atzina aviokompānijas direktors Temels Kotils.

Daugavpilī notiks Latgales Dziesmu svētki [0] 

03.06.2010

5.jūnijā Daugavpilī, pilsētas svētku ietvaros, notiks Latgales dziesmu svētki. Šogad aprit 70 gadi kopš pirmajiem dziesmu svētkiem Latgalē un pēdējiem pirmajā brīvajā Latvijā. Daugavpils pilsētas svētki „MANA PILS DAUGAVPILS” (no 4. līdz 6. jūnijam) būs veltīti Daugavpils 735. dzimšanas dienai un 200 gadiem, kopš tika uzsākti Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa celtniecības darbi. Savukārt par Daugavpils pilsētas svētku galveno notikumu kļūs Latgales dziesmu svētki, informē orgkomitejas vadītāja Rita Strode.

5.jūnijā tiks atklāta pastaigas „Tiksimies Rožu laukumā!” sezona [0] 

03.06.2010

Jau astoto gadu liepājniekiem un pilsētas viesiem vasaras sezonā ir patīkama iespēja kopā ar profesionālu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu pilsētas centru.

Pie ūdenstorņa restaurācijas Daugavpils cietoksnī strādā arhitekti [0] 

03.06.2010

Soli pa solim Daugavpils cietoksnis attālinās no ieilgušā klusuma un neziņas. Daugavpils pilsētas domes uzsāktie projekti, kas skar infrastruktūras – ielu kompleksā labiekārtojuma un inženiertīklu renovāciju, ļaus uzsākt vairākus cietokšņa ēku restaurācijas darbus. Viens no pirmajiem ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalstītais projekts „Ūdenstorņa ēkas paraugrestaurācija un apsaimniekošana Daugavpils cietoksnī” (Projekts LV – 0093).

Ventspils „Pludmales akvaparks” gatavs uzsākt sezonu [0] 

03.06.2010

Piektdien, 4.jūnijā, savu devīto darba sezonu atsāks viens no Ventspils populārākajiem aktīvās atpūtas objektiem „Pludmales akvaparks”. Sezonas laikā, kas ilgs no jūnija līdz augustam, akvaparks būs atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 21:00.

Restorāns „Oga” ir mainījis savu nosaukumu   

02.06.2010

Restorāns „Oga” ir mainījis savu nosaukumu un tagad saucās „Restaurant Le Dome”. Nosaukums tika mainīts vairāku zīmīgu iemeslu dēļ – restorāns ir pārgājis augstākā dizaina, servisa kvalitātes un ēdienkartes līmenī. Jauninājumi tika ievesti, lai pateiktos mūsu pastāvīgiem klientiem par lojalitāti un piesaistītu jaunus gardēžus .

„Lejastiezumi” aicina uz vasaras atpūtu un piedzīvojumiem ikviena gaumei un iespējām [0] 

02.06.2010

Tikko darbu ir atsācis atpūtas un konferenču centrs „Lejastiezumi” pie Usmas ezera. Jaunajā vasaras sezonā „Lejastiezumu” pakalpojumu cenas ir kļuvušas demokrātiskākas un pieejamākas.

Ģimenes sestdiena „Rēzekne padomju varas okupācijas gados” [0] 

01.06.2010

5. jūnijā plkst. 11:00 Latgales Kultūrvēstures muzejs aicina uz Ģimenes sestdienu „Rēzekne padomju varas okupācijas gados”, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē.
Muzeja speciālista vadībā, ģimenes aicinātas iepazīt un izprast vēsturiskos padomju varas okupācijas procesus atraktīvi – lielākajiem iesaistoties kopīgā krustvārdu mīklas atminēšanā, bet mazākajiem izspēlējot fotobilžu spēli.
 

Pirmsjāņu laikā –visi uz Lielo Latgaļu tirgu Ludzā!  

01.06.2010

Pagājušā gadā aizsākto tradīciju turpinot arī šovasar tālu aiz Latgales robežām izskanēs Lielais latgaļu tirgus, kas tradicionāli tiek organizēts pirms Jāņiem –19. un 20. jūnijā Ludzas pils kalnā.

