Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidā Pils dienā – 25 gadu arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku salidojums [0] 

30.07.2013

Katru gadu augusta pirmajā svētdienā Turaidā tiek svinēta Pils diena, kas šogad, godinot izcilo arheologu Jāni Graudoni viņa simtgadē, organizēta kā Turaidas pils arheoloģisko ekspedīciju (1976.-2000.) dalībnieku salidojums. Turaidas pils izpēti no 1976. gada līdz 2000. gadam 25 gadu garumā vadījis arheologs Jānis Graudonis. Šajā laikā arheoloģisko izrakumu darbā Turaidā piedalījušies ap 1800 jauniešu no dažādām Latvijas vietām

Ziņs par ralliju no Kandavas Tūrisma informācijas centrā (TIC).  [0] 

29.07.2013

27. jūlijā notika portāla atputasbazes.lv rīkotais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens "Kurzemes labumu tūre", kurā dalību bija pieteikušas ap 200 ekipāžas un kopumā ap 700 dalībnieku. Maršrutā bija iekļauti arī 7 Kandavas pilsētas tūrisma objekti un 3 Kandavas novada tūrisma objekti

Iebraukšana Jūrmalā rudens un ziemas sezonā būs bez maksas [0] 

25.07.2013

Jūrmalas pilsētas dome šodien, 2013. gada 25. jūlijā, nolēma mainīt iebraukšanas noteikumus, atceļot iebraukšanas maksu Jūrmalā rudens un ziemas sezonā no 1.oktobra līdz 31.martam. Iebraukšanas atļaujas īpaša režīma zonā – Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā – būs jāpērk tikai laika periodā no 1. aprīļa līdz 30.septembrim.

Baltā svētku nedēļas nogale „Uz Tukumu pēc smukuma!” [0] 

24.07.2013

Šī nedēļas nogalē Tukumā tiks aizvadīta „baltā” zīmē, kas priecēs ikvienu apmeklētāju ar bagātīgu pasākumu klāstu, jo jau tradicionāli Tukumā notiek pilsētas svētki “Uz Tukumu pēc smukuma!”. Taču šogad tie īpaši ar to, ka tiks atzīmēta akciju sabiedrības “Tukuma piens” 100gades jubileja, kuras produkciju veikalos parasti visi vairāk atpazīst zem „baltais” zīmes. Taču neizpaliks arī citi pasākumi Tukuma apkārtnē.

Saimnieka un saimnieces diena Pastariņa muzejā [0] 

23.07.2013

Svētdien, 28. jūlijā plkst. 12.00 Pastariņa muzejā (Tukuma novada Zentenes pagasta „Bisniekos”) tiks atzīmēta saimnieka un saimnieces diena ar Jēkaba dienas tirdziņu un amatierteātra izrādi.

Gulbenes tūrisma centrā nopērkams jauns suvenīrs – pastkartes [0] 

22.07.2013

Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” suvenīru klāsts ir papildināts ar jaunu piedāvājumu – desmit skaistām pastkartēm.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina doties vasaras velobraucienos  [0] 

17.07.2013

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) kopā ar apvienību Diggers.lv un Liepājas velobraukšanas entuziastiem šovasar organizē piecus vienas dienas velobraucienus, kas sagādās kustēšanās prieku un Liepājas apkārtnes iepazīšanas prieku zinošu stāstnieku vadībā.

Kultūras tramvajs turpina iepriecināt savus pasažierus [0] 

16.07.2013

Šogad Liepājā atkal ir Kultūras tramvajs. Visu vasaru īpaši noformēts tramvajs, kursējot ierastajā maršrutā, ik ceturtdienu laikā no plkst.13:00 līdz 14:00 kļūst par vietu, kur notiek kultūras aktivitātes: šo un nākamo ceturtdien, 18. un 25.jūlijā, tramvaja pasažieru vidū būs Liepājas ceļojošā cirka studijas „BezTemata” mīmi, un ikvienam būs vienreizēja iespēja nofotografēties ar šīm dzīvajām statujām. Fotogrāfijas elektroniskā formātā būs iespēja saņemt Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā. 

