Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dabas muzejs noslēdz akciju „Ar atbildību par mīluli” [0] 

12.10.2011

Latvijas Dabas muzejā noslēgusies akcija „Ar atbildību par mīluli”, kas norisinājās no 20. septembra līdz 9. oktobrim. Akcija guva lielu sabiedrības atsaucību un saziedotās mantas tika nodotas dzīvnieku patversmei „Dzīvnieku draugs”.

Piesakieties e ziņām [0] 

06.10.2011

Ja vēlieties saņemt e-ziņas savā e pastā spiediet šeit

 

 e-ziņas                   

 


Radošā pilsēta Sentetjēna. Izstāde [0] 

04.10.2011

Sentetjēna ir pilsēta kustībā un pārvērtībās, kas izvēlējusies sevi pozicionēt ar vārdu un tēlu īpašā jomā. Pilsētas šodien tiek konfrontētas ar daudziem izaicinājumiem. Tie skar visas planētas jautājumus par vides krīzi un globalizāciju, bet arī tādas jomas kā konkurētspēja un pievilcība. Pilsētām jāveido atšķirīgas stratēģijas, lai pilnveidotu savu attīstību un izaugsmi, un šeit dizainam ir īpaša nozīme kā dzīves apstākļu maiņas līdzveidotājam.

Airēšanas nobrauciena sacensības „Rudenīgais Dambīša īriens” [0] 

04.10.2011

8.oktobrī ūdenssporta entuziasti tiek aicināti uz airēšanas nobrauciena sacensībām Ķekaviņas upē „Rudenīgais Dambīša īriens”.

Ķekavas novada TIC darba laiks rudens - ziemas periodā [0] 

04.10.2011

No 1. oktobra Ķekavas novada Tūrisma informācijas centrs pāriet uz rudens - ziemas sezonu.

Podnieku Sētas 2. malkas cepļa atvēršanas un izņemšanas Svētki Katlakalnā! [0] 

04.10.2011

Katlakalna Podnieki Svilpaunieku Meistari 15. oktobrī IELŪDZ uz Podnieku Sētas 2.malkas cepļa atvēršanas un izņemšanas Svētkiem!

Sagādā kārumus Līgatnes dabas taku iemītniekiem [0] 

03.10.2011

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Gaujas Nacionālā parka fondu oktobra mēnesī aicina iesaistīties ozolzīļu vākšanā un sagādāt kārumus ziemai Līgatnes Dabas takās dzīvojošiem iemītniekiem.

Karostas cietumā filmēs indiešu filmu [0] 

03.10.2011

Studija „Ego Media” sadarbībā ar „AGS Entertainment Ltd.” (Indija) Liepjā, Karostas cietumā uzņems mākslas filmas „Maatraan“ daļas. Filmas režisors Anandans Karimanals Venkatesans ir Indijā atzīts mākslinieks. Paredzēts, ka kopā ar viņu Latvijā ieradīsies filmēšanas 
grupa 
– aktieri, režisora asistenti, operators, operatora asistenti, grima, kostīmu mākslinieki un citi profesionāļi. Filmēšanas procesu Latvijā
 organizē 
studija „Ego Media”. Filmēšana Karostas cietumā notiks 5. oktobrī.

Kārļamuižā iesākas Cimdu stāsti [0] 

03.10.2011

Septembrī, Amatas novada „Kārļamuižā”, ar Cimdu izstādi iesākās pasākumu cikls „Cimdu stāsti”. Caur radošu darbošanos un stāstiem, cimds pārtaps par suvenīru, dizaina priekšmetu vai neparastu māksliniecisku ekspresiju. Paredzēts, ka jaunais produkts būs piedāvājums viesiem un tūristiem, kas apciemos Cēsis un tuvāko apkārtni.