Biedrība „Karostas glābšanas biedrība” ir izveidojusi filmu par Karostu, un ceturtdien, 3.jūnijā, Rīgā notiks tās prezentācija [0] 

31.05.2010

Liepājā ir Karosta – vieta, kas savulaik bijusi pilsētiņa armijai, bet tagad tā piesaista tūristus no visas pasaules. Tā ir vieta, kam piemīt valdzinošs skarbums jeb skarbs valdzinājums, un stāstījums par Karostas vēsturi rada interesi ikvienā tās viesī.
Par Karostu ir izveidota filma, kurā skatāmi gan vēsturiski dokumentālo filmu kadri, gan fotouzņēmumi no Karostas tapšanas laikiem, un kurā ļoti uzskatāmi parādīta Karostas nozīme Krievijas cariskās impērijas, Latvijas brīvvalsts un Padomju Savienības militārās aizsardzības sistēmā.
 

Piedzīvojumu parkā norisināsies pirmās petanka sacensības! [0] 

28.05.2010

Nedēļas nogalē, svētdien 30.maijā, plkst. 10.00 Piedzīvojumu parkā notiks pirmās petanka spēles sacensības – Republikas čempionāts sievietēm (trešā kārta). Sacensības, atbilstoši nolikumam, organizē un vada biedrība „Latvijas petanka sporta federācija”.

Notiks Ventspils II Starptautiskais jauniešu pūtēju orķestru festivāls [0] 

27.05.2010

Sestdien, 29.maijā, Ventspilī norisināsies Ventspils II Starptautiskais Jauniešu pūtēju orķestru festivāls.

Plkst. 11.00 teātra namā „Jūras vārti” notiks jauniešu pūtēju orķestru konkurss, kurš ir festivāla centrālais pasākums. Izlozes kārtībā A un B grupas orķestri atskaņos vienu obligāto un izvēles skaņdarbu programmu. Tā kā viens no konkursa uzdevumiem ir popularizēt latviešu komponistu oriģinālmūziku pūtēju orķestriem, tad kā obligātie skaņdarbi konkursa programmā ir iekļauti Anitras Tumševicas kompozīcija „Lībiešu dziesmas” un Pētera Butāna „Livonijas pils dejas”. Konkursu vērtēs žūrijas komisijas eksperti Vilmantas Vapsva – pūtēju orķestra „Sklepučini" mākslinieciskais vadītājs, Jānis Puriņš – Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras Dziesmu svētku nodaļas vadītājs un Guntis Kumačevs – Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents
 

Ierakstīsim Ventspils vārdu Ginesa rekordu grāmatā!  [0] 

27.05.2010

Cienījamie ventspilnieki un pilsētas viesi!
Ventspils pilsētas rota viennozīmīgi ir ziedi. Šogad Ventspilij svin nozīmīgu jubileju – 720 gadus, līdz ar to šovasar par godu jubilejai Ventspils pilsētas pašvaldība laika posmā no 22. līdz 24.jūlijam Ventspilī, Ostas ielas promenādē plāno izveidot vismaz 1500 metru garu un 1 m platu nepārtrauktu garāko puķu paklāju pasaulē, tādējādi mēģinot uzstādīt Ginesa pasaules rekordu.
 

Sākusies pieteikšanās 8. Velobraucienam „No pilsētas uz pilsētu” - „No Daugavas līdz Ventai”  [0] 

26.05.2010

Jau astoto gadu pēc kārtas no 2. jūlija līdz 11. jūlijam norisināsies velobrauciens „No pilsētas uz pilsētu” – „No Daugavas līdz Ventai”

Ģimenes diena Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā [0] 

26.05.2010

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 1.jūnijā, sākot no plkst. 12:00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Āraišu arheoloģiskā muzejparka nodaļa aicina bērnus ar vecākiem un vecvecākiem uz ikmēneša Ģimenes dienu. Šoreiz tā noritēs nevis Rīgas pilī, kur ir muzeja pastāvīgā mājvieta, bet Āraišu muzejā Amatas novadā.

„Pludmale” – sporta spēles Saulkrastos [0] 

26.05.2010

Sestdien, 5.jūnijā, plkst. 11:30, sporta un atpūtas komplekss „Koklītes”, Saulkrastu pludmalē, rīko pludmales sporta spēles, ar bērnu aktīvu iesaisti dažādās atrakcijās un vakara noslēgumu Hula-Hula ballītē, piedaloties DJ Zipp, kā arī solot nevienu vien ugunīgu pārsteigumu.

