Otrdiena, 21. Maijs, 2024
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ķirbji ieņem arī Cēsis [0] 

26.10.2010

Lai arī ķirbju izcelsme nav precīzi zināma, tiek uzskatīts, ka pie mums ķirbji atceļojuši no Ziemeļamerikas un starp citu, ir lielākās ogas pasaulē. Pēc gozēšanās siltā vasaras saulē, rudenim iestājoties, lielās ogas – ķirbji, nu tiek celtas goda vietā. Miķeļdienas tirdziņos ķirbji ir neatņemama rudens piedāvājuma sastāvdaļa, un kā zināms, tiek uzskatīti par veselīgiem un noderīgiem organisma attīrīšanā un locītavu dziedēšanā, matu, nagu un zobu stiprināšanā u.c. Neraugoties uz šīm praktiskajām pielietošanas iespējām, ķirbji izceļas arī ar īpašu mākslinieciski noderīgu funkciju, tiem ir dažādas formas un krāsas, un tos var rotāt izgrebjot. Tāpēc rudens tumšākajā laikā oktobra beigās, ķirbjiem tiek iedota īpaša loma, vienu vakaru gadā pārvērsties par gaismas lukturiem un izrotāt mūsu mājokļus.

Ekskursijas un „Daile kino lentēs [0] 

26.10.2010

No 27. oktobra būs pieejamas bezmaksas biļetes uz ekskursijām Dailes teātrī, kā arī uz pasākumu „Daile kino lentēs”.

Dailes teātra jubilejas galerijā gaidāmi daudzi interesanti notikumi, kuru vidū arī ekskursijas „Satura rādītājs” 7. novembrī, kas lielu publikas atsaucību ieguva kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros, arhitektūras ekskursijas 10., 11. un 12. novembrī, kā arī pasākums „Daile kino lentēs” 8. novembrī.

Mazie ventspilnieki varēs sportot Ūdens piedzīvojumu parkā! [0] 

25.10.2010

Sākot ar š.g. 1. novembri mazie ventspilnieki, vecumā no 3 līdz 6 gadiem ir aicināti uz pirmsskolas vecuma bērnu maksas sporta pulciņu, kurš notiks divas reizes nedēļā trešdienās un sestdienās.

Cēsis skolēnu brīvdienās piedāvā zīmēšanas darbnīcas, orientēšanos pilsētā un Ķirbju svētkus [0] 

25.10.2010

Klāt skolēnu brīvdienas, kad vecākiem kļūst aktuāls jautājums, kā viņu bērni pavadīs nedēļu garās brīvdienas. Lai gan aiz loga ir īsti rudenīgs laiks, tomēr dienu no dienas TV skatīties nebūtu tā pati jautrākā nodarbe. Tāpēc Cēsu Jaunā Pils un Cēsu Kultūras centrs aicina skolēnus nesēdēt mājās, bet piedalīties zīmēšanas darbnīcās, izbaudīt viduslaiku skrējienu – iepazīstot savu pilsētu, bet brīvdienu noslēgumā piedalīties Ķirbju svētkos Cēsu Pils dārzā.

Jaunais students pa Vidzemes ceļiem [0] 

23.10.2010

Tūrisma portāls www.atputasbazes.lv piedāvā piedalīties jaunā konkursā „ Krišjānis Barons un Vidzeme.”
No latviešu tautas dainām zinām, ka, bērnam piedzimstot, vistumšākajā kaktiņā spīd spoža gaisma, jo tur sēd pati Laima un mazajam bērniņam raksta mūžu. Pirms 175 gadiem 31. oktobrī nekāds rudens pelēkums nevarēja aizēnot Laimas gaismu un neviens nepareizs dzīpars neizbojāja nolemto rakstu, jo Krišjānis Barons nodzīvoja dižu mūžu un atstāja dižu darbu. No viņa savāktajām un sakārtotajām dainām mēs katrs sev un katram dzīves gadījumam varam izvēlēties vispiemērotāko. Nekad neaptrūks.
 

