Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Liepājā dažādi pārsteigumi skolēnu ekskursijām [0] 

13.09.2012

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sadarbībā ar tūrisma uzņēmējiem ir sagatavojis dažādus piedāvājumus skolēnu grupu ekskursijām. Kā ik gadu septembris ir laiks, kad skolēni dodas ekskursijās. Un Liepājas tūrisma uzņēmēji vienmēr īpaši gatavojas šim laikam, izveidojot interesantus piedāvājumus gan lielākiem, gan mazākiem skolu audzēkņiem, lai Liepājā pavadītais laiks bērniem un skolotājiem paliktu atmiņā.

Ventspils tūrisma objektu apmeklējums 2012.gada vasaras sezonā pieaudzis par 10% [0] 

12.09.2012

Ventspils Tūrisma informācijas centra apkopotie dati rāda, ka 2012.gadā no maija līdz augustam pilsētas tūrisma objektu apmeklējuma vidējais pieaugums pret tādu pašu periodu 2011.gadā ir 10%.
 

Viena vērtīga diena Vidzemē [0] 

12.09.2012

Rudenī – skolēnu ekskursiju – laikā, gan mazam, gan lielākam ceļotājam ir iespēja doties Smiltenes un Gulbenes novada iepazīšanā, ekskursijā “Viena vērtīga diena Vidzemē!”

Starptautiskās tūrisma dienas ietvaros Cēsīs īpašo piedāvājumu nedēļa  [0] 

11.09.2012

Starptautiskās tūrisma dienas ietvaros Cēsīs no 22. līdz 30.septembrim būs īpašo piedāvājumu nedēļa, kurā varēs baudīt mākslu, mūziku, vēsturi, izklaidi, kā arī izmantot piedāvātās atlaides kafejnīcās, viesnīcās, tūrisma apskates objektos.

Viena diena Jelgavas novadā [0] 

10.09.2012

Daba, vēsture un uzņēmīgi ļaudis - viss vienā braucienā! 15.septembrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties vienas dienas ekskursijā ar autobusu uz Jelgavas novadu.

Smiltenes novada TIC iespēja iegādāties arī suvenīrus [0] 

07.09.2012

Smiltenes novada TIC, Dārza ielā 3, iespējams iegādāties dažāda veida suvenīrus ar Smiltenes pilsētas un novada simboliku – krūzītes, tējas, pildspalvas, nozīmītes, krāsu zīmuļus koka penālī, ziepes, magnētus, atslēgu piekariņus, aromātiskus koka dekorus, auskarus, matu sprādzes, aproču pogas, kā arī dāvanu maisiņus.

Cēsis aicina skolēnus jaunās rudens ekskursijās [0] 

07.09.2012

Šoruden Cēsis piedāvā aktivitātes Bērnu zinātņu centrā, kur var pārvietot priekšmetus ar domu spēku, matemātiku mācīties lēkājot, veikt visādus neparastus eksperimentus. Viesoties Seno rotu kalvē un izkalt katram savu laimes šiliņu. Iziet teatralizētu ekskursiju pa viduslaiku pili, muzeja krājumā atpazīt vairāk kā gadsimtiem senus priekšmetus. Aušanas darbnīcā vērot kā stellēs top latviešu tautas tērps.

Jūrmalas brīvdabas muzejā - „Kuģu ceļš” [0] 

06.09.2012

8. septembrī plkst. 15.00 Jūrmalas brīvdabas muzejā (Tīklu iela 1A, Lielupe), atzīmējot Eiropas kultūras mantojuma dienas 2012 „Baltijas jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu kultūras mantojums”, notiks pasākums „Kuģu ceļš”.

Brīvdabas muzejā notiks Seno amatu diena [0] 

05.09.2012

Svētdien, 9. septembrī no plkst.12.00 līdz 17.00, Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Brīvdabas muzejs aicina piedalīties Seno amatu dienā. Šajā dienā īpaša ieejas biļetes cena – 1 LVL.

