Piektdiena, 19. Augusts, 2022
Melānija, Imanta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tukumā “Sarunas par mākslu. “Zaļā vārna” un mākslinieks Jānis Vasarlauks”

12.02.2020

13. februārī 17.30 Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) notiks pasākums “Sarunas par mākslu. “Zaļā vārna” un mākslinieks Jānis Vasarlauks”.

No 2014. līdz 2019. gadam Tukuma muzeja krājums papildināts ar 37 mākslas darbiem - glezniecības, grafikas un tēlniecības, no kuriem lielākā daļa ir dāvinājumi. Katram darbam ir savs stāsts – mākslinieka-radītāja stāsts, laikmeta stāsts, arī mākslas darba vērotāja stāsts. Lai šos stāstus atklātu, notiks pasākums “Sarunas par mākslu”. Šoreiz stāsts būs par vienu no Latvijas pirmās brīvvalsts laika mākslinieku grupām “Zaļā vārna”, kas tika dibināta 1925. gadā un pastāvēja līdz 1939. gadam. Biedrība izdeva literatūras un mākslas žurnālu “Zaļā vārna”, kur tika publicēti daiļliteratūras darbi, kā arī kritiski darbi par izstādēm, literatūru un izrādēm. Tajā apvienojās jaunie mākslinieki, literāti un mūziķi, tostarp arī mākslinieks Jānis Vasarlauks (Zommerfelds). Ar šo stāstu dalīsies mākslas vēsturnieks Māris Brancis.

 

Savukārt par Jāņa Vasarlauka dzīvi, daiļradi un gleznu „Ainava (Ķīšezers)” (1936) stāstīs viņa mazmeita Elīna Zunde. Ar šo Jāņa Vasarlauka gleznu