Karstākais vasaras festivāls “Latvijas pirts 2013” [0] 

09.07.2013

Šā gada 26. - 27. jūlijā Siguldas novada atpūtas centrā “Brūveri” www.hotelbruveri.lv  tiek organizēts ikgadējais vasaras festivāls “Latvijas pirts 2013”. 

Gulbenes novada tūrisma piedāvājuma komplekti nopērkami internetā [0] 

05.07.2013

Pašā vasaras pilnbriedā – jūlijā – ir atvērts jauns tūrisma portāls www.eventsgulbene.lv, kurā ikviens ceļotgribētājs varēs iegādāties dažādus tūrisma piedāvājumu komplektus Gulbenes novadā.

Tūristi interesējas par Gulbenes novadu [0] Video

05.07.2013

Sākoties vasaras sezonai, tūristu interese par Gulbenes novadu palielinās. Viens no svarīgiem rādītājiem ir pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” klientu statistika, kas ietver gan aģentūras apmeklētāju skaitu, gan e-pastu un telefonsarunu skaitu.

Sākas Ventspils 2013. gada fotoattēlu konkurss [0] 

03.07.2013

Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centrs izsludina Ventspils 2013.gada fotoattēlu konkursu, kur aicina piedalīties gan profesionālus fotogrāfus, gan amatierus. Fotokonkursa mērķis ir veikt atraktīvu un mākslinieciski kvalitatīvu Ventspils fotoattēlu atlasi Ventspils pilsētas 2014.gada tūrisma brošūras, kartes, kalendāra un citu izdevumu sagatavošanai, kā arī piedāvāt šos fotoattēlus apskatei plašai publikai, veidojot fotoizstādi.

Jāšanas prieki Valmiermuižā katru nedēļas nogali [1] 

28.06.2013

Jau labu laiku Valmiermuiža ir kļuvusi par vienu no iecienītākajām ceļotāju pieturvietām Valmieras pusē, un viesi gan no tuvām, gan tālām vietām ar lielu interesi dodas gardēžu ekskursijās „Valmiermuižas alus” darītavā. Kuplinot Valmiermuižas tūrisma piedāvājumu, kā lielus, tā mazus nu aicina arī doties izjādēs zirga vai ponija mugurā Valmiermuižas pils parkā un ekskursijās Valmiermuižas stallī.

Cēsu viduslaiku pilij garākā «Facebook» laika skala Latvijā [0] 

28.06.2013

Atzīmējot Cēsu viduslaiku pils 800. gadskārtu, sociālajā tīklā «Facebook» izveidota pils lapa ar laika skalu (timeline), kas sniedzas līdz pat 1213.gadam. Tā ir līdz šim Latvijā garākā un notikumiem bagātākā laika skala «Facebook» vidē.

Cēsu Vecpilsētas mājas runā  

27.06.2013

Cēsīs ir izveidots jauns pastaigu maršruts latviešu, krievu un angļu valodās, kas ir balstīts uz audiogida principiem, bet saturiski tas atšķiras, jo Cēsu vecpilsētā mājas pašas runā cilvēku valodā. Tās prot izstāstīt savu dzīvesstāstu, pavēstīt par pilsētu un pilsētniekiem, notikumiem, saimniekiem un viņu likteņiem.

Uz ziedošo Rundāli - ar divriteni! [0] 

21.06.2013

Jau 29.jūnijā Zemgales Plānošanas reģions aicina visus velotūrisma draugus pievienoties braucienā uz Bauskas apkārtnes pilīm, vienlaikus apmeklējot Rundāles pils Dārza svētkus un izbaudot pierobežas skaistākās ainavas.

Jāņus ielīgosim Jelgavā [0] 

20.06.2013

Visi jelgavnieki un viesi aicināti ielīgot Jāņus jau 21. jūnijā no pulksten 20 Jelgavas pils salā. Ielīgošana turpināsies līdz pat kopīgai saullēkta sagaidīšanai ar dejām, dziesmām un Jāņu vainagiem.