"Burinieku gadsimts" atzīta par vienu no labākajām Latvijas tūrisma filmām [0] 

25.05.2010

Biedrības "Latvijas Nacionālais parks" veidotā audiovizuālā kompozīcija "Burinieku gadsimts" ieguvusi diplomu un tūrisma firmas "Amber way" speciālo balvu starptautiskā tūrisma filmu festivālā "Tourfilm-Riga 2010". Tā atzīta par vienu no labākajām Latvijas tūrisma filmām, līdzās tādu autoru darbiem kā Elm media "Pieci stāsti par dabu" un citiem. Filma "Burinieku gadsimts" tapusi biedrības "Latvijas Nacionālais parks" 2009. gadā realizētā projekta "Līvu krasta kultūrvēstures, seno arodu, dzīves stāstu izpēte Ziemeļkurzemes nākotnes attīstībai" ietvaros.

Noslēgusies portāla "Live Rīga" darbība testa režīmā [0] 

25.05.2010

Līdz ar "Live Rīga" vasaras reklāmas kampaņas sākumu noslēgusies portāla "Live Rīga" darbība testa režīmā,informēja Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) pārstāvji.

"Live Rīga" portāls testa režīmā darbojās kopš aprīļa beigām.
 

Saulkrastu dome lems par zemes iznomāšanu pirmajai mazkapitāla SIA atpūtas kompleksa veidošanai [0] 

25.05.2010

Saulkrastu novada dome rīt, 26.maijā, lems par zemes iznomāšanu pirmajai reģistrētajai mazkapitāla SIA "Sunshine" atpūtas kompleksa veidošanai.

Pašvaldība plāno uzņēmumam iznomāt 1800 kvadrātmetrus zemes Raiņa ielas galā, kāpu zonā pie jūras.
 

Latvijas Piļu un muižu asociācija jūnijā sāks akciju "Apceļosim Latvijas pilis" [0] 

25.05.2010

Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA) šā gada 6.jūnijā atklās akciju "Apceļosim Latvijas pilis", šodien preses konferencē sacīja LPMA prezidente Iveta Sprūdža.

Veidos izstādi "Ražots Tukumā" [0] 

25.05.2010

Tukuma Pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" top jauna izstāde - "Ražots Tukumā", kuras veidošanā aicināti iesaistīties tukumnieki, informēja Tukuma muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ozola.

Vasarā gaidāmajiem Aglonas svētkiem no valsts budžeta tiks tērēti 78 432 lati [1] 

25.05.2010

Ikgadējo Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku organizēšanai no valsts budžeta līdzekļiem šogad tiks tērēti 78 432 lati, lai gan Katoļu baznīca iepriekš bija aprēķinājusi, ka šim mērķim nepieciešami 197 315 lati.

Sākas brauciens jaunā ūdens tūrisma maršrutā pa Daugavu  

25.05.2010

Šodien "Bella Dvina" pārrobežu sadarbības projektā Baltkrievijas pilsētā Polockā startēs jauns sešu dienu nobrauciens ar smailītēm pa Daugavu,informēja Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs.

Viesnīcās un tūristu mītnēs apkalpoto cilvēku skaits sarucis par 0,3% [0] 

25.05.2010

Šā gada pirmajā ceturksnī viesnīcās un citās tūristu mītnēs tika apkalpoti 191 000 cilvēku jeb par 0,3% mazāk nekā 2009.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Izstrādātas vadlīnijas brīvdabas informācijas stendiem un tūrisma maršrutu marķējumiem [0] 

23.05.2010

Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" izstrādājusi vadlīnijas brīvdabas informācijas stendiem un tūrisma maršrutu marķējumiem visās dabas teritorijās.

"Marriott International" iespējamā ienākšana tirgū nozīmē Latvijas tūrisma potenciāla novērtējumu [0] 

22.05.2010

Iespējamā ASV viesnīcu kompānijas "Marriott International" ienākšana Latvijas tirgū nozīmē tūrisma nozares potenciāla novērtējumu no ārvalstu investoru puses, atzina aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Notiks Slīteres ceļotāju diena [0] 

21.05.2010

Šī gada 12.jūnijā Slīteres nacionālajā parkā (SNP) notiks Slīteres ceļotāju diena, kurā prezentēs jaunus tūrisma maršrutus, Slīteres nacionālā parka ceļvedi un brīvdabas stendus, informēja lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".