Gadiem pāri – joprojām dzīvais Emīls Dārziņš [0] 

16.10.2010

Tūrisma portāls www.atputasbazes.lv sadarbībā ar Latviešu Radio piedāvā jums piedalīties konkursā un ielūkoties vismaz dažos ar Emīla Dārziņa vārdu saistītos mirkļos (komponistam šogad atzīmējam 135. dzimšanas gadskārtu). Šis nebūs konkurss par Dārziņa biogrāfiju – par to varam lasīt, lasīt un vēlreiz lasīt, bet gan vairāk par Latvijas vietām, kas kādā veidā sasaucas ar Dārziņa atstāto muzikālo mantojumu.
 

Ventspils gatava Eiropas kausa atlases otrajam posmam junioriem un Latvijas čempionātam šorttrekā. [0] 

15.10.2010

Jau šodien, 15.oktobrī, Olimpiskā centra „Ventspils” ledus hallē startēs starptautiskās sacensībās šorttrekā – Eiropas kausa izcīņas junioriem 2. kārta un Latvijas atklātais čempionāts.
Sacensības sāksies plkst. 8.45 ar jaunāko zēnu un meiteņu grupas startiem. Vēlāk uz ledus izies arī jauniešu, junioru un pieaugušo vecuma šorttrekisti

Tradicionālo prasmju skola 2010 Vidzemē [0] 

15.10.2010

Rūpējoties par tradicionālo prasmju izdzīvošanu šodien, Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra (NKMVA) šoruden jau trešo reizi rīkos Tradicionālo prasmju skolu. Četras sestdienas septiņpadsmit Centrālās, Rietumu un Ziemeļvidzemes pagastos un pilsētās meistari savas prasmes un zināšanas nodos mācekļiem. Nodarbības notiks bez maksas.

Līvu sestdiena Ventspils Amatu mājā  [0] 

14.10.2010

Sestdien, 16.oktobrī, no plkst.14.00 līdz 17.00 Ventspilī, Amatu mājā, norisināsies pasākums “Līvu sestdiena”.

Zināmi Liepājas fotokonkursa 2010 uzvarētāji  [0] 

12.10.2010

1.oktobrī noslēdzās LRTIB un Liepājas pilsētas Domes rīkotais foto konkurss. Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) saņēmis pieteikumus no 15 pretendentiem, kas kopumā iesnieguši 112 fotoattēlus.

Brauciens ar Ventspils Mazbānīti ir romantisks piedzīvojums [0] 

12.10.2010

Latvijas televīzijas pārraidē „iESpēja”, kurā tika demonstrēts sižets par Ventspils Mazbānīša attīstību Piejūras brīvdabas muzejā, tas tika nodēvēts par romantiskāko Eiropas Savienības finansēto projektu. Jāpiekrīt, jo projektējot, būvējot ēkas un dzelzceļa līniju, iekārtojot ekspozīciju patiešām izdevies panākt īpašu 20.gadsimta vēsturiskajai videi pietuvinātu gaisotni. To augstu novērtē gan pilsētas viesi, gan ventspilnieki. Par to liecina tāliem un tuviem brauktgribētājiem augustā un septembrī pārdoto biļešu skaits - vairāk kā 24 tūkstoši.

Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa? [0] 

12.10.2010

Eiropas Savienības mājā notiks pasākums „Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?

18. oktobrī plkst. 18:00 Eiropas Savienības mājā ciklā „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” notiks pasākums „Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?”.
2010. gadā Stambula ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tāpēc caur kultūras prizmu pasākumā būs iespēja vairāk uzzināt par Turcijas šodienu.
 

Uzmanību – Francijas jaunais cirks! [0] 

11.10.2010

Vieni aizrauj ar ārkārtēju spēku, ātrumu un precizitāti, otri apbur ar īsti francisku šarmu un humoru – tā varētu raksturot akrobātu duetus no Francijas, kas oktobra nogalē ar viena vakara programmā apvienotām izrādēm iepriecinās skatītājus ar izrādēm „Ali” un „Bez vārdiem” 23. oktobrī plkst. 18:00 Ventspils Teātra namā „Jūras vārti”.

