Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nākamā pietura Zemgale 21. - 22.augusts

17.08.2021

Vasaras aktivitāšu cikla “Nākamā pietura Zemgale” dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali. Šajā nedēļas nogalē, 21. un 22. augustā, būs iespēja viesoties Jelgavas pilsētas ekspozīcijās, Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

Sestdien, 21. augustā, Stādu audzētavā "Bētras" (Salgales pag., Jelgavas novads) noteiktos laikos norisināsies ekskursijas. Apmeklētāji varēs apskatīt saimniecību, saņemt ieteikumus par augļu un ogu krūmu audzēšu, kā arī apskatīt cidoniju sukāžu ražošanas cehu. Interesentiem tiks piedāvāta ogu, sukāžu un augļu saldējuma degustācija. Savukārt vēstures cienītāji tiks gaidīti Jāņa Čakstes mājā (Salgales pag., Jelgavas novads), kur varēs apskatīt ekspozīciju un klausīties stāstus par Latvijas pirmo prezidentu un viņa dzimtas likteņiem, ka arī piedalīties izzinošās galda spēlēs āra terasē un izstaigāt izziņas taku ar uzdevumiem Auču parkā. Sestdien apmeklētājus gaidīs arī Privātajā padomju laika pulksteņu kolekcijā "Pulksteņu māja" (Salgales pag., Jelgavas novads). Šeit noteiktos laikos būs iespēja apskatīt pulksteņu kolekciju zinoša kolekcionāra vadībā.

 

Svētdien, 22. augustā, Saldumu ražotnē "Abra" (Ozolnieki, Jelgavas novads) noteiktos laikos notiks gardumu gatavošanas meistarklases un būs iespēja degustēt saldējumu. Svētdien lielus un mazus gaidīs Kazu fermā "Līcīši" (Cenu pag., Jelgavas novads). Apmeklētāji varēs doties ekskursijā, iepazīt tuvāk kaziņu draisko raksturu, uzzināt par viņu ikdienu, kā arī degustēt veselīgo kazas piena, kefīra un siera produkciju.

 

Svētdien, 22. augustā, apmeklētāji aicināti Jelgavas Ugunsdzēsības ekspozīcijā (Jelgava, Dobeles iela 16), kur kolekcionāra vadībā varēs apskatīt ugunsdzēsības eksponātus un agrāk lietotos darba priekšmetus, tādus kā četrrocīgu rokas sūkni, motorsūkni, cirvjus, ķiveres, gaismekļus, rācijas un citus. Savukārt Vēsturisko spēkratu kolekcijā "AnRu motors (Jelgava, Garozas iela 15 a) piedāvā apskatīt restaurētos padomju laika spēkratus. Visas automašīnas ir teicamā vizuālajā un tehniskajā stāvoklī, un tām visām ir piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss.

 

Pieteikšanās apmeklējumiem obligāta. Vairāk par aktivitāšu norises laikiem un ieejas cenām variet iepazīties www.visit.jelgava.lv un www.zemgale.lv. Plānojot dalību nedēļas nogales aktivitātēs, aicinām ieskatīties arī aktuālajā nakšņošanas un ēdināšanas piedāvājumā Jelgavā un apkārtnē.

 

Apmeklējot tūrisma objektus, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde

    "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

Komentārs par rakstu: Nākamā pietura Zemgale 21. - 22.augusts

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!