Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ekskursija “Bīronu laiki Jelgavā”

08.07.2020

Gide Gunta Trana sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru aicina sestdien, 11. jūlijā, plkst. 11.00 piedalīties cikla “Vai Tu pazīsti savu pilsētu?” ekskursijā “Bīronu laiki Jelgavā”. Ekskursiju cikls veltīts nozīmīgiem notikumiem Jelgavas 755 gadu ilgajā vēsturē.

Ekskursijā “Bīronu laiki Jelgavā” interesenti aicināti gides pavadībā izzināt nozīmīgus notikumus Jelgavas (Mītavas) 18. gs. vēsturē. Maršruts vedīs no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa uz Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un Mākslas muzeju, kas pazīstama ar vēsturisko nosaukumu Academia Petrina. Interesentiem būs iespēja uzzināt nozīmīgus faktus par ēkas vēsturi, kā arī par latvieti, studentu Ernestu Johanu Bīnemanu, kurš 1785. g. uzbūvēja pirmo gaisa balonu, kas pacēlās Jelgavā. Tālāk ceļš vedīs uz blakus esošo Sv. Simeona un Sv Annas pareizticīgo katedrāli, kur jau iepriekš atradās pareizticīgo baznīcas ēkas. Ekskursijas noslēgumā gide aicinās iepazīt Jelgavas pili, kas būvēta pēc arhitekta itāļa Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta, un  kas ir viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām.

 

 Pulcēšanās sestdien, 11. jūlijā,  plkst. 11 pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Dalība bez maksas, ieejas maksa Jelgavas pilī –  pieaugušajiem 2,00 EUR, bērniem 1,00 EUR. Ekskursijas ilgums līdz 2 stundām. Ekskursijai iepriekš jāpiesakās pa tālruņiem 63005445 vai 63005447. Gides tālr. 27025602. Ekskursijas laikā var tikt veikta fotografēšana.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

 “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Komentārs par rakstu: Ekskursija “Bīronu laiki Jelgavā”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!