Ekskursijas Latgales vēstniecībā GORS [0] 

17.06.2013

Iejusties mākslinieku lomā, uzkāpjot uz Lielās zāles skatuves vai iemēģinot dejas soli Horeogrāfijas zālē, atrast savu ideālo vietu Mazajā un Lielajā zālē, ielūkoties aizskatuvē un mākslinieku istabās, izbaudīt vēju, sauli un pilsētas ainavu no jumta terases, sajust īpašo GORA auru – šie un citi izklaidējoši un izzinoši pārsteigumi baudāmi, apmeklējot Latgales vēstniecību GORS jeb Austrumlatvijas koncertzāli Rēzeknē.

Muižu parku atjaunošana Latvijā, Igaunijā un Krievijā. [0] 

17.06.2013

19.jūnijā Turaidas muzejrezervātā plkst. 11:00 norisināsies projekta „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” (angliskajā nosaukumā Regeneration of Parks as an Integral Part of Historical Heritage jeb Green Heritage) atklāšanas pasākums, kas tiek organizēts ar Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007–2013 finansiālo atbalstu.

Jūnija beigās – velo sacensības un svētki Gulbenē [0] 

14.06.2013

29.jūnijā, sestdien, Gulbenē notiks vairāki velo pasākumi visai ģimenei. Plkst. 11:00 tiks dots starts amatieru velo sacensībām „Gulbenes velo 2013”. Būs veiklības braucieni bērniem „Gjensidige velo”, kuros jaukas pārsteiguma balvas ir sarūpējusi apdrošināšanas akciju sabiedrība „Gjensidige Baltic”.

Kazdangā manīta 2,5 m liela dzērve  

14.06.2013

Kazdangas parkā  šobrīd top jaunas skulptūras. Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas jaunieši kopā ar koktēlnieku Alvi Vītrupu no kapeņu kokiem darina skulptūras , ko nākamās nedēļas sākumā uzstādīs netālu no Dzirnavu dīķa, blakus topošajam veloceliņam.

XII gs. Tērvetes koka pils atklāšana [0] 

12.06.2013

Tērvetes koka pils rekonstrukcija ir līdz šim Latvijā vēl nebijis projekts - balstoties uz arheoloģiskām liecībām, tiek būvēta viena no varenākajām 12. gs. Latvijas teritorijā bijušajām pilīm, kas bagāta ar savu vēsturi.

Nakts zāļu tirgus un Silmaču koncerts 15. jūnijā Kalnciema kvartālā. [0] 

11.06.2013

2013. gada 15.jūnijā Kalnciema kvartālā no 18.00-00.00 notiks nakts Zāļu tirgus, kurā LTV raidījums Teātris Zip svinēs savas pirmās sezonas slēgšanu. Savukārt Silmaču koncerts sāksies 21.00 un turpināsies līdz pusnaktij. No visiem teātriem būs uzaicināti aktieru pāri, kas citējot Blaumani - dabūjušies.

Brīvdabas muzejs saņem balvu par Darvas cepļa restaurāciju [0] 

07.06.2013

Par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2011. līdz 2012. gadamLatvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam piešķirta Kultūras mantojuma Gada balva nominācijā „Kultūras mantojuma restaurācija" par Darvas cepļa restaurāciju.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja velo noma sāk piedāvāt Blue Shock Bike elektrovelosipēdus [0] 

06.06.2013

iepājas reģiona tūrisma informācijas birojs ir pirmais publiskais nomas punkts Baltijā, kur pieejami Blue Shock Bike elektrovelosipēdi. Tāpēc piektdien, 7.jūnijā no 11.30-12.30 visiem interesentiem un mediju pārstāvjiem ir iespēja tikties ar Blue Shock Bike pārstāvi Arti Dauginu pie Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja, Rožu laukumā 5/6, lai izzinātu elektrovelosipēdu nomas iespējas Liepājā un nākotnē arī plašākā teritorijā, to, kā darbojas vienotā klientu reģistra sistēma un paši elektrodivriteņi, kas aprīkoti ar GPS un GSM izsekošanas sistēmām, kā top e-gidi un kādas iespējas tie sniedz tūristiem, kā arī jaunumus saistībā ar Blue Shock Bike elektrovelosipēdu ražošanu un tirdzniecību Liepājā un Latvijā.