Pievienojies dižajiem Baltijas apceļotājiem! [0] 

21.05.2010

Kas ir "Dižā Baltijas apceļošana" ("DBA")?

Tas ir ceļojumu maratons, kas risinās jau ceturto gadu un aicina cilvēkus apceļot savu tēvzemi un pārējās Baltijas valstis, īpaši iepazīstot 30 interesantus apskates objektus – pa desmit katrā valstī. Šogad "DBA" notiek no 1. maija līdz 30. septembrim.

Ko ieteiksit apskatīt Latvijā?
 

Uzlabos airēšanas bāzes "Krāces" infrastruktūru [0] 

21.05.2010

Lai uzlabotu airēšanas pulciņa dalībnieku un ūdens tūristu drošību, ceturtdien, 20.maijā Valmieras pilsētas pašvaldības dome nolēma piešķirt LVL 3200 airēšanas trases "Krāces" infrastruktūras uzlabošanai.

Koncerts ceriņu dārzā skanēs 30. maijā [0] Video

20.05.2010

Arī šogad, sekojot tradīcijai, Dobeles ceriņu dārza vidū starp ziedošiem un smaržojošiem ceriņiem skanēs koncerts.

Uz laiku slēgts Daugavpils cietoksnis [0] 

20.05.2010

Sakarā ar objekta “Daugavpils Cietokšņa infrastruktūras – ielu kompleksā labiekārtojuma un inženiertīklu renovācija” būvdarbu veikšanu, sākot no 2010.gada 20.maija Cietokšņa neapdzīvojamā zona tiks slēgta ekskursijām, kā arī pilsētas iedzīvotāju (gājēju) kustībai no plkst.8.00 līdz 19.00.

Papes jūrmalā varēs ķert vēju un viļņus. „Pūķaraga Pūķu diena 2010” [0] 

19.05.2010

Jūras un vēja stihijas cienītāji 22. maijā tiek aicināti uz Kurzemes jūrmalu pie Papes, kur notiks pasākums „Pūķaraga Pūķu diena 2010”. Tajā paredzēts kaitbords, paraplanierisms, pūķu laišana un citas aizraujošas aktivitātes. Pasākuma organizators, atpūtas komplekss „Pūķarags” šajā dienā rīko akciju, piedāvājot kempinga pakalpojumus visiem „Pūķu dienas” apmeklētājiem par brīvu.

ĀM brīdina tūristus par iespējamām rindām vīzu saņemšanai pārstāvniecībās [0] 

18.05.2010

Saistībā ar personāla un finanšu resursu samazinājumu ārlietu dienestā vīzu pieteikumu iesniegšanai Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, it īpaši NVS reģionā, var veidoties rindas un to apstrādei vasaras sezonā būs nepieciešams ilgāks laiks, brīdina Ārlietu ministrija (ĀM).

Ventspilī aicina uz Pārventas svētkiem 2010 [0] 

18.05.2010

Sestdien, 22. maijā, Ventspilī, Ventas labajā krastā jeb Pārventā notiks ,,Pārventas svētki 2010’’. Pasākums norisināsies jau otro gadu – Pārventas svētku tradīcija pēc Ventspils 3.vidusskolas direktores Veras Šengelijas iniciatīvas aizsākās pērn. Pasākumi norisināsies dažādās vietās Pārventā.

V Starptautiskais amerikāņu auto salidojums "Saulkrasti 2010. Anniversary picnic" [0] 

17.05.2010

Četrus gadus biedrība "Amerikāņu auto klubs" ir pulcējusi amerikāņu automašīnu cienītājus no dažādām Eiropas valstīm. Arī šis gads nebūs izņēmums. 5. jūnijā, dažādu gadagājumu spēkrati no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas un citām valstīm laipni aicināti piekto reizi tikties Latvijā. Šogad par tikšanās vietu izvēlēti Saulkrasti – pilsēta tuvāk saulei.

Krievija gatavojas attīstīt ātrvilcienu maršrutu tīklu  

15.05.2010

Krievija gatavojas aktīvi attīstīt ātrvilcienu satiksmi gan iekšzemē, gan ar kaimiņvalstīm, šonedēļ Dzelzceļa transporta sadarbības padomes sēdes laikā apstiprināja Krievijas Dzelzceļa (KDz) amatpersonas.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!