Konkurss par Latvijas saldumu karali ar saldu balvu [0] 

07.10.2010

Portāls atputasbazes.lv sadarbībā ar V. Ķuzes kafejnīcu Vecrīgā piedāvā jaunu konkursu, atceroties Latvijas salduma karaļa Vilhelma Ķuzes 135. dzimšanas gadskārtu un tieši 100 gadus, kas pagājuši kopš izcilā Latvijas rūpnieka un mecenāta darbības sākuma saldumu ražošanā.

Daugavpils cietoksnis un Augšdaugava izvirzīti UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajam sarakstam [0] 

06.10.2010

Latvijas Zinātņu akadēmija iesniegusi nomināciju „Aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava”, Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamā dabas teritorija (NATURA 2000)”, Daugavpils dome nomināciju „Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnis”, Kuldīgas novada pašvaldība – „Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā”, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Grobiņas novada pašvaldība – „Grobiņas arheoloģiskais ansamblis”, savukārt Līgatnes novada dome iesniegusi nomināciju „Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs”.

Noslēdzās LRTIB un Liepājas pilsētas Domes rīkotais foto konkurss [0] 

04.10.2010

1.oktobrī noslēdzās LRTIB un Liepājas pilsētas Domes rīkotais foto konkurss. Foto konkursam darbus iesnieguši 15 fotogrāfi - gan amatieri, gan profesionāļi, un konkursa vērtēšanas komisijai būs jāizvērtē 112 fotoattēli.

Pasākumu cikls jauniešiem un ne tikai [0] 

04.10.2010

Oktobra sākumā teātra namā “Jūras vārti” tiek rīkots pasākumu cikls, kas ietver gan A.Osokina klavierkoncertu, gan angļu cirka un Jaunā Teātra institūta izrādi, kā arī iespēju bez maksas baudīt Goran Gora un “Tramplīns” koncertu, apmeklējot iepriekš minētos pasākumus.

Sākusies portāla sadarbība ar Latviešu Radio [0] 

04.10.2010

No šodienas portāls www.atputasbazes.lv Latviešu Radio portālā www.latviesuradio.lv

Ziemas tūrisma rallijs „Piedzīvojums Vidzemē”! [0] 

02.10.2010

Aicinām jauniem pārsteigumiem – ziemas tūrisma rallijs „Piedzīvojums Vidzemē”!
Protams, nevienu nepārsteigsim, ja atkārtosim – Latvija ir skaista jebkurā gadalaikā. Tikai katram gadalaikam savas iespējas – ja rudens vakariem prāta spēles, konkursi, krustvārdu mīklas un rāma vakarēšana, tad skaistai ziemas dienai – slēpošana, slidošana, piesniguši meži, braukšana no kalna ar ragaviņām vai kaut ar jelkādu „slīdammateriālu” un vēl daudz kas cits atraktīvs un aizraujošs . Tūrisma portāls/medijs www.atputasbazes.lv jums tomēr ir sagatavojis arī pārsteigumu: nākamā gada 19. februārī mēs jūs atkal aicinām piedalīties tūrisma rallijā!

Daugavpilī atklās Māla mākslas centru [0] 

02.10.2010

Šā gada 12.oktobrī Daugavpilī 18.novembra ielā 8 atklās Māla mākslas centru, kas izveidots Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes un Utenas Novadpētniecības muzeja īstenotajā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Kreatīvā tūrisma attīstība, izveidojot Māla mākslas centrus Daugavpilī un Utenā ”.

Klausa Štobera ceļojošā fotogrāfiju izstāde „ Neparasts ceļojums pa Vidzemi” pietur Cēsīs  

30.09.2010

5. oktobrī Cēsu izstāžu namā (Pils laukums 3, Cēsis) plkst. 16:00 tiks atklāta Klausa Štobera (Lejasreina, Francija) fotogrāfiju izstāde „Neparasts ceļojums pa Vidzemi".