„Otrā elpa” Jelgavai [0] 

05.09.2012

Jau no pagājušās piektdienas Jelgavā darbu uzsākuši metāla mākslinieki. Tēlniecības simpozija „Otrā elpa” rezultātā metālam tiek dota iespēja atdzīvoties tēlnieku rokās un pārtapt par lielformāta pilsētvides mākslas objektiem

Atklās Līgatnes jaunās tūrisma takas [0] 

05.09.2012

8. septembrī pulksten 12.00 pie Līgatnes tūrisma informācijas centra notiks svinīgs brīdis, kura laikā valsts prezidents Andris Bērziņš atklās Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskā centra tūrisma takas. Pēc atklāšanas visi klātesošie gida pavadībā varēs doties ekskursijā jaunajos maršrutos – „Līgatnes papīrfabrikas ciemata iedzīvotāju vēsturiskais dzīvesveids„ un „Līgatnes pilsētas dabas loks”.

„Bānīša Draugu klubs” atjauno unikālu ēdnīcas vagonu  

04.09.2012

Aizvadītajā nedēļas nogalē biedrības "Bānīša Draugu klubs" (BDK) biedri pirmo reizi iekurināja reta šaursliežu ēdnīcas vagona malkas plīti un uz tās pagatavoja talkas maltīti.

Radi Rīgu – Rādi Rīgu [0] 

04.09.2012

Biedrība „Cita Rīga” sadarbībā ar RD IKSD ar spēli „Radi Rīgu – Rādi Rīgu” piesaka savu dalību Jauniešu mēnesī. „Radi Rīgu – rādi Rīgu” ir pilsētas orientēšanās spēle, kas sevī iekļauj trīs dažādu veidu uzdevumus – radošus, izzinošus un ar komunikāciju tehnoloģijām saistītus. Šī spēle domāta visiem, kas sirdī jūtas jauni un izzināt griboši.

Līvu diena Turaidā. Līvu spēks un bagātība Gaujas krastos  [0] 

01.09.2012

Laiks aizrit kā Gaujas plūdums uz jūru, paaudze nomaina paaudzi, bet Gaujas līvu ticība godīgumam, spēks un drosme mūs uzrunā pāri laika robežām. Atceroties Gaujas krastos dzīvojošo Turaidas, Krimuldas un Siguldas lībiešu vēsturi un notikumus, kas risinājušies pirms astoņsimts gadiem, Līvu dienā Turaidā 8. septembrī tiks daudzinātas līvu kultūras bagātības, skanēs līvu valoda un no jauna tiks atgādināts par pasaules lietu kārtību, kas līdzīgi bišu saimes dzīves ritmam pastāv no senatnes un ir spēkā vēl šodien.

Tērvetes dabas parkā jaunās Rūķu sētas atklāšanas svētki  [0] 

29.08.2012

1.un 2. septembrī no plkst. 13.00 Tērvetes dabas parks aicina uz Rūķu sētas atklāšanas svētkiem. Jaunbūvētajā guļbaļķu sētā ar plašu pagalmu un trim ēkām – Rūķotavu, Darbnīcu un Bodīti, kā arī Kūtiņu un mājdzīvnieku aploku ikvienu sagaidīs kuplā Rūķu saime - Rūķu māmiņa, tētis, rūķu krustmāmiņa un meitiņas.

1. septembrī Alūksnē aicinām uz Bānīša sagaidīšanas svētkiem! [0] 

29.08.2012

Šogad 1. septembrī ikvienu aicinām doties uz Alūksni, lai svinētu Bānīša sagaidīšanas svētkus, kur visas dienas garumā varēs pirkt un pārdot, klausīties dažādu populāru mūziķu koncertus un piedalīties spēkavīru sacensībās

Atklāj Ozolniekus veloekskursijā! [0] 

28.08.2012

1.septembrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sēsties uz velosipēdiem un doties atklājumu pilnā izbraukumā uz Ozolnieku novadu. Nomītie kilometri paies nemanot, jo veloekskursijas maršruts vedīs pa vēsturiskām un ievērojamām vietām, par ko vairāk pastāstīs gide Ina Jurģe.

