Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rožu svētki un citi pasākumi Tukuma pusē

16.07.2021

Šajā nedēļas nogalē, kad ir jūlija vidus, jau tradicionāli Tukumā tiek svinēti Rožu svētki. Mazliet citādāki nekā citus gadus, Rožu svētki no piektdienas līdz svētdienai tiks svinēti arī šogad. Pasākumi notiks gan pilsētā, gan arī kolekciju dārzā “Rozītes”, kur tiks svinēti Mazie Rožu svētki un atzīmēta 10.gadadiena.

Vēl šo piektdien gardēžiem un mūzikas mīļotājiem ir iespēja doties uz Šlokenbekas muižu, kur uz muzikālajām vakariņām aicina Alvis Hermanis un Aija Vītoliņa, savukārt atpūtas kompleksā “Valguma pasaule” notiks skaņu un noskaņu vakars Mākslas takā, kur ar čella, kokles, ksilofona, gongu, klavieru, flautu un balss skaņām mežu piepildīs “Stīgotājas” - Ieva Šķendere un Kamēlija Straume. Sestdien uz Saules dienu kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri aicina Jaunpils un neiztrūkstoši būs arī saullēkta un saulrieta braucieni Lielajā Ķemeru tīrelī.

 

Citādie Rožu svētki Tukumā

No piektdienas, 16. jūlija līdz svētdienai, 18.jūlijam Tukumā ar dažādām norisēm tiks svinēti Rožu svētki. Lai arī izpaliks lielā svētku skatuve ar koncertiem, svētkos netrūks radošuma izpausmes, iedvesmas un pārsteigumu. Galvenie svētku elementi būs 5 vides objekti, darināti no rozēm un citiem ziediem, kuri svētku viesus priecēs visas trīs svētku dienas – “Rožu vainags”, “Ziedu laiva”, “Mākslai vajag telpu”, “Sapņu pietura” un “Puķu bērnu nostaļģija”. Būs arī svētku tirdziņš, dažādi muzikāli sniegumi Lindas Leen, Elzas Rozentāles, Kaspara Zemīša un citu mūziķu izpildījumā, viesošanās daiļdārzā, kā arī dažādas mākslinieciskas izpausmes. Un visam pāri - rozes.

Savukārt svētdien, 18.jūlijā no pulksten 11.00 līdz pat pusnaktij kolekciju dārzs “Rozītes” svinēs Mazos rožu svētkus un savu 10.gadadienu. Šeit būs piedāvāta īpaša programma visai ģimenei visas dienas garumā ar īpašu kulmināciju vakarā, kad ar skaistākajām dziesmām uzstāsies apvienība “Tev tuvumā” un skaisto dārzu nakts krāsās un noskaņās piedzīvot aicinās uzvedums “Nakts sajūtu labirints”. Vairāk informācijas un noteikumi par pasākuma apmeklējumu www.bilesuparadize.lv un www.facebook.com/dailasrozes. Jāpiebilst, ka visi laipni aicināti kolekciju dārzu bez maksas apmeklēt arī pārējās svētku dienās - gan piektdien, gan sestdien. Adrese: Rozītes, Sēmes pagasts, Tukuma novads.

Ar visu svētku programmu un vairāk informācijas par svētku norisēm var skatīt vietnēs www.facebook.com/TiekamiesTukuma  un www.facebook.com/rozusvetki. Programmu un svētku norises vietu karti varēs saņemt svētku dienās Tukuma TIC, kā arī lejuplādēt www.visittukums.lv

 

Muzikāli pasākumi Tukuma apkārtnē

Šlokenbekas muižā piektdien, 16.jūlijā pulksten 18.00 uz Muzikālām vakariņām aicina Aivars Hermanis un Aija Vītolīņa. Ieejas biļešu cenas sākot no 12 EUR personai. Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas par koncerta apmeklējuma noteikumiem un biļešu iegādi pa tālruni 28301020, www.facebook.com/SlokenbekasMuiza

Skaņu un noskaņu vakars “Valguma pasaules Mākslas takā” aicina piedzīvojumā visus, kuri izslāpuši pēc mazliet klusuma un iespējas baudīt dabu un mūziku pievērām acīm. Piektdien, 16.jūlijā no pulksten 20.30 atpūtas kompleksā “Valguma pasaule” mežu ar čella, kokles, ksilofona, gongu, klavieru, flautu un balss skaņām piepildīs "Stīgotājas" Ieva Šķendere un Kamēlija Straume. Pastaigā būs sarūpēts arī pa kādam pārsteigumam, saldam un gardam. Visi laipni aicināti. Ieejas kartes cena 19 EUR. Adrese: “Valguma pasaule”, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas par pasākuma norisi un apmeklējuma noteikumiem pa tālruni 29414022, www.valgumapasaule.lv

Savukārt sestdienas, 17.jūlija vakarā uz Cēri aicina muzikālā apvienība “Sērfotāji uz Pusslodzi”. Pulksten 18.00 pie Cēres sporta halles ar koncertu “Paņem mani līdz” uzstāsies mūziķis Staņislavs Judins un aktieris Rihards Lepers. Koncerts pieejams vakcinētām vai COVID-19 izslimojušām personām, uzrādot derīgu sertifikātu, kā arī apmeklētājiem, kuri pēdējo 48 stundu laikā veikuši COVID-19 testu, un tas ir negatīvs. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts vai negatīvs testa rezultāts nav nepieciešams. Pie ieejas pasākumā, kopā ar biļeti, sertifikātu vai testu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Adrese: Cēres sporta halle, Cēre, Cēres pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas - www.facebook.com/events/540090990516267

 

Dabas norišu pasākumi

Sestdien, 17.jūlijā 10.00 no rīta uz Saules dienu kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri aicina Jaunpils. Visas dienas garumā notiks meistarklases par ārstniecības augiem uzturā, savvaļas aptieku, zaļajām receptēm un skaistumkopšanu. Būs Ziedu pasākums un Uguns rituāls. Adrese: Jaunpils, Jaunpils pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 28301408.

Savukārt Saulrieta un Saullēkta laivu braucienus Ķemeru nacionālajā parkā 16. un 18.jūlija vakarā no pulksten 18.45 un 17.jūlija rītā no pulksten 4.00 piedāvā laivu kompānija “Ozolaivas”. Šī būs lieliska iespēja doties ar laivu apskatīt Lielā Ķemeru tīreļa purvu ezerus un vērot neskarto dabu, vērot sauli, krāsu daudzveidību un dabas brīnumaino maģiju īpašajos diennakts brīžos. Pieteikšanās braucienam iepriekš obligāta, ko var izdarīt kompānijas mājas lapā www.ozolaivas.lv . Dalības maksa 32 – 42 EUR par laivu. Tikšanās vieta - Ķemeru tīreļa A malā, pie šosejas P-101. Vairāk informācijas pa tālruni 23202900 un www.ozolaivas.lv/events/month/2021-07/.

Tiekamies Tukumā vasarā! Uz Tukumu pēc smukuma!

​Informāciju sagatavoja:

Agnese Atte, Tukuma TIC

Komentārs par rakstu: Rožu svētki un citi pasākumi Tukuma pusē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!