Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

KAROSTAS VASARA – vēl viena aizraujoša nedēļas nogale Karostā

21.07.2020

Šīs nedēļas nogalē Karostā risināsies Liepājas pašvaldības līdzfinansētā projekta “Karostas vasara” otrā daļa – 25.un 26.jūlijā liepājniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas interesantas aktivitātes un jaunumi.

Sestdien, 25.jūlijā, pulksten 11.00, 13.00 un 15.00 pie Karostas cietuma sāksies aptuveni pusotru stundu garas gida vadītas bezmaksas velo ekskursijas pa Karostu. Ekskursijas pulksten 11 un 15  notiks latviešu un krievu valodā, pulksten 13 – latviešu un angļu valodā. Ja nav sava velosipēda, informāciju par velo īres iespējām Liepājā var iegūt

https://liepaja.travel/planot/iepazisti-apkartni/ar-velosipedu/

 

Karostas cietuma pagalmā no pulksten 12.00 līdz 16.00 notiks vafeļu un pankūku meistarklase. Karostas cietuma apmeklētājiem dalība tajā būs bez maksas. Pārējiem – 3 eiro. Laikā no 12.00 līdz 16.00 cietuma pagalmā notiks arī bezmaksas radošās darbnīcas bērniem.

Visi Karostas cietuma apmeklētāji 25.jūlijā piedalīsies loterijā, kur galvenā balva ir elektrovelosipēdu īre no SIA “Rietumkrasts” orientēšanās izbraukumam pa Karostas noslēpumainajām takām 26.jūlijā.

Vakarā, pulksten 20.00 Karostas cietuma pagalmā būs Vinila ballīte. Skanēs viss labais, nedaudz nepelnīti aizmirstais un šodien varbūt nenovērtētais no DJ Mārča Grīnbarta un Mārča tēta mūžu krātās vinilplašu kolekcijas. Ieeja bez maksas. Karostas cietuma bufetē sestdien – zivju diena! Tiks piedāvāta uz ugunskura vārīta lašu zupa un citas zivju delikateses.

 

Svētdien, 26.jūlijā, Karostā tiks piedāvāts jaunums – orientēšanās brauciens ar velosipēdiem pa Karostas meža noslēpumainajām takām. Šo velo maršrutu varētu dēvēt par urbāno maršrutu, jo tas ved pa ielām, kas katra nosaukta par godu kādam svarīgam notikumam vai cilvēkam. Karostas ielās kādreiz virmoja dzīvība, risinājās svarīgi notikumi. Šeit taču savulaik dzīvoja pat 30 tūkstoši cilvēku - militārpersonas ar savām ģimenēm! Tomēr tagad piedāvājam iepazīt Karostu, izbraukājot to pa noslēpumainām meža takām. Ielām kartē palikuši cēlie nosaukumi, bet tur neviens vairs nedzīvo, jo tā vairs nav pilsēta armijai, bet vieta, kur cilvēki harmoniski sadzīvo ar vēsturi un dabas daudzveidību. Šajā braucienā nebūs sacensības un uzvarētāju, galvenais ir braukšanas un izziņas prieks. Var braukt gan ar parastajiem, gan elektro velosipēdiem. Maršruta garums ir aptuveni 20 km. Pa ceļam ir daudz interesantu apskates objektu, piemēram, bijušais kara hospitāļa morgs, bijušās Liepājas cietokšņa centrālās pulvera noliktavas, tālmēru torņi, 1939.gada lielgabalu pozīcijas, kaprāļa Narkēvica ierakums, Redans u.c. Maršruta sākums būs Karostas cietumā no pl.9.00 līdz 16.00, kur katrs dalībnieks saņems maršruta karti un aprakstu. Maršruts ir marķēts posmā, kur tas iet pa Brīvības taku, bet kādam varbūt zināms izaicinājums būs, skatoties kartē, atrast pareizās ielas Karostas mežos.

 

Monta Krafte

Karostas cietums

Komentārs par rakstu: KAROSTAS VASARA – vēl viena aizraujoša nedēļas nogale Karostā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!