Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidā radošās darbnīcas bērniem “Ko rāda pulkstenis?”

14.07.2020

Turaidas muzejrezervāts 18. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 17.00 aicina ģimenes ar bērniem piedalīties radošajās darbnīcās “Ko rāda pulkstenis?”, kurās bērniem būs iespēja iepazīt dažādus pulksteņu veidus – saules pulksteni, smilšu pulksteni, viduslaiku pils pulksteni un citus, kā arī būs iespēja tikties ar saules pulksteņu pētnieku, astronomu Mārtiņu Gillu, ar kuru šogad sadarbībā tiek veikta saules pulksteņu padziļināta izpēte, lai izveidoti zinātniski  pamatotas saules pulksteņu rekonstrukcijas Turaidas pils pagalmā.

Plkst. 15.30 kopā ar Izglītojošā darba un komunikācijas nodaļas vadītāju Guntu Zaķīti visiem būs iespēja doties ekskursijā “Turaidas pils laikrāžu noslēpumi”.

Darbnīcās bērniem pašiem būs iespējams izgatavot gan saules pulkstenīti, gan izveidot īpašo ciparnīcu, gan kopā ar fizikas skolotāju Jāni Čeksteru izprast, kā pulkstenis strādā un kas viņam “vēderā”. Sekojot smilšu pulksteņa ritmam, varēs sacensties augstākā pils torņa būvēšanā un Turaidas ziņneša garākā ceļa veidošanā, kā arī izmēģināt muzejrezervāta sagatavoto neparasto galda spēli “Ciemos pie Turaidas fogta”.

 

Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece zinātniskajā darbā Vija Stikāne: “Arheoloģiskās izpētes gaitā Turaidas mūra pilī ir atrasti divi viduslaiku saules pulksteņi, kas pieder pie vecākajiem zināmajiem stacionārajiem saules pulksteņiem Latvijā.  Viens no tiem ir izgatavots no māla, otrs – no balta kaļķakmens, un tie pašlaik apskatāmi pils ekspozīcijās, kas stāsta par Turaidas pils būvvēsturi un Turaidu Rīgas arhibīskapijas sastāvā 13.–16. gadsimtā. Saules pulksteņi viduslaikos bija nepieciešami reliģisko rituālu laika noteikšanai, daudz retāk tos izmantoja saimnieciskām vajadzībām, un 15.–16. gadsimtā tie bija nepieciešami, lai regulētu stundu skaitīšanu mehāniskajos pulksteņos”.

 

   Atgādinām, ka muzeja apmeklētājiem joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Pasākumā tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, kā arī ievērotas citas drošības noteikumu vadlīnijas. Radošo darbnīcu laikā, iespējams, tiks veikta fotografēšana un fotoattēli ievietoti Turaidas muzejrezervāta mājaslapā, kā arī muzejrezervāta sociālajos tīklos. Dalība radošajās darbnīcās - Turaidas muzejrezervāta apmeklējuma biļete.

 

Anda Skuja
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

 

Komentārs par rakstu: Turaidā radošās darbnīcas bērniem “Ko rāda pulkstenis?”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!