Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lielākā daļa siltajās zemēs iestrēgušo "Tez Tour" klientu atgriezušies Rīgā

21.04.2010

"Aizkavētais reiss no Tenerifes Rīgā ielidoja 20.aprīļa rītā, no Hurgadas un Šarmelšeihas - 21.aprīļa rītā. Plānots, ka pēdējie 36 Šarmelšeihā, Ēģiptē iestrēgušie tūroperatora klienti Rīgā ielidos sestdien, 24.aprīlī. Tūristi par to ir informēti, un "Tez Tour" pārstāvis ar viņiem strādā 24 stundas diennaktī," pastāstīja Ulanova.

"Aizkavētais reiss no Tenerifes Rīgā ielidoja 20.aprīļa rītā, no Hurgadas un Šarmelšeihas - 21.aprīļa rītā. Plānots, ka pēdējie 36 Šarmelšeihā, Ēģiptē iestrēgušie tūroperatora klienti Rīgā ielidos sestdien, 24.aprīlī. Tūristi par to ir informēti, un "Tez Tour" pārstāvis ar viņiem strādā 24 stundas diennaktī," pastāstīja Ulanova.

Tūroperatora pārstāve pastāstīja, ka visi tūroperatora klienti šajā laikā bijuši izmitināti trīs un četru zvaigžņu viesnīcās ar ēdināšanu. Šīs izmaksas sedza "Tez Tour".

Kā ziņots, naktī uz 22.aprīli Rīgā ielidos pēdējie vulkāna dēļ siltajās zemēs iestrēgušie tūroperatora "Novatours" klienti, biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja "Novatours" mārketinga menedžere Sanita Karpoviča.

"Tūroperatora "Novatours" aizkavētais reiss no Kanāriju salām - Tenerifes atlidoja jau 20.aprīļa rītā, uzreiz pēc Latvijas gaisa telpas atvēršanas. Arī abi aizkavētie Ēģiptes reisi ir veiksmīgi noorganizēti. Reiss no Hurgadas ir ielidojis jau šodien, un arī otrs reiss no Šarm El Šeihas ielidos naktī no 21. uz 22.aprīli," informēja tūroperatora pārstāve.

Līdz ar to visi "Novatours" klienti, kuriem vulkāna pelnu izraisītās gaisa satiksmes slēgšanas dēļ sanāca uzturēties galamērķos ilgāk, nekā plānots, būs veiksmīgi atgriezušies atpakaļ Rīgā.

Kā ziņots, atcelto avioreisu dēļ Latvijā vēl pirmdien nevarēja atgriezties 250 tūroperatora "Novatours" klientu, biznesa portālam "Nozare.lv" apliecināja "Novatours" valdes loceklis Leonīds Močeņovs.

Tikpat lielam skaitam ceļotāju laika posmā no pagājušās ceturtdienas līdz pirmdienai bija paredzēts doties ceļojumā ar "Novatours", un vulkāna radītā haosa rezultātā nācās plānus atcelt.

Tie ir ceļotāji no Latvijas, kuri devušies kādā no "Novatours" piedāvātajiem ceļojumiem. Laika periodā kopš ceturtdienas vakara, kad satiksme Latvijas gaisa telpā tika slēgta, tūroperatoram "Novatours" bija plānots pa vienam ienākošajam un izejošajam reisam no Tenerifies Spānijā, Hurgadas un Šarmelšeihas Ēģiptē.

Abi brīvdienās plānotie reisi no un uz Ēģipti ir atlikti un tiks realizēti, līdzko uzlabosies situācija un atkal būs atļauti lidojumi Latvijas gaisa telpā.

Savukārt ziemas sezonas pēdējais reiss uz Tenerifi, kas bija plānots 16.aprīlī, bet līdz šim atlikts, tiek atcelts pavisam un tiks organizēts tikai izejošais reiss no Tenerifes, līdzko radīsies šāda iespēja. "Līdz tam laikam klientiem, kas patlaban atrodas ceļojuma galamērķī Ēģiptē vai Kanāriju salās, neatliek nekas cits, kā piespiedu kārtā pagarināt savu atvaļinājumu," pauda kompānijas vadītājs.

"Novatours" norāda, ka tūroperators garantē visu savu klientu nogādāšanu atpakaļ Rīgā ar pirmo izejošo reisu pēc Latvijas gaisa satiksmes atjaunošanas.

Močeņovs "Nozare.lv" atzina, ka vēl nevar sniegt informāciju par to, kādā veidā un vai tiks kompensēti zaudējumi, kas ceļotājiem radušies saistībā ar ceļojuma pagarināšanu, kā arī patlaban neesot iespējams noteikt kopējo zaudējumu apjomu.

"Pirmkārt mēs risinām jautājumu par to, kā ceļotājus nogādāt atpakaļ Latvijā. Un tikai pēc tam sāksim risināt naudas lietas," pauda Močeņovs.

Kā ziņots, tūroperatora "Tez Tour" zaudējumi Īslandes vulkāna radītā haosa rezultātā sasniedz aptuveni 10 000 līdz 15 000 latu, biznesa portālam "Nozare.lv" apliecināja "Tez Tour" direktors Baltijas valstīs Konstantīns Paļgovs.

Paļgovs pastāstīja, ka to ceļotāju skaits, kuri pirmdien nevarēja atgriezties Latvijā atcelto avioreisu dēļ, sasniedz aptuveni 500 cilvēku. Tie ir ceļotāji no Latvijas, kuri devušies kādā no "Tez Tour" piedāvātajiem ceļojumiem uz Hurgadu un Šarmelšeihu Ēģitpē un Tenerifi Spānijā.

Tikpat lielam skaitam ceļotāju laika posmā no pagājušās ceturtdienas līdz pirmdienai bija paredzēts doties uz šiem tūrisma galamērķiem un vulkāna radītā haosa rezultātā nācās plānus atcelt. Laika posmā no pagājušās ceturtdienas "Tez Tour" atcēla dažus reisus uz Antāliju Turcijā, vienu reisu uz Šarmelšeihu Ēģiptē un Tenerifi Spānijā.

Paļgovs stāstīja, ka "Tez Tour" patlaban dara visu iespējamo, lai ceļotāji varētu veiksmīgi atgriezties Latvijā, tostarp kompensē uzturēšanos un ēdināšanu viesnīcās par papildus dienām.

"Principā "Tez Tour" varētu zaudējumus nekompensēt, jo tā ir "force majore" situācija. Taču pieņēmām lēmumu pilnībā kompensēt gan transporta, gan papildus uzturēšanās izmaksas četrzvaigžņu viesnīcās ar ēdināšanu trīs reizes dienā. Uzskatām, ka tā ir mūsu atbildība, un darām visu iespējamo, lai situācija normalizētos," teica Paļgovs.

Jau ziņots, ka 15.aprīlī Īslandē izvirda vulkāns Eijafjadlajegidla, kas paralizēja Eiropas aviosatiksmi un radīja sabiedrības bažas par pelnu kaitīgo ietekmi uz vidi.
 

Komentārs par rakstu: Lielākā daļa siltajās zemēs iestrēgušo "Tez Tour" klientu atgriezušies Rīgā

Zigis
27.04.2010 16:46:49
Bijām Ēģiptē tieši laikā,kad nelidojalidmašīnas no Rīgas.Vislielākais paldies Tez Tour kompānijai par atbalstu un sapratni pret saviem klientiem.Cik zinām,tad Novatours likasavējiem maksāt,par papildus laiku,l
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!