Piektdiena, 19. Augusts, 2022
Melānija, Imanta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Īpašais tūrisma piedāvājums skolēnu brīvlaika nedēļai Jelgavā

09.03.2020

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sagatavojis īpašo tūrisma piedāvājumu skolēnu brīvlaika nedēļas ietvaros no 16. līdz 22.martam, piedāvājot dažādas atpūtas iespējas ģimenēm un bērniem.

Pirmdien, 16.martā, no pulksten 11.00 līdz 16.00 Keramikas darbnīca Svētē aicina radoši darboties ar mālu – izgatavot māla traukus vai jeb ko citu, ļaujot vaļu fantāzijai. Drosmīgākajiem būs iespēja iemēģināt spēkus pie māla virpas. Darbiņu izgatavošana ir bez maksas, savukārt, ja ir vēlme pagatavoto apdedzināt un ņemt līdzi, tad tiek piemērota atsevišķa maksa. Keramikas darbnīca atrodas Lielsvētes ielā 18/8, Svētē, Svētes pagasta Jelgavas novadā. Līdz darbnīcai iespējams nokļūt arī izmantojot Jelgavas pilsētas sabiedrisko transportu ar maršruta numuru 2 (Svēte - Tetele).

 

Otrdiena, 17.marts, īpaši piemērota kultūrvēsturiskai izziņai Jelgavas pilsētā. Aud stellēs, izšuj  latvju rakstus vai piemēri tautas tērpu Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī. Iepazīsti Jelgavas pilsētas vēsturi un uzkāp skatu tornī  Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. Kā arī paviesojies latviešu “teātra tēva” Ādolfa Alunāna memoriālajā mājā. Savukārt, pulksten 12.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz izzinošu stāstu “Sienas, kas runā” par bibliotēku un tās apkārtni.

 

Ceturtdien, 19.martā un piektdien, 20.martā aktīvā atpūta Jelgavas novadā. Ceturtdien orientēšanās spēle Elejas muižas parkā ar tējas dzeršanu Tējas namiņā. Savukārt piektdien apskatīsim Vilces muižu, klausīsimies vēsturiski mistiskos nostāstus un dosimies pārgājienā pa Barona taku. Piedāvātajās aktivitātēs bērni var piedalīties tikai pieaugušā pavadībā. Nokļūšanai līdz Elejas muižas parkam un Vilces muižai tiks nodrošināts bezmaksas transports ar izbraukšanas laiku pulksten 11.00, abās dienās, no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa. Ieteikums līdzi ņemt pusdienmaizes.  Ieeja Elejas muižas parka Tējas namiņā pieaugušajiem 1,50 EUR, bērniem 1,00 EUR. Vilces muižas apskate pieaugušajiem 3,00 EUR, bērniem 2,00 EUR.

Degustēt gardumus un skaitīt zvaigznes varēsim kopā ar gidi Edīti Poli. Piektdien, 20.martā, pulksten 9.00 startēsim no Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa, lai dotos apskatīt Saldumu ražotni “Abra”. Būs pieejama meistarklase ar darbošanos, stāstiem un ielūkošanos ražotnē. Nākamais pieturas punkts Baldones observatorija ar lielāko teleskopu Baltijā un dabas skati 19 metru augstumā no skatu torņa Riekstukalnā. Noslēgumā pastaiga pa Iecavu – taka ar dolomīta atsegumiem un “Dievdārziņš”. Aptuvenais atgriešanās laiks pulksten 16.00. Bērni aktivitātēs var piedalīties tikai kopā ar pieaugušo. Dalības maksa 25,00 EUR no personas.

 

Sestdien, 21.martā, no pulksten 12.00 līdz 15.00 ciemos aicina kazu ferma “Līcīši”, kurā šobrīd mazo kazlēnu laiks - lieliska iespēja sadraudzēties ar kazu mazuļiem. Ieejas maksa pieaugušajiem 3,00 EUR, bērniem 2,00 EUR. Kazu ferma “Līcīši” atrodas Līcīšos, Ozolnieku novada Cenu pagastā. Savukārt svētdien, 22.martā no pulksten 10.00 līdz 17.00 apskatīt un iepazīt pasaules lielākos putnus aicina Strausu ferma “Mazzariņi” Jelgavas novada, Glūdas pagasta Nākotnē.

 

Ieejas maksa pieaugušajiem grupā līdz 5 cilvēki 2,50 EUR par personu, grupā 6 un vairāk 1,50 EUR par personu. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas. Norādītajos laikos apmeklējums saimniecībās iepriekš nav jāpiesaka.

Lielākajiem kārumniekiem bezmaksas paraugdemonstrējumi karameļu gatavošanā un degustācija Karameļu ražotnē “Karameļu darbnīca” visas nedēļas garumā, darba dienās pulksten 15.00, sestdienā pulksten 14.00.

Izmantosim iespēju un skolēnu brīvlaika nedēļu pavadīsim aktīvi, radoši un izzinoši. Plašāka informācija par piedāvājumu pa tālruni 63005445 un www.visit.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

 

Komentārs par rakstu: Īpašais tūrisma piedāvājums skolēnu brīvlaika nedēļai Jelgavā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!