Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Karostas festivāls, pirmais šīs vasaras festivāls Liepājā, ir sācies!

09.06.2020

Karostā ir ieradušies festivāla mākslinieki no Rīgas, Talsiem, Tallinas un Tartu, kā arī liepājnieki, kas piedalās Karostas festivālā un sāk savu darbu cietumā, fortos, Redānā un ūdenstornī. 

Karostas cietumā jau kopš pagājušās sestdienas ir “iedzīvojušies” dzejnieki – Latvijas rakstnieku savienības Literārās akadēmijas 17.kursa dalībnieki, kas pasniedzēju Ilmāra Šlāpina un Ingas Gailes vadībā rada dzeju ar moto “...kas tas par dzejnieku, kas reizi dzīvē nav bijis cietumā?” un ar savu dzejas performanci uzstāsies Karostas ūdenstornī sestdien, 13. jūnijā. 

Ūdenstornī jau iekārtota mākslinieku “izbraukuma” darbnīca, kas būs atvērta apmeklētājiem no pirmdienas līdz ceturtdienai no pulksten 15 līdz 18. Ūdenstornī visu nedēļu strādās četri mākslinieki – Ritums Ivanovs un Agate Apkalne no Rīgas, liepājnieks Egons Peršēvics un Alina Orav no Igaunijas. Kā ilustratīvi pavadošais materiāls atvērtajai mākslinieku darbnīcai ūdenstornī iekārtota R.Ivanova un A.Apkalnes gleznu izstāde. A.Apkalne izstādījusi 19 darbus, kas tapuši pēdējo piecu gadu laikā. Savukārt Ritums Ivanovs atvedis līdzi 12 lielformāta gleznas. Abu mākslinieku gleznu izstāde būs apskatāma visu vasaru. 

Egons Peršēvics ūdenstornī strādās klasiskajā tēlniecības tradīcijā un pēc modeles atveidos mālā Karostas nāriņu. Tā būs kā mākslas performance nedēļas garumā. 

Teika par Karostas nāriņu ir stāsts par mīlestību. 1967.gada 18.oktobra vētrā pie Liepājas nāriņa izglābj majoru un iemīlas viņā. Majoru vasaras beigās nosūta uz Vladivostoku, un viņi vairs nekad nesatiekas. Majors pazuda tāpat kā nāriņas jaunība un nu, vairs jau ne maza meitene, nāriņa aizvien siltās vasaras naktīs izpeld pie Ziemeļu mola un gaida savu mīļoto.

 

Sestdien, 13. jūnijā, no pulksten 10 līdz 15  Ritums Ivanovs interesentus (ar priekšzināšanām zīmēšanā) aicina uz zīmēšanas meistarklasi Karostas ūdenstornī. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26369470. 

Spāņu māksliniece Klara Kabrera (Clara Cabrera), kas Karostā ieradusies no Tallinas, glezno Pētertirgus ainu Ziemeļu fortos. Klara izvēlējusies fortu, kas atrodas vistuvāk jūrai un, visticamāk, jau šoruden tas tiks ieskalots jūrā pavisam. Tā gleznošana kļūst par izaicinājumu, un gleznojums uzsver mākslas gaistošo dabu.

Mākslinieks Eduards Dubrovskis gleznos  lielformāta gleznojumu uz sienas Invalīdu un Turaidas ielu stūrī Karostā. Eduards par sava darba ideju:

“No dižā tautas koka lielvaras reiz atstāja vien celmu, kura gredzenos varam skaitīt savu vēsturi un apzināties, kas bijām, bet mūsu saknes ir dziļas un mēs augam no jauna.

Ar kopīgu mērķi atbrīvojam asnus no pagātnes važām, lai mēs augtu diži un patiesi brīvi. Veltījums 30 neatkarības gadiem Karostā, 1990.-2020.”

 

Festivāla norišu reportāža katru dienu tiks publicēta Karostas cietuma Facebook un Instagram profilā. 

Piektdien, 12. jūnijā, Karostas cietuma vasaras paviljonā notiks divas diskusijas, ko būs iespējams ne tikai apmeklēt klātienē, bet arī vērot tiešraidi Karostas cietuma Facebook profilā https://www.facebook.com/karostascietums/ un iesaistīties diskusijās tiešsaistē.

Diskusija “Nākamie 30 gadi Karostā” sāksies pulksten 14 un tajā piedalīsies Liepājas pilsētas domes, SEZ, Karostas uzņēmēju un NVO pārstāvji. PEN diskusija par vārda brīvību literatūrā "Kad negribam klusēt" sāksies pulksten 17 un to vadīs Ilmārs Šlāpins un Inga Gaile.

Karostas festivāls tiek rīkots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” un Liepājas pilsētas domes atbalstu. 

 

Monta Krafte

Karostas festivāla organizētāja / Karostas glābšanas biedrības Valdes locekle

tel. 26488200

Komentārs par rakstu: Karostas festivāls, pirmais šīs vasaras festivāls Liepājā, ir sācies!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!