Apbalvo labākās Ventspils naktsmītnes  [0] 

30.09.2010

Trešdien, 29. septembrī, plkst. 16:00 Ventspils Prāmju terminālī Starptautiskās Tūrisma dienas svinībās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks apbalvoja konkursa „Labākais izmitināšanas uzņēmums Ventspilī 2010. gadā” uzvarētājus.

Ventspilī 2010.gada vasaras tūrisma sezonā  [0] 

30.09.2010

Ventspils Tūrisma informācijas centra (TIC) apkopotie dati liecina, ka tūristu skaits 2010.gada vasaras tūrisma sezonā salīdzinājumā ar 2009.gada vasaras sezonu audzis par 35 %.

Vislatvijas veselības diena 9.oktobris [0] 

29.09.2010

Rūjienā Vislatvijas veselības dienā 9.oktobrī plkst.11.00 notiks nūjošanas pārgājiens pa Rūjienas apkārtni. Aicināti piedalīties visi interesenti, kuri šo dienu vēlas pavadīt aktīvi.

Portugāles flīžu māksla Cēsu Vēstures un mākslas muzejā [0] 

29.09.2010

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9) - Jaunās pils velvju zālē no 1. oktobra līdz 7. novembrim būs apskatāma ceļojošā izstāde “Portugāles flīžu māksla”.

Bez maksas palīdzēsim piemeklēt viesu namu,viesnīcu ,pirti [1] Video

29.09.2010

Bez maksas palīdzēsim piemeklēt viesu namu,viesnīcu ,pirti atbilstošu Jūsu prasībām un vēlmēm, Jums tikai jānosūta e-pasts uz info@atputasbazes.lv ar sekojošu informāciju:

Pilsmuižas parka atjaunošana Cēsīs turpinās [0] 

29.09.2010

Projekta „Cēsu pilsmuižas parka atjaunošana tūrisma attīstībai” ietvaros pabeigta kāpņu arkas rekonstrukcija Pils laukumā 5 un veikta Riekstu kalna (agrāk Cēsu pilskalna) Veccēsu pils mūra rekonstrukcija.

Festivāls „DizainsNākotne 2010” [0] 

29.09.2010

Festivāla „DizainsNākotne 2010” ietvaros 30. septembrī un 1. oktobrī tiks atklātās foto, dizaina un mākslas izstādes Liepājas muzejā un galerijās. Ir domāts par visu izstāžu apmeklējuma iespējām – dažviet tiek atvērtas divas ekspozīcijas vienuviet (piem. galerijā Promenāde un Liepājas muzejā), kā arī atklāšanu laiki sakārtoti, lai kultūras baudīšanu apvienotu ar patīkamu pastaigu.

Atklās jaunu zivju tirdzniecības vietu Promenādē [0] 

29.09.2010

Ceturtdien, 30.septembrī, Vecā Ostmalā Promenādes zonā atklās jaunu zivju tirdzniecības vietu. Tirdzniecības vieta ir izveidota kā paviljons, kas vizuāli iekļaujas apkārtējā ainavā un laikā, kad netiek izmantots tirdzniecībai, kalpos kā vides objekts.

Cēsu Izstāžu namā jauns lekciju cikls „Iepazīsti sevi caur tradīcijām” [0] 

29.09.2010

Sākot no š.g. oktobra līdz decembrim, Cēsīs, Izstāžu namā (Pils laukums 3) notiks lekciju cikls „Iepazīsti sevi caur tradīcijām”, kurā tiks runāts par mūsu tradicionālo vērtību nozīmi un pielietojumu mūsdienu Latvijas apstākļos.

Cēsu Izstāžu namā lekcija par raganu tēmu latviešu mitoloģijā [0] 

29.09.2010

3. oktobrī plkst.14.00 Cēsu Izstāžu namā lekcija maz par pētītu latviešu mitoloģijas lappusi „Cita ragana: mirušo gari latviešu mitoloģijā”.