Atis un Jānis Auzāni dodas koncerttūrē ar savu jauno koncertprogrammu „Rokasspiediena attālumā...” [0] 

30.09.2011

Ar jaunu koncertprogrammu „Rokasspiediena attālumā...” turneju pa Latviju aizsāks vairākos televīzijas šovos popularitāti ieguvušie brāļi Atis un Jānis Auzāni. Tā būs īpaša tikšanās, kurā mūziķi nebūs kā ierasts uz skatuves, bet gan tuvāk, gandrīz vai rokasspiediena attālumā no klausītājiem, radot intīmu un nedaudz noslēpumainu gaisotni

Iepazīsti Dabas muzeju ar audiogidu [0] 

28.09.2011

Latvijas Dabas muzejs apmeklētajiem piedāvā iepazīt muzeja ekspozīcijas, izmantojot audiogida pakalpojumus. Tā finansētājs ir Norvēģijas divpusējais finanšu instruments un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Rundāles pils aicina uz Rudens Trio [0] 

28.09.2011

2011. gada 30.septembrī un 1.oktobrī no plkst. 10:00 līdz 16:00 ikviens aicināts apmeklēt triju stādaudzētāju personālizstādi “Rudens Trio 2011”.

Cēsīs izsludina konkursu par kultūrvēsturisko tūrisma maršrutu izveidi [0] 

28.09.2011

 Cēsu iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties kultūrvēsturisko tūrisma maršrutu izveidē, apzinot Cēsu interesantās vietas ar savdabīgu kultūras un vēstures mantojumu.

Balso par labāko Ventspils 2011. gada fotoattēlu  [0] 

28.09.2011

Pirmdien, 26. septembrī, konkursa komisija izvērtēja Ventspils 2011. gada Fotoattēlu konkursam iesniegtos darbus. Astoņdesmit labākos var apskatīt un novērtēt balsojot portālā www.ventspils.lv sadaļā „Lielā aptauja”.

Miķeļi Cēsu Pils dārzā [0] 

28.09.2011

1.oktobrī plkst.12:00 Pils dārzā ikviens mīļi aicināts uz Miķeļu svinēšanu, lai kopīgi ar dziesmām, rotaļām un darbiņiem pavadītu vasaru un gājputnus. Lai apņēmīgi un darbīgi ieietu rudenī, godinot jauno rudens ražu.

Rudens bagātīgais piedāvājums Turaidas muzejrezervātā [0] 

27.09.2011

Ir klāt rudens un daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir tradīcija doties uz dabas dailes apveltīto vietu – Turaidu, lai iepazītu vēstures stāstus un baudītu daudzkrāsaino ainavu, kas paveras no Turaidas pils galvenā torņa skatu laukuma.

Simjūda tirgus Valmierā [0] 

27.09.2011

23.septembrī astronomiski iestājas rudens. Saule nonākusi debesu pusloka vidū- diena un nakts ir vienāda garuma. Mūsu senču darba ritmā , līdz 29.septembrim-Miķeļdienai, visi svarīgie lauku darbi bija jāapdara, lai zeme varētu doties ziemas atpūtā. Kad klētis , apcirkņi un pagrabi bija piepildīti, ļaudis svinēja svētkus un rīkoja bagātus tirgus. Valmieras muzejs kopš 1996.gada atjaunojis rudens tirgus tradīciju- vēsturisko Simjūda gadatirgu. Viduslaikos tas bija viens no vecākajiem tirgiem Vidzemē, pēdējais tirgus pirms ziemas iestāšanās, kurā ļaudis varēja nopirkt mājsaimniecībā nepieciešamās lietas un izklaidēties ar dziesmām, dančiem, jautriem jokiem.

Starptautiskā kontaktbiržā iepazīstinās ar Kurzemes tūrisma piedāvājumu [0] 

27.09.2011

No 25.-29.septembrim Rīgā notiek viens no Baltijas tūrisma nozarē nozīmīgākajiem sarīkojumiem – kontaktbirža „Baltic Connecting”. Pārstāvot Kurzemes tūrisma asociāciju, ar Kurzemes tūrisma piedāvājumu kontaktbiržas apmeklētājus šodien iepazīstinās Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Ieva Hmieļevska

25. septembrī Rudens ražas svētki Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā [0] 

21.09.2011

Šo svētdien, 25. septembrī no 12:00 līdz 17:00, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Miķeļdienai veltīti Rudens ražas svētki. Brīvdabas muzejā Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos. Kad dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti, latviešu zemnieki no laukiem un druvām ved mājās dabas veltes. Tad pulcējas kopā Ražas svētkos, lai viens otra izaudzēto aplūkotu, iemainītu vai kaut ko gardu iegādātos garajai ziemai.