Kāzu dienā izdzīvot prieka mirkļus Turaidā [0] 

24.08.2012

Turaidas vēsturiskais centrs glabā romantisko leģendu par meiteni Maiju - Turaidas Rozi, kas pirms vairāk kā 400 gadiem dzīvojusi un mīlējusi Turaidā, tas glabā stāstu par viņas mīlestību un jūtu spēku. Nu jau daudzu gadu desmitu garumā jaunlaulāto vidū ir izveidojusies brīnišķīga tradīcija – savā kāzu dienā viesoties Turaidā, baudīt mīlestības caurstrāvoto dabas daili un seno ēku majestātiskumu, sajust īpašo gaisotni, pakavējoties pie Turaidas Rozes piemiņas vietas, apliecinot sev un citiem mīlestības un uzticības nozīmi savstarpējās attiecībās.

Rīgas tūroperatori iepazīs Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu [0] 

24.08.2012

27. augustā Latgalē ieradīsies vadošo Latvijas tūrisma aģentūru pārstāvji, lai triju dienu laikā iepazītu Latgales reģiona tūrisma nozares piedāvājumu un attīstības tendences. Kopumā braucienā piedalīsies 12 tūrisma aģentūru pārstāvji (Relaks Tūre, Kandagar Tour, RIX Travel, Blagovestturserviss u.c.)

Ventspils TIC apmeklējums 2012.gadā audzis gandrīz divas reizes [0] 

23.08.2012

Ventspils Tūrisma informācijas centra apmeklējums nepilnos 8 mēnešos ( no 2012.gadā no janvāra līdz 15.augustam) gandrīz divas reizes jeb par 78% pārsniedzis 2011.gada 8 mēnešu apmeklējumu. Pērn 8 mēnešos tika apkalpoti vairāk kā 5000 cilvēki, bet šogad nepilnos 8 mēnešos jau gandrīz 10 000 cilvēki. Lielākais apmeklējuma rekords bija Pilsētas svētkos, kad sestdien, 4.augustā TIC apmeklēja 885 cilvēki.

Ceļojums uz Tukumu. Nr.2 [0] 

21.08.2012

No 21. līdz 25. augustam Tukumā notiks Tukuma Mākslas muzeja un kim? Laikmetīgās mākslas centra* organizēta mākslas nometne “Ceļojums uz Tukumu. Nr.2.

Piena, maizes un medus svētkos aicina iepazīt Jelgavas ievērojamākās vietas  [0] 

21.08.2012

25.augustā, visas dienas garumā Jelgavā norisināsies Piena, maizes un medus svētki, kas priecēs ar amatnieku tirdziņu, gardēžu degustācijām, RASA Piena paku laivu regati un noslēguma koncertu Uzvaras parkā. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētku laikā iepazīt un apskatīt ievērojamākās Jelgavas vietas - pašiem, gida pavadībā vai dodoties izbraukumā ar kuģīti.

Gardēži tiekas Jelgavā! [0] 

21.08.2012

Ahoij, gardēži un jūras vilki! 25. augustā, Jelgavā, XII Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki un desmito reizi, Latvijā vienīgā RASA Piena paku laivu regate.

Apkopota šī gada statistika par Liepājas tūrisma informācijas biroja apmeklētājiem  

20.08.2012

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par līdz šim apkalpoto tūristu skaitu. Skaitļi liecina, ka tūristu plūsma salīdzinājumā ar 2011.gadu visos rādītājos ir palielinājusies!

Trešie Balvu novada svētki „Atvērsim sirdis!” [0] 

17.08.2012

Svētku nedēļa iesākās jau 11. augustā ar Zirgu pajūgu braukšanas sacensībām Tilžā un turpinās visas nedēļas garumā ar plašām svētku aktivitātēm visos novada pagastos

„Gadsimtu pieskārieni Rīgai”,noslēgusies pēdējā virtuālā spēles daļa, gaidām dalībniekus klātienes spēlē!   

14.08.2012

Rudenī, 5. oktobrī ar klātienes spēli noslēgsies projekts „Gadsimtu pieskārieni Rīgai”, kurā dalībnieki varēs uzzināt par Rīgas pilsētas vēstures, kultūras, arhitektūras un sabiedrisko dzīvi un Rīgā dzīvojošo tautību nozīmi pilsētas attīstībā. Ar šo projektu mēs vēlamies parādīt, ka iepazīt Rīgas pilsētas vēsturi var arī netradicionālā veidā, izmantojot atraktīvu spēli. Tā nav tikai sausa teorija, dalībnieki „spēlējoties” var uzzināt par dažādām tautībām, kuras Rīgā dzīvojušas un valdījušas jau no pilsētas dibināšanas gada.

