Svētdiena, 4. Jūnijs, 2023
Sindija, Sintija, Elfrīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dabas muzejā stāstīs par ūdens iemītniekiem

26.02.2020

Ģimenes ar bērniem sestdien, 29. februārī, aicina apmeklēt Latvijas Dabas muzeju, kur no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums „Zivju dzenītis un viņa kaimiņi mitrājos”. Kopā ar muzeja speciālistiem jaunie dabas pētnieki pildīs uzdevumu grāmatiņu un iesaistīsies citās aktivitātēs. 

            Gada putns – zivju dzenītis – ir viens no krāšņākajiem Latvijas putniem. Tas uzturas un ligzdo pie upēm un kanāliem ar stāviem krastiem, jo ligzdu veido krastu atsegumos veidotās alās un pārtiek no zivīm. Zivju dzenītim, esot zem ūdens, spārni ir ieplesti un acis aizsargā caurspīdīga plēvīte. Lai arī zivju dzenītis ir gājputns, tas  paliek ziemot arī Latvijā pie vaļējiem ūdeņiem.

            Ģimenes dienā dalībnieki aicināti iepazīt arī zivju dzenīša kaimiņus – citus pie ūdeņiem mītošos putnus, to balsis un izprast, kas tiem kopīgs un kas – atšķirīgs. Pētīsim arī dažu pie ūdeņiem mītošo zīdītāju ēdienkarti, iepazīsim retu, aizsargājamo augu, kā arī runāsim par mitrājiem, to veidiem un nozīmi dabā.

 

            Pasākuma laikā ielūkosimies arī izstādē „Svešie mūsu dabā” un uzzināsim par svešzemju augiem un dzīvniekiem Latvijas mitrājos.

Organizatori atgādina, ka ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 2,00 € ģimenei. Visas sezonas garumā, no septembra līdz maijam, kārtējā pasākumā uzrādot kādu no sezonas ģimenes dienas grāmatiņām, jāiegādājas tikai muzeja ieejas biļetes. Ģimenes dienas dalībniekiem ieeja izstādē „Svešie mūsu dabā” bez maksas.

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

 

Informāciju sagatavoja:

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālrunis: 67356025

E - pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

Komentārs par rakstu: Dabas muzejā stāstīs par ūdens iemītniekiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!