Laikā no 7.-14. jūnijam Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Blue Shock Bike elektrvelosipēdu nomai pieejama īpaši draudzīga cena: 2h noma/ LVL3. Pasteidzies un nenokavē!

Aicinām pietiekties brīvprātīgos gidus starptautiskajai regatei „The Tall Ship Races 2013” [0] 

06.06.2013

No šī gada 22.-24 jūlijam Ventspilī piestās starptautiskās regates „The Tall Ship Races 2013” dalībnieki. Ventspils iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja apskatīt kuģus, paviesoties uz tiem, aprunāties ar komandām un baudīt citus kuģu komandu un Ventspils sagatavotos pārsteigumus.

Daugavpilī vērienīgākie pilsētas svētki [0] 

05.06.2013

Daugavpils pilsētas svētki „Mana pils Daugavpils – Iespēju pilsēta”, kas norisināsies līdz 9.jūnijam un būs veltīti uzņēmējiem, solās kļūt par pēdējos gados vērienīgākajām pilsētas dzimšanas dienas svinībām. Daugavpils, atzīmējot savas pastāvēšanas 738.dzimšanas dienu, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem ir sarūpējusi plašu svētku programmu, ko 3.jūnijā ievadīs koncerti pilsētas mikrorajonos. Savukārt pilsētas svētku kulminācija sagaidāma nedēļas nogalē 8. un 9.jūnijā.

Atklāta pastaigas „Tiksimies Rožu laukumā!” sezona [0] 

04.06.2013

Jau vienpadsmito gadu liepājniekiem un pilsētas viesiem vasaras sezonā ir dota iespēja kopā ar profesionālu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu pilsētas centru.Tās laikā var skatīt Liepājas panorāmu no Sv.Trīsvienības katedrāles torņa, izbaudīt romantisko ieliņu burvību un uzzināt ar tām saistītos  vēsturiskos un mītiskos nostāstus.

Sācies „Zelta laikmets” Jelgavā [0] 

04.06.2013

No 15. – 16. jūnijam norisināsies Baltijā lielākais smilšu skulptūru festivāls, kas notiks Jelgavā, Uzvaras parkā. 7.tarptautisko smilšu festivālu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” un Jelgavas pilsētas dome sadarbībā ar ceļu būvniecības sabiedrību „Igate” un SEB banku. Festivāla tēma – „Zelta laikmets”.

Daugavpilī atzīmēs Dinaburgas cietokšņa iesvētīšanas 180. gadadienu [0] 

31.05.2013

2. jūnijā Daugavpils cietoksnī tiks rīkoti pasākumi, kas būs veltīti Dinaburgas cietokšņa iesvētīšanas 180. gadadienai. Plkst. 10:00 visi interesenti tiek aicināti Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā (Nikolaja ielā 5, bijusī ūdens paceļamā ēka), kur notiks piemiņas aploksnes un speciālā zīmoga prezentācija.

Līgatnes pārceltuve atsāk darbu [0] 

30.05.2013

Šodien, 30.maijā, darbu pēc ziemas sezonas pārtraukuma atsāk  Līgatnes pārceltuve-prāmis pār Gauju.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs prezentēs tūrisma piedāvājumu starptautiskajā izstādē „Rietumlietuvas biznesa sasniegumi” [0] 

29.05.2013

Laikā no 30.maija līdz 1.jūnijam Klaipēdā, Švyturis hallē notiks starptautiskā izstāde „Rietumlietuvas biznesa sasniegumi”. Izstāde notiek jau otro rgadu, un to organizē Klaipēdas pašvaldība sadarbībā ar Klaipēdas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Izstādes mērķis ir aicināt  vienkopus visus Lietuvas rietumu daļā esošos uzņēmējus un pakalpojumu sniedzējus, lai radītu vidi, kur dalīties pieredzē, dibināt kontaktus ar jauniem biznesa partneriem, prezentēt savu ražoto produkciju vai sniegtos pakalpojumus. Izstādes dalībnieki pārstāv visdažādākās nozares: no kravu pārvadājumiem ar sauszemes un jūras transportu līdz pārtikas ražošanai un viesnīcu un restorānu pakalpojumiem.