Mammadaba aicina svinēt rudens saulgriežus mežā [0] 

21.09.2011

Sestdien, 24. septembrī, Tērvetes dabas parkā un Pokaiņu mežā tiks svinēti rudens saulgriežu svētki un ieskandēta Miķeļdiena. Šajā dienā ikviens varēs jautri un krāsaini pavadīt laiku dažādās aktivitātēs.

Bānītis saņem licenci un sertifikātu, plāno aktīvi darboties arī turpmāk  [0] 

20.09.2011

Šī gada septembra sākumā Gulbenes – Alūksnes bānītis atkārtoti saņēma divus svarīgus dokumentus, kas nepieciešami pasažieru pārvadājumos pa dzelzceļu.

Balvu, Baltinavas, Rugāju, Viļakas novadu kartes pirmizdevums. [0] 

19.09.2011

Pagājušā gadsimta 90. gadu vidū apgāds “Jāņa sēta” sāka Latvijas rajonu karšu veidošanu mērogā 1:100 000 (1 cm=1 km). Pirmā tirdzniecībā parādījās Cēsu rajona karte, un tas bija nebijis notikums ne vien Latvijas, bet arī visas Baltijas kartogrāfijā. Līdz tam tik detalizētas bija pieejamas vien Padomju armijas ģenerālštāba slepenās topogrāfiskās kartes.

Vasaras tūrisma sezonas laikā Ventspils apmeklētāju skaits palielinājies par 29% [0] 

15.09.2011

Ir apkopoti provizoriski rezultāti par dažādu Ventspils tūrisma objektu apmeklējumu 2011.gada astoņos mēnešos un vasaras tūrisma sezonas laikā. Vasaras tūrisma sezonā Ventspils apmeklētāju skaits ir palielinājies par 29%. Arī pagājušajā gadā tūristu skaits Ventspilī būtiski palielinājās – par 35%.

Karostas cietums iekļauts starptautiskā ceļvedī “Aukstā kara pēdas”  [0] 

14.09.2011

Karostas cietums iesaistījies starptautiskā projektā “Aukstā kara periods” (The Cold War Period), kuru vada organizācija “The Baltic Initiative and Network”. Organizācija “The Baltic Initiative and Network” darbojas valstīs, kas atrodas ap Baltijas jūru un šobrīd izdevusi ceļvedi “Travel Guide. Traces of the Cold War Period” un izveidojusi mājas lapu http://coldwarsites.net. Mājas lapa ietver aprakstus par vēsturiskām vietām un muzejiem, kas saistīti ar Auksto karu, videosižetus ar aculiecinieku stāstījumiem par Aukstā kara laika norisēm dažādās vietās, informāciju par ceļojošām izstādēm, ko muzeji var izmantot eksponēšanai savās telpās, Aukstā kara liecinieku lekciju piedāvājumus interesentiem. Mājas lapas izveidi finansējusi Dānijas Izglītības ministrija.

Dabas muzejā Latvijā audzētu vīnogu ražas izstāde [0] 

13.09.2011

Tikai trīs dienas no 15. līdz 17. septembrim Latvijas Dabas muzeju piepildīs vīnogu saldenais aromāts izstādē „Latvijas vīnogas un vīni”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrību.

Ielūgums galantās mūzikas pasaulē [0] 

12.09.2011

Šoruden, no 24. līdz 25.septembrim, jau devīto reiz Cēsīs norisinās Starptautiskais mūzikas festivāls „Galantais klavesīns”, kas laika gaitā nes līdzi daudzveidīgu mūzikas bagāžu. Šī gada festivāls interesants ar to, ka pirmo reizi tas notiek ārpus Cēsīm un festivāla viesi šogad ir klavesīniste un ērģelniece no Igaunijas Marju Riisikamp un LNO orķestra mākslinieces - Sondra Lejmalniece (flauta) un Ieva Šablovska (arfa).