Ventspilī atzīmēs Starptautisko tūrisma dienu  [0] 

28.09.2010

Trešdien, 29. septembrī, plkst. 16:00 Prāmju termināļa ēkā Dārza ielā 6 atzīmes Starptautisko tūrisma dienu. Klātesošos uzrunās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks un Tūrisma komisijas priekšsēdētājs Didzis Ošenieks.

Dejas izrāde „SPRĪDĪTIS” viesojas Smiltenē [0] 

27.09.2010

8.oktobrī plkst.13.00 Smiltenes kultūras namā viesosies muzikālā dejas izrāde "Sprīdītis".
Dejas izrāde "Sprīdītis" ir visiem zināmās A. Brigaderes lugas iestudējums pavisam jaunā un mūsdienīgā formā, apvienojot gan lelles, gan mūziku, gan tautisko, mūsdienu un laikmetīgo deju.
 

Cēsu rozā velosipēdu pārvērtības [0] 

27.09.2010

Sestdien, 25.septembrī, Cēsīs notika velosipēdu veikala „Eži” un „Cēsu Kultūras un tūrisma centra” kopīgi rīkotā rozā velosipēdu apgleznošana.

Jauns interneta konkurss – „Ziemas sports Latvijā”!  

25.09.2010

Mēs itin bieži sakām – nav laika, nav laika, nav laika... Tūrisma portāls/medijs www.atputasbazes.lv un atpūtas un sporta komplekss „Zemgale” Jelgavā piekrīt: jā, nav laika. Mums un jums vienkārši nav laika nodoties rudens depresijai vai grūtsirdībai, jo ir tik daudz interesanta un lietderīga, ko darīt. Ar sportu un sportošanu visas rudenīgās skumjas kā ar vienu grābekļa vēzienu tiks sagrābtas kaudzē, lai ar prieku un patiku izbaudītu tieši tās iespējas, kādas mums dod rudens un ziema.

Lietuvā ceļ jaunu slēpošanas halli [0] Video

23.09.2010

Lietuvā šoziem tiek plānots atvērt jaunu slēpošanas sporta halli, kura izskatās varētu būt garākā pasaulē. Investējot 98 miljonus litu (aptuveni 28,5 miljoniem eiro) no kuriem divas piektdaļas nāk no Eiropas savienības strukturālo fondu finansējuma, SNORAS Snow Arena ir paredzēts atvērties jau šajā ziemā. Galvenā slēpošanas halles nogāze būs 460 m gara un 50 metrus plata un tur būs arī 70 m plata un 150 m gara iesācēju trase.

Pasaules tūrisma dienu aktīvi atzīmēs arī Cēsīs [0] 

23.09.2010

27.septembris Pasaules tūrisma diena. Atzīmējot šo dienu, Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centrs aicina ikvienu, uz īsu brīdi būt par tūristu, kas vēlas aktīvi, izzinoši vai mazliet romantiski no jauna iepazīt Cēsis!

III kārta Konkurss „Daile un Latvijas vietas” [0] 

23.09.2010

Sirsnīgs paldies no portāla www.atputasbazes.lv un Dailes teātra visiem konkursa dalībniekiem! Mēs priecājamies un apbrīnojam jūsu erudīciju un zināšanas gan par teātri, gan Latvijas novadiem! Arī uz konkursa II kārtas jautājumiem pilnīgi pareizi atbildējuši vairāki dalībnieki:

Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīciju papildinās Lielirbes baptistu lūgšanu nams [0] 

22.09.2010

Otrdien, 21.septembrī, Ventspils pilsētas domes sēdē tika pieņemts lēmums par Lielirbes baptistu lūgšanu nama pārcelšanu uz Ventspils muzeja struktūrvienības Piejūras brīvdabas muzeja teritoriju Riņķa ielā 2, Ventspilī.

Cēsu Izstāžu namā atdzīvojas latviešu teātra kostīmi [0] 

22.09.2010

Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3) no 24.septembra godā tiek celts latviešu teātris ar divām jaunām izstādēm „Latviešu teātra kostīmu stāsti” un Anna Heinrihsone „Prāta anatomija”.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!