Piedāvā otro Gulbenes novada īpašo ēdienkarti  

28.05.2013

Atklājot vasaras sezonu, vairāki Gulbenes novada ēdināšanas uzņēmumi jau otro gadu novada iedzīvotājiem un viesiem piedāvā pārsteigumu – īpašās Gulbenes novada ēdienkartes garšīgo piedāvājumu.

Brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu [0] 

28.05.2013

1.un 2. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 17:00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Jau 43. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu Rīgas iedzīvotājus un viesus. Šogad Gadatirgū piedalīsies ap 500 amata meistaru no visas Latvijas.

„Vīzijas un izaicinājumi Liepājas kā kūrortpilsētas attīstībai”  

27.05.2013

Trešdien, 29.maijā no pulksten 11:00 – 14:30 Liepājā, Liepājas pilsētas Domes Lielajā zālē, Rožu ielā 6 notiks konference „Vīzijas un izaicinājumi Liepājas kā kūrortpilsētas attīstībai”.

Turaidā starptautisks seminārs par kultūrvēsturisko ainavu [0] 

27.05.2013

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā, biedrību ICOMOS Latvija un Turaidas muzejrezervātu aicina 30. maijā plkst. 10.00 Turaidas muzejrezervātā uz starptautisku semināru „REDZE – kultūrvēsturiskā ainava, tās kvalitātes saglabāšana un attīstība”.

Rundāles pils muzejā atklās hercoga otro darba kabinetu [0] 

23.05.2013

2013. gada 24. maijā, Rundāles pils 277. dzimšanas dienā, tiks atklāts pilnībā restaurētais hercoga otrais darba kabinets. Darba kabineta restaurācija notikusi Borisa un IKabineta atklāšanas svinīgās uzrunas teiks mecenāts Boriss Teterevs un Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Svētdien atkal “Karosta atver durvis”  [0] 

23.05.2013

Karostā turpinās projekts “Karosta atver durvis”. Svētdien, 26. maijā, pulksten 11:00 pie Karostas cietuma sāksies gida vadīta ekskursija ar autobusu pa Karostas vēsturisko centru. Pateicoties Liepājas domes finansiālam atbalstam, dalība ekskursijā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits grupā ir ierobežots, ekskursijai jāpiesakās iepriekš pa tālruni 26369470, ekskursijas ilgums – aptuveni 2 stundas.

Dikļu pils rīko atvērto durvju diena. [0] 

23.05.2013

2013. gada 2. jūnijā no pulksten 12:00 – 17:00 Dikļu pils savus viesus aicina uz gadskārtējo atvērto durvju dienu pasākumu, kura laikā būs iespējams iepazīties ar Dikļu pili un tās piedāvātajām iespējām, izstaigāt un apskatīt pils istabas, atklāt restorāna šefpavāra Jāņa Siliņa darba noslēpumus un nogaršot kādu no Jāņa gatavotajiem gardumiem. Tāpat būs atvērtas pils Dabas SPA salona durvis, kur meistares iepazīstinās ar savu darbu un izmantojamajām izejvielām, bet Dikļu pils viesu uzņemšanas daļas meitenes pastāstīs jocīgākos un spocīgākos atgadījumus no sava darba.

Bauskas pilī uzstāsies Kopenhāgenas kameransamblis  [0] 

23.05.2013

Piektdien, 2013.gada 24.maijā plkst. 18:00 Bauskas pilī pirmo reizi ar baroka mūzikas un jauno Ziemeļvalstu komponistu skaņdarbiem uzstāsies Kopenhāgenas kameransamblis

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!