Kalēju diena Brīvdabas muzejā [0] 

14.08.2012

Jau šo svētdien, 19.augustā, no plkst.12:00 Rīgas svētku ietvaros Brīvdabas muzejā notiks ikgadējā Kalēju diena. Kalēja amats ir spēka, vīrišķības un veiklības apliecinājums, tai pat laikā romantisma, veiksmes un mīlestības sabiedrotais. Bez kalēja darinājuma neiztiek ne zemes arājs, ne jūras vagotājs, ne mājas saimniece, ne Dziesmu svētku dalībniece. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina ikvienu kalēju arī šogad apliecināt savu amatu prasmi un rast iespēju piedalīties Kalēju dienas svinībās 19.augustā Brīvdabas muzejā.

Rīgas restorāni un kafejnīcas pārsteigs gardēžus gastronomijas festivālā  

14.08.2012

No 1. līdz 9. septembrim Rīgā notiks Gastronomijas festivāls, kurā vairāk nekā 30 lieliski Rīgas restorāni, kafejnīcas un bāri Rīgas iedzīvotājiem un viesiem prezentēs unikālu gastronomisko piedāvājumu, lai ikviens varētu izbaudīt vēl nebijušas garšas sajūtas un sabiedriskās ēdināšanas un viesmīlības uzņēmumu augsto profesionalitāti.

Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā Dzelzs kausēšanas radošās darbnīca  [0] 

14.08.2012

19. augustā notiks dzelzs kausēšanas radošā darbnīca. Āraišu ezerpils iemītnieki 9.-10. gadsimtā kausējuši dzelzs rūdu, par ko liecina salīdzinoši liels senlietu atradumu klāsts: šaurasmens cirvji, kalti, darbarīku fragmenti un rotas u.c.. Ilgu laika periodu, dzelzs rūdas kausēšanas process bija vienīgais veids, kā mūsu senči ieguva dzelzi un darināja no tā nepieciešamos darba rīkus un ieročus.

18.augustā Cēsīs Latvijas Antīko automobiļu kluba jubilejas izstāde [0] 

14.08.2012

Atzīmējot 40 gadu jubileju, Latvijas Antīko automobiļu klubs rīko parādes braucienus un izstādes. 18.augustā Cēsīs ieradīsies gan antīkie auto, gan motocikli, gan padomju laika modeļi kopskaitā 150 vienības. No plkst.17:00 līdz 19:00 tie būs apskatāmi Rīgas ielā, Rožu laukumā, Jaunās pils priekšā.

No 15. līdz 19. augustam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma izstāde „Gladiolas”, ko organizēs Latvijas Gladiolu un īrisu biedrība. [0] 

13.08.2012

Laikapstākļi šogad nelabvēlīgi ietekmējuši gandrīz visas augu kultūras un gladiolas nav izņēmums. Taču gladiolu audzētāji ir apņēmības pilni parādīt savu šī gada veikumu un iepazīstināt izstādes apmeklētājus arī ar jaunām un līdz šim neredzētām šķirnēm. Kopumā izstādē būs aplūkojamas vairāk nekā 150 dažādas gladiolu šķirnes. Ar selekcijas jaunumiem un ziediem no savām kolekcijām izstādē piedalīsies audzētāji – Juris Bāze, Laimonis Zaķis, Aija Stūrīte, Ancānu ģimene, Raimonds Cīrulis, Raimonds Puriņš, Ērika Ozere un citi.

Tūrisma rallijs „Vidzemes pavasara karnevāls”. 2013.gada 23.februāris [0] 

12.08.2012

Nākamgad centīsimies mazliet piemānīt ziemu, lai protas godu un ātrāk dod ceļu pavasarim: brīvdienu izbrauciens – tūrisma rallijs ”Vidzemes pavasara karnevāls” notiks 2013. gada 23. februārī. Patiesībā liela mānīšanās nesanāks, jo Meteņdiena, kad mūsu senči teica ardievas ziemai, jau būs aizvadīta.

