Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Mediķe: Vulkāna pelnu koncentrācija nav tika liela, lai radītu draudus veselībai

17.04.2010

Īslandes vulkāna pelnu koncentrācija atmosfērā nav tik liela, lai radītu draudus cilvēku veselībai,stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes Vides medicīnas katedras vadītāja Maija Eglīte.


Foto: Daily ...

Viņasprāt, cilvēkiem neesot pamata celt paniku un uztraukties, jo bieži pasaulē notiek dažādu vulkānu izvirdumi, atmosfērā nonāk dažādas daļiņas, taču tās nav tik koncentrētā veidā, lai mums būtu jāuztraucas.

Elektroniskā vidē pēc vulkāna izvirduma sākusi izplatīties informācija par to, ka tā radītie pelni varot nopietni kaitēt cilvēku veselībai. Minot 1780.gada līdzīga Īslandes vulkāna izvirdumu, satraukts iedzīvotājs ziņo, ka tā pelni un putekļi saturēja daudz skābju un indīgo vielu, kuras "saēda" cilvēku plaušas un cilvēki sāka izmirt. Process esot beidzies ar mēra epidēmiju Latvijā un Eiropā, kuras laikā vietām izmira 70-80 % iedzīvotāju.

Informācijas autors, kurš esot arī vides speciālists, teic, ka daļa vielu var nonākt uz zemes skābā lietus veidā, kā arī varot paaugstināties saslimstības ar elpošanas ceļu slimībām

Komentējot izskanējušās bažas, Eglīte nenoliedz, ka daļa vulkāna putekļu varētu nonākt arī atmosfēras zemākajos slāņos, taču tas ir tikai dažu dienu jautājums, turklāt, Eglīte vairākkārt uzsvēra, ka šo pelnu nav tik daudz, lai tie kaitētu veselībai vai arī radītu necaurredzamu miglu.

Iespējams, daļa no tiem arī nolīs lietus veidā, taču to iespaids nevarētu būt lielāks par dažādu skābo lietu ietekmi, kuri nereti nolīst uz zemes. Ir daudz dažādu citu atmosfēras piesārņojumu, kuri veselību var ietekmēt daudz vairāk nekā Īslandes vulkāna pelni, ir pārliecināta mediķe.

Jau ziņots, ka arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks katastrofu medicīnas jautājumos Mārtiņš Šics aģentūrai LETA uzsvēra, ka iedzīvotājiem par šo daļiņu ietekmi uz veselību nav jāuztraucas, jo Baltijas jūras reģionālie dienesti par pelnu koncentrācijas draudiem neziņo.

Pelnu mākoņi neatradīsies zemākajos atmosfēras slāņos, turklāt attālums no Īslandes ir pārāk liels, lai tie virs mūsu reģionā būtu ļoti koncentrētā veidā, sacīja Šics.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija liecina, ka, ņemot vērā pelnu daļiņu izkliedi un to, ka tās atrodas 10 km augstumā, cilvēkiem pelnu mākonis nevar nodarīt tiešu kaitējumu.

Kā ziņots, vulkāna pelnu dēļ Latvijā līdz šodienas plkst.18 ir slēgta gaisa telpa, tāpēc starptautiskajā lidostā "Rīga" atcelti visi reisi līdz plkst.18.
 

Komentārs par rakstu: Mediķe: Vulkāna pelnu koncentrācija nav tika liela, lai radītu draudus veselībai

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!