Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī skanēs ansambļa “SARBACANES” (Francija) koncerts

10.08.2021

2021.gada 14.augustā plkst. 13:00 Bauskas pils muzejā notiks vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa “SARBACANES” (Francija) atklātais mēģinājums- koncerts, ieeja bez maksas, uzrādot derīgu vakcinācijas vai Covid 19 pārslimošanas sertifikātu.

No 8. līdz 15.augustam Bauskas pils rezidencē nakšņo vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa “SARBACANES” mūziķi no Francijas un gatavo koncertprogrammu         «The Golden Age of Harmoniemusik» jeb «Harmonijmūzikas zelta laikmets».

Ansamblis sākotnēji dibināts kā kvartets, kas sastāv no divām obojām, fagota un klavesīna, šobrīd grupā spēlē vairāki mūziķi ar dažādiem instrumentu sastāviem, lai izpildītu repertuāru no trio sonātēm līdz lielām klasicisma perioda ansambļu serenādēm.

 

2018. gadā mūziķi nolēma izveidot klasisko pūšaminstrumentu oktetu: Sarbacane’s Wind Octet Project– SWOP! – kas piedalās, starptautiskajā rezidenču projektā EEEMERGING+. SWOP mērķis ir popularizēt ļoti bagātīgo “Harmoniemusik” repertuāru, kas rakstīts daudziem Hābsburgu impērijas galmiem ap 1800. gadu, daudz zināmas tā laika operu transkribcijas un visa veida izklaides mūzika (Divertimenti, Nachtmusik, Tafelmusik).

 

Citi ansambļa projekti atspoguļo mūziķu aktivitāšu daudzveidību. Tika izdots CD ar Tēlemaņa Uvertīrām, kurās dzirdami arī medību ragi (izdevniecība INITIALE), Zelenkas sonātes (Venēcija, Cini Foundation), Fransuā Kuperēna darbu transkripcijas (Royaumont Foundation), Baha garīgie dialogi soprānam un basam (ar Caroline Arnaud un Renaud Bres dalību).

 

SARBACANES (Francija) mūziķi:
Gabriel Pidoux (oboja)
Neven Lesage (oboja)
Joan Calabuig (klarnete)
Roberta Cristini (klarnete)
Felix Roth (mežrags)
Gabriel Dambricourt (mežrags)
Lucile Tessier (fagots)
Vicente Beltran (fagots)
Alberto Jara (kontrabass)

Ieeja koncertā bez maksas

Lūdzam vērst uzmanību, ka pasākumu iespējams apmeklēt skatītājiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to ir pārslimojuši. Apliecinājumu par to būs nepieciešams uzrādīt pirms pasākuma ar derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Informāciju sagatavoja:
Ilva Neimane
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību- klientu apkalpošanas vadītāja
T. +371 63923793, 20011880
bauskaspils@bauska.lv

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī skanēs ansambļa “SARBACANES” (Francija) koncerts

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!