Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nākotnes “Laika mašīna” ceļotājus aizvedīs pagātnē.

01.07.2021

Strādājoša telefonbūdiņa, kosmonautu ķivere, minikrāsniņa vienai tējas krūzei, simtgadīgs frizieru salona aprīkojums – tās ir tikai dažas no vintidža lietām, kas piedzīvojumu un iedvesmas vietas “Nākotnes parks” apmeklētājus pārsteidz senlietu krātuvē un meistarotavā “Laika mašīna” Glūdas pagastā, Zemgalē. Turklāt tās var ne tikai aplūkot, bet arī aptaustīt un pat izmēģināt! Jau šobrīd piedāvājam spert 10 soļus pagātnē un iepazīt dažus eksponātus!

Joprojām strādājoša telefonbūdiņa

Vai ir iespējams no pagātnes sazināties ar tagadni? Ir, un to pierāda Nākotnes “Laika mašīna”! No 1952. gadā ražotās telefonbūdiņas, kurā iebūvēts septiņdesmito gadu taksofons, “Nākotnes parka” apmeklētāji var piezvanīt saviem draugiem un radiem. Senā telefonbūdiņa uz Zemgales plašumiem ceļu mērojusi no Daugavpils, kur to no nonākšanas metāllūžņos pārmaiņu laikos paglāba kolekcionārs Vladimirs, kas savā pagalmā veidoja muzeju.

 

Kosmonautu ķivere

Lai nu kas, bet kosmonautu ķiverei “Laika mašīnā” būs palikt! Tā ļoti piesaista gan mazo, gan lielo apmeklētāju uzmanību, jo kurš gan bērnībā nav sapņojis par lidojumu kosmosā?! Šo ķiveri pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados izmantoja virsskaņas lidmašīnu piloti, kas lidoja tuvējā kosmosā.

 

Koka “Iž”

Spožais un izskatīgais 1949. gada dzelzs rumaks, ko tautā sauca par koka ižu tā smagnējās gaitas dēļ, bija pirmais eksponāts iespaidīgajai “Nākotnes parka” motokolekcijai. Šis braucamais iegūts no īpašnieka, kurš to nevēlējās paturēt sāpīgo bērnības atmiņu dēļ. Izrādās, viņa tēvam ļoti rūpējusi motokolekcija, tādēļ bērniem nav bijis ļauts vieniem pašiem to aplūkot, kur nu vēl aiztikt! Bet kuru puiku gan neinteresē motocikli?! Tādēļ bijuši arī pārkāpumi, un vainīgais bieži saņēmis sodu. 

 

Visdārgākais televizors

“Laika mašīnā” var aplūkot, iespējams, visdārgāko padomju laika televizoru! Kāpēc visdārgāko? Tāpēc, ka no Latgales uz Zemgali tas atgādāts ar helikopteru! Savulaik daudzos mājokļos tālrādis bija goda vietā, jo vakaros tas pulcēja visu ģimeni, lai melnbaltajā ekrānā skatītos “Panorāmu”, fanotu par hokeju vai sekotu līdzi daudzsēriju filmas “Četru tankistu un suņa” gaitām. Bet tūliņ jau televizors piedzīvos neparastas pārvērtības – tas tiks aprīkots ar krietni jaunākām tehnoloģijām, un jau drīzumā tajā varēs skatīties “Netflix”.

 

Simtgadīgs frizieru salona aprīkojums

Vai vari iztēloties, kā dāmas pirms 100 gadiem tika pie modernām frizūrām? To noteikti palīdzēs iztēloties pilnīgi svaigs un nelietots frizieru salona aprīkojums, ko rotā gadskaitlis 1900. Izrādās, jau tolaik dāmu mati tika žāvēti ar elektrisku, ķiverei līdzīgu fēnu, un arī metāla izlietne pēc formas ir līdzīga mūsdienu analogiem. Šo frizieru salona aprīkojumu neskartu atrada Rīgā, kādas Krišjāņa Barona ielas ēkas bēniņos!

 

Par vēl daudz ko aizraujošu un interesantu uzzināsi pielikumā.

 

Foto: Edijs Andersons, Kārlis Pildiņš, Inese Libere 

 

Sekojiet līdzi jaunumiem:

Facebook: www.facebook.com/iedvesmasvietaNakotnesParks

Instagram: www.instagram.com/nakotnes.parks/

 

Informāciju sagatavoja:

“BT 1 Communication”

Tālr.: 26591588

E-pasts: communication@bt1.lv

Internets: www.bt1.lv/communication

Komentārs par rakstu: Nākotnes “Laika mašīna” ceļotājus aizvedīs pagātnē.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!