Suņu frizūru šovs un baikdžoringa paraugdemonstrējumi starptautiskajā suņu izstādē Ķīpsalā [0] 

12.09.2011

17. un 18. septembrī Ķīpsalā starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē "Pet Ekspo 2011” notiks starptautiskā suņu izstāde, kurā varēs aplūkot aptuveni 1500 dažādu šķirņu suņus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un citām valstīm, kā arī notiks aizraujoši paraugdemonstrējumi, šovi un konkursi.

Brīvdienu izbrauciens „Muižkungu pēdās Zemgalē” [0] Video

11.09.2011

2012. gada 25. februārī tūrisma portāls AtputasBazes.lv aicina piedalīties brīvdienu izbraucienā - ziemas tūrisma rallijā „Muižkungu pēdās Zemgalē”. Ceļojuma sākums Jelgavā, pie Atpūtas un sporta kompleksa „Zemgale”. Noslēguma pasākums – Jaunmoku pilī. Tūrisma rallija laikā visas dienas garumā Iecerēts pabūt Jelgavas, Bauskas, Rundāles, Tērvetes, Auces, Dobeles novados un labāk iepazīt arī novadu pie Kurzemes sliekšņa – Tukumu.

Brīvdabas muzeja lauku nodaļa muzejs „Vēveri” saņems kultūras mantojuma Gada balvu [0] 

11.09.2011

Kultūras mantojuma Gada balvu nominācijā „Kultūras mantojuma restaurācija” saņēmusi Brīvdabas muzeja lauku nodaļa muzejs „Vēveri” Vecpiebalgā. Ap 1880. gadu celto „Vēveru” vējdzirnavu restaurācijas projekts uzsākts 2006. gadā. 2008. gadā ar ziedojumu un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja līdzekļiem tika pabeigti restaurācijas darbi, ko veica Vecpiebalgas SIA „Balga” prasmīgie amatnieki muzeja atbildīgo darbinieku uzraudzībā. Pateicamies visiem projektā iesaistītajiem par ieguldījumu „Vēveru” vējdzirnavu saglabāšanā! Kopš 2009. gada tās ir atvērtas apmeklētājiem. No dzirnavu augšējā stāva lieliski redzams Vēveru kopskats un gleznaina Piebalgas ainava.

Kultūras kalni septembrī [0] 

09.09.2011

Septembris, jāsaka, ir graujoši pieblīvēts ar kultūras pasākumiem visa mēneša garumā. Kino laiks, dzejas laiks- jau tradicionāli, pie tam eksperimentālās mūzikas notikums „Skaņu mežs” kādu laiku norisinās tieši rudenī. Īsumā par gaidāmo.

Ir noteikts Latvijas 2011. gada labākais pavārs [0] 

09.09.2011

Pavāru klubs sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 izstādes Riga Food 2011 laikā rīkoja konkursu pavāriem „Latvijas gada pavārs".

Pārvērt makulatūru naudā un palīdzi dzīvniekiem! [0] 

08.09.2011

Ikviens, kas vēlas palīdzēt mūsu četrkājainajiem draugiem Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos, tiek aicināts 17. un 18. septembrī Ķīpsalā, izstādes “Pet Ekspo” laikā, nodot makulatūru, kas pēc tam tiks nogādāta otrreizējai pārstrādei un iegūtā nauda pārskaitīta Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes iemītnieku vajadzībām.

Izstādē “Riga Food 2011” paziņo maizes kvalitātes konkursa rezultātus [0] 

07.09.2011

16. starptautiskajā pārtikas izstādē “Rīga Food 2011” 7. septembrī tika paziņoti maizes kvalitātes konkursa rezultāti, kā arī pasniegti “Riga Food 2011” diplomi un Latvijas Maiznieku biedrības medaļas kvalitatīvas maizes ražotājiem.