Rundāles pilī notiks "Minhauzena precību" pēdējā izrāde [0] 

09.08.2012

Noslēdzot sezonu, sestdien, 18. augustā pulksten 19.00 Rundāles pils iekšpagalmā notiks jauniešu radošās apvienības "Opā opā" iestudētās izrādes "Minhauzena precības" noslēguma izrāde. Pirms izrādes (līdz plkst.18:00) par atsevišķu samaksu būs iespēja aplūkot pili, ziedošo Rundāles pils dārzu un piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās visai ģimenei.

Konkurss „Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2012”  [0] 

09.08.2012

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs aicina izvirzīt pretendentus Tūrisma attīstības Valsts aģentūras rīkotajam konkursam „Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2012”

Nedēļas nogale pavadāma Ķemeros, Tukumā un Jaunpilī! [0] 

08.08.2012

Jau piektdienas, 10.augusta vakarā iesāksies un visu nedēļas nogali Ķemeros tiks svinēti Ķemeru svētki. Svētkus atklās nu jau tradicionālais nakts koncerts pie Ķemeru sēravota paviljona „Ķirzaciņa”, kurā klausītājus priecēs jauna un atraktīva mūziķu grupa „The Sparkling 5”. Koncerta sākums pl. 22.00. Savukārt sestdien, 11.augustā kultūras norises turpināsies ar dažādiem koncertiem uz brīvdabas skatuves.

Pirmie Vislatvijas Papīra svētki [0] 

07.08.2012

Šī gada 11.augustā Līgatne aicina uz Pirmajiem Vislatvijas Papīra svētkiem, kuru ietvaros viesi varēs apskatīt arī jaunās Līgatnes tūrisma takas un pagrabalas pasākumā  „Alu gājējs 2012”.

Tērvetē iespēja sajust senatnes elpu [0] 

07.08.2012

11. un 12. augustā nu jau devīto gadu pēc kārtas Tērvetē tiks svinēti Zemgaļu svētki, kas ir guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu - Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un Somijas vēstures interesentu un rekonstrukcijas klubu vidū. Šīgada svētku tēma „Zemgaļu apģērbs, rotas un bruņojums”. Akcents tiks likts uz zemgaļu materiālās, garīgās kultūras un dzīvesveida popularizēšanu senatnē no 9. līdz 13. gs. Apmetnē aiz Tērvetes pilskalna var vērot amatnieku darbošanos, zemgaļu un krustnešu cīņas, atraktīvas darbības ar senajiem amata rīkiem un kaujas ieročiem. Darbojas amatnieku tirdziņš.

Brīvdabas muzejā Mūsdienu amatniecības festivāls jau 11. augustā [0] 

07.08.2012

Jau šo sestdien, 11. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz 17:00 norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls. Festivāla laikā 180 amatnieki piedāvās iespēju iegādāties amatniecības izstrādājumus, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām. Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties arī pārtikas produktus, piedalīties zīda apgleznošanas, rotu veidošanas, batikošanas un citās radošajās darbnīcās, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

Arheoloģiskie pārbaudes izrakumi „Bisniekos” [0] 

06.08.2012

No 2012. gada 30. jūlija Tukuma novada Zentenes pagasta Dzirciema „Bisnieku” sētā darbojas arheoloģiskās pārbaudes izrakumu ekspedīcija, kuras mērķis – konstatēt liecības par vienleņķa klēti viensētā. Ekspedīciju vada LU Latvijas vēstures institūta asistents, arheologs Rūdolfs Brūzis, tajā piedalās arī trīs LU Vēstures un filozofijas fakultātes studenti.

Valmierā pieaug tūristu skaits  [0] 

06.08.2012

Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) apkopotā statistika liecina - šī gada pirmajā pusgadā apkalpoto klientu skaits tūrisma informācijas centrā salīdzinājumā ar pērnā gada šī paša perioda rādītājiem pieaudzis par 36%.

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!