Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rīgas pašvaldība veidos darba grupu izstāžu centra projekta izstrādei pie lidostas "Rīga"

14.04.2010

Rīgas pašvaldība plāno veidot darba grupu izstāžu un konferenču centra projekta izstrādei pie lidostas "Rīga".

Darba grupa izstrādās priekšlikumus racionālai projekta ieviešanai un iesniegs tos pašvaldībā. Darba grupa tiks izveidota ar Rīgas mēra rīkojumu.
 

Paredzēts, ka darba grupu vadīs Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC), bet viņa vietnieki būs Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC) un "Rīgas pilsētbūvnieka" valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters (TB/LNNK). Darba grupā arī piedalīsies pārstāvji no domes departamentiem, lidostas, vairākiem valsts uzņēmumiem un Mārupes novada pašvaldības.

Komitejas deputāti šodien akceptēja darba grupas izveidošanu un tās sastāvu.

Kā ziņots, saistībā ar SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" un izstāžu biznesa uzņēmuma "Messe Frankfurt Venue GmbH" iecerēto izstāžu un konferenču centra projektu patlaban norit detalizēta biznesa plāna izstrāde un ir uzsāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem, biznesa portālam "Nozare.lv" apliecināja "Messe Frankfurt Venue GmbH" pārstāve Latvijā Vita Liberte.

Vācijas un Latvijas puses 17.martā parakstīja nodomu protokolus par sadarbību starptautiska izstāžu un konferenču centra izveidē pie lidostas "Rīga".

Liberte pastāstīja, ka pēc nodomu protokola parakstīšanas nākamais darāmais darbs ir detalizētāka biznesa plāna izstrāde, lai projektam varētu piesaistīt investorus. Paredzams, ka biznesa plāna izstrādei būs nepieciešami aptuveni trīs mēneši.

"Rīgas pilsētbūvnieks" projektā piedalīsies ar zemi, bet "Messe Frankfurt" konsultēs un pēc tam arī apsaimniekos šo centru, savukārt pašai būvniecībai tiks piesaistīts privāts investors.

Liberte atzina, ka patlaban ir uzsāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem. "Interese no ārvalstu investoru puses par šo projektu ir samērā liela, konkrētas sarunas ar investoriem būs iespējamas pēc tam, kad būs izstrādāts biznesa plāns - aprēķini par to, cik projekts ir interesants naudas izteiksmē," pauda Liberte.

Projekta pārstāve atzina, ka detalizēti aprēķini nepieciešami gan potenciālajiem investoriem, gan papildus finansējuma saņemšanai, ko paredzēts piesaistīt no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Liberte atzina, ka projekta attīstītāji plāno vērsties pie Eiropas Investīciju bankas, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas un Ziemeļu attīstības bankas.

Pirmie "Messe Frankfurt" aprēķini liecina, ka centra būvniecībā varētu tikt ieguldīti 80 līdz 100 miljoni eiro (56 līdz 70 miljoni latu). Aplēses veiktas, ņemot vērā izstāžu operatora līdzšinējo pieredzi, taču, kā atzīst Liberte, aprēķini vēl pagaidām ir ļoti aptuveni un nepieciešams veikt precīzākus un pamatotākus aprēķinus.

Projekta pārstāve atzina, ka investoru un finanšu piesaistes tempi nav prognozējami un tas var prasīt gan pāris mēnešu, gan pāris gadu.

Projekta pārstāve atzina, ka kompleksa izveidē, visticamāk, iesaistīsies ārvalstu investori, taču kā projekta partneri ir aicināti piedalīties arī vietējie uzņēmēji.

"Ņemot vērā apstākli, ka patlaban Latvijā ir grūti atrast uzņēmumus, kam ir pietiekami finanšu līdzekļi, ko varētu ieguldīt projekta realizēšanā, visticamāk, projekta investors nāks no ārvalstīm. Tajā pašā laikā jānorāda, ka projekts ir tik sarežģīts un daudzšķautnains, ka sadarbība ar vietējiem uzņēmumiem (tostarp - Latvijas izstāžu rīkotāju "BT1") ir, ja ne neizbēgama, tad vēlama gan," pauda Liberte.

Liberte norāda, ka "Messe Frankfurt" un potenciālie investori neapšaubāmi apzinās Latvijas smago ekonomisko situāciju, taču ir vairāki plusi, kas ļāvuši izšķirties par labu šī projekta realizācijai tieši Latvijā un tieši patlaban.

"Kaut arī Latvijai patlaban nav pārāk labs starptautiskais tēls, "Messe Frankfurt" apliecina, ka Rīgu ir izvēlējusies starp 23 citām Eiropas pilsētām," pauda Liberte.

Projekta pārstāve atzina, ka galvenais arguments par labu Latvijai ir ģeogrāfiskais izvietojums, jo Rīga, tāpat kā Frankfurte, ir viegli sasniedzama - stundas lidojuma attālumā ir Berlīne, Stokholma, Kopenhāgena un citas Eiropas pilsētas.

"Neticami, bet "Messe Frankfurt" vadība ir sajūsmināta par lidostas "Rīga" attīstības plāniem, kā arī - viņu vērtējumā "airBaltic" ir absolūts veiksmes stāsts uz citu valstu fona. Piemēram, Viļņa šajā aspektā mums zaudē "vienos vārtos"," atzina Liberte.

"Messe Frankfurt" uzskata, ka potenciālais kompleksa izvietojums pie lidostas ļauj sinerģētiski attīstīties gan izstāžu un konferenču centram, gan lidostai. Liberte norāda, ka projekta izveidei Latvijā par labu runā arī Krievijas tuvums, jo šo tirgu "Messe Frankfurt" uzskata par ļoti perspektīvu. Tajā pašā laikā "Messe Frankfurt" patlaban nav gatava paplašināt savu darbību pašā Krievijā, kur patlaban darbojas "Messe Frankfurt" pārdošanas birojs.

Runājot par izstāžu un darījumu tūrisma jomu, Liberte norāda, ka projekta veidotāji ir potenciāli ieinteresēti organizēt jebkāda veida izstādes. "Nevajag domāt, ka tagad piesaistīsim tikai un vienīgi lielos un milzīgos pasākumus un konferences, arī Frankfurtē notiek salīdzinoši mazas, lokāla vai reģionāla mēroga izstādes. Tomēr, protams, prioritāte ir lielie pasākumi. "Messe Frankfurt" ir ļoti ieinteresēti daļu lielo pasākumu novirzīt uz Rīgu, piemēram, starptautiskās grāmatu un auto izstādes," atzina starptautiskā izstāžu centra Latvijas pārstāve.

Liberte atzīst, ka Frankfurtes izstāžu centra pieredze liecina, ka viens eiro, kas ieguldīts izstāžu centrā, nes piecu eiro atdevi pilsētai gan ar viesnīcu, gan citu saistīto pakalpojumu ieņēmumiem.
 

Komentārs par rakstu: Rīgas pašvaldība veidos darba grupu izstāžu centra projekta izstrādei pie lidostas "Rīga"

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!