Rēķu kalnā notiks ekstrēmais „Latvijas trofi-reidu čempionāts” [0] 

06.09.2011

Šī gada 10. un 11. septembrī Madonas novadā jau piekto gadu pēc kārtas notiks tā saucamās bezceļu braukšanas sacensības „Latvijas atklātā trofi-reidu čempionāts”. Sacensībās savā starpā spēkosies sporta automašīnas, traktori un kvadracikli. Sacensības iesāksies ar sacensību dalībnieku braucamrīku parādi un startu, kas notiks Madonā Saieta laukumā. Pašas sacensības notiks atpūtas kompleksa „Rēķu kalns” teritorijā, kas atrodas 8km attālumā no Madonas. Sacensībās dalību pieteikušas ir 60 ekipāžas.

Rudens ekskursijas skolēniem un jauniešiem Cēsu tuvākajā apkārtnē [0] 

05.09.2011

Šoruden Cēsis piedāvā teatralizētas programmas viduslaiku pilī, skrējienu ar orientēšanos pilsētā, vērot kā stellēs top Vidzemes ziedainā josta, aplūkot un atpazīt vairāk kā gadsimtiem senus priekšmetus muzeja krājumā, atraktīvi pavadīt laiku meža kaujās, baudīt gardu piknika zupu lamu sabiedrībā vai arī meklēt piedzīvojumus Ozolkalnā.

Eiropas kultūras mantojuma dienās –Cēsu Jaunās pils vēsturisko interjeru apdares  

05.09.2011

Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros apmeklētāji varēs iepazīties ar paveiktajiem restaurācijas darbiem Cēsu Jaunajā pilī.

Cēsu Jaunās pils restaurācijas darbi, kas firmas „Re un Re” vadībā ilguši divus gadus, tuvojas noslēgumam, tādēļ 10.septembrī plkst.11:00 pirmo reizi plašāka sabiedrība savām acīm varēs skatīt Cēsu Jaunās pils vēsturisko interjeru apdares, kuras teju vai gadsimta garumā slēpa daudzkārtīgi krāsojumu slāņi.
 

Izstāde „Dāliju parāde 2011” [0] 

05.09.2011

No 8. līdz 11. septembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma izstāde „Dāliju parāde 2011”, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekciju. Izstādē būs aplūkojami vairāk nekā 400 dažādu šķirņu dāliju ziedi, starp tām arī pavisam jaunas šķirnes.

7. septembrī atklās izstādi “Riga Food 2011” [0] 

05.09.2011

7. septembrī sāksies un līdz 10. septembrim Rīgā turpināsies izstāde “Riga Food 2011”, kas kļuvusi par plašāko pārtikas nozares izstādi Baltijas valstīs.

Aicinām Jūs uz izstādes oficiālo atklāšanas ceremoniju, kas notiks 7. septembrī plkst. 11.00 halles nr. 2 balkonā (semināru zālē nr.3).
 

“E-Klase” kļūs par portālu vecākiem un skolotājiem  [0] 

31.08.2011

Skolvadības sistēma “E-Klase” plāno paplašināties un jau septembrī sāks darboties portāls Eklase.lv. “Vienuviet būs pieejama visaptveroša informācija skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem par iespējām, jaunumiem un problēmām skolās, kā arī bērnudārzos un augstskolās,” stāsta portāla redaktore Dita Blaua, piebilstot, ka neviens portāls šādai auditorijai un tematikai līdz šim nav specializējies. Jaunais portāls sāks darboties septembra sākumā.

Baudi Eiropas kultūras mantojuma dienas Koknesē [0] 

31.08.2011

2011. gada 10. septembrī, Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros „Kultūras mantojums - zināšanas un prasmes”, Kokneses tūrisma centrs sadarbībā ar Kokneses kultūras namu organizē dažādus pasākumus, kurus aicina apmeklēt gan lielus, gan mazus interesentus.

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!