Piektdiena, 19. Augusts, 2022
Melānija, Imanta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aprunājies ar karjeras konsultantu izstādē “Skola 2020”

21.02.2020

Ja esi apjucis plašajos profesiju džungļos, tevi māc šaubas par tālāko izglītības ceļu un nezini, ko izvēlēties, – izmanto iespēju un no 28. februāra līdz 1. martam izstādē “Skola 2020” Ķīpsalā konsultējies ar karjeras konsultantu!

“Jo ātrāk jaunietim palīdzēsim apzināties viņa resursus jeb stiprās puses – talantus, vērtības, intereses, spējas, prasmes, jo pārliecinātāks viņš jutīsies par sevi un drošāk pieņems lēmumus par savu dzīvi, tostarp, ko darīt tālāk pēc 9. vai 12. klases absolvēšanas. Mums, pieaugušajiem, ir jāpalīdz jaunietim veidot izpratni par dažādām dzīves jomām un jāpalīdz saprast, kā labāk realizēt un attīstīt savus resursus. Nenovērtējami nozīmīgs ir tuvu cilvēku, īpaši ģimenes, atbalsts. Taču jaunietim ir ļoti svarīgi par sev nozīmīgiem jautājumiem runāt un tapt sadzirdētam arī skolā, kā arī saņemt profesionālu karjeras konsultanta atbalstu,” ir pārliecināta karjeras konsultante Diāna Šķēle, kura konsultēs arī izstādē “Skola 2020”.

 

Individuālas konsultācijas

Kādreiz profesiju bija mazāk un tās bija vienkāršākas: visiem bija skaidrs, ko dara pārdevēji vai skolotāji. Šodien klāt ir nākušas daudzas jaunas – izaugsmes treneri, robotikas inženieri un robotu treneri u. c., turklāt profesijas ir kļuvušas arī sarežģītākas. Kā saprast, vai tas, kas tev patīk un interesē, arī noderēs, lai veidotu veiksmīgu karjeru kādā jomā? Kā neizmest vējā laiku un, iespējams, arī naudu, mācoties ko tādu, kas beigu beigās tevi nemaz neinteresē? Ko darīt, ja vecāki vēlas realizēt savus nepiepildītos sapņus uz bērnu rēķina? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes palīdzēs rast karjeras konsultanti Ķīpsalā!

Izstāžu centra foajē būs iekārtoti divi karjeras konsultantu kabineti, un visu izstādes laiku tajos konsultācijas sniegs Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas (LKAAA) karjeras konsultanti. "Izstādes laikā vienai konsultācijai veltīsim 30 minūtes, taču, ja būs nepieciešama garāka saruna vai kāda testa izpildīšana, raugoties pēc klienta dzīvesvietas, ieteiksim, kur to turpināt,“ norāda karjeras konsultante un LKAAA valdes locekle Marta Rubīna.

Ja zini, ko vēlies studēt

Ja tev jau ir skaidrība, ar kādu jomu vēlies saistīt savu turpmāko dzīvi, tad par studiju un darba iespējām  Ķīpsalā vari aprunāties gan ar augstskolu pasniedzējiem un studentiem, gan arī izglītības iestāžu karjeras konsultantiem. Piemēram, piektdien, 28. februārī, “RISEBA” stendā būs karjeras konsultante Jekaterina Dobrova, kas interesentiem sniegs gan konsultācijas par piemērotāko studiju programmas izvēli, gan arī piedāvās nelielu karjeras testu. Tāpat Ķīpsalā varēs sastapt arī Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Banku augstskolas karjeras centru pārstāvjus, kā arī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” karjeras konsultantus.

 

Apmeklē praktiskas lekcijas un seminārus!

Izstādē “Skola” būs iespēja doties arī uz kādu no LKAAA rīkotajām grupu nodarbībām, semināriem skolēniem un viņu vecākiem. Piektdien, 28. februārī, plkst. 11.00 un plkst. 16.00 Konferenču zālē Nr.1. notiks biedrības “Jauniešu akadēmijas “Pacelt Pasauli”” nodarbība skolēniem par mērķu plānošanu. Šīs nodarbības mērķis ir palīdzēt skolu jauniešiem vecumā no 12 līdz 19 gadiem skaidrāk apzināties savus talantus un iet uz iecerēto nākotnes profesijas mērķi. Savukārt svētdien, 1.martā, plkst, 13.00 paredzēta meistarklase vecākiem. Karjeras konsultante, pētniece un lektore Inta Lemešonoka izdod jaunu grāmatu “Vecāku atbalsts bērnam veiksmīgas karjeras veidošanā” un svētdienā Konferenču zālē Nr.1. sarunāsies ar vecākiem par to, kā katrs vecāks var atbalstīt savu bērnu. Interesentus aicinām sekot līdzi pasākumu programmai: www.bt1.lv/skola/visit.php#events un piereģistrēties nodarbībām tiešsaistē.

 

28. februārī, plkst. 13.00 Konferenču zālē Nr. 1 norisināsies arī  Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultantes Baibas Prauliņas praktiskā lekcija “Kā neapjukt izglītības piedāvājumu džungļos?” Tā iecerēta kā palīgs, kas skolēniem ļaus noorientēties un saprast, ar ko viņi vēlas saistīt savu nākotni. Lekcijā skolēni izpratīs, kā izvirzīt mērķi (pat ja tāda šķietami nav) un kādus instrumentus likt lietā, lai to sasniegtu. Vieslekcijā piedalīsies arī RSU docētājs Romāns Putāns, kurš ikdienā strādā ar studentiem, kas plāno attīstīt savu biznesu.

 

Konsultācijas par studijām un darbu ārzemēs

Savukārt, ja interesē karjeru veidot Vācijā, tad izmanto lielisku iespēju Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta DAAD stendā saņemt konsultāciju no Vācijas Darba aģentūras karjeras konsultanta. Lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties piemērotākās universitātes un studiju programmas dažādās Eiropas valstīs, iesakām konsultēties gan “Dream Foundation” stendā, gan arī pie “KALBA” pārstāvjiem.

Starp citu, ja interesē karjeras konsultanta profesija, tad zini – karjeras konsultanta kvalifikāciju var iegūt, studējot maģistra studiju pro­grammās Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Daugavpils universitātē, Liepājas universitātē un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Vairāk par izstādi “Skola 2020” un dalībnieku piedāvājumu: www.bt1.lv/skola

Izstādi “Skola” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Seko līdzi jaunumiem arī sociālajos tīklos: 

www.facebook.com/izstade.skola

https://twitter.com/izstade_skola

www.instagram.com/izstade_skola/

 

Papildu informācija:

Inese Libere,

BT 1 mediju koordinatore

Tālr.: 67065011, GSM: 29450037

E-pasts: inese.libere@bt1.lv    

 

Dace Dambe,

BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr.: 67067525, GSM: 26410381

E-pasts: dace.dambe@bt1.lv 

 

 

Komentārs par rakstu: Aprunājies ar karjeras konsultantu izstādē “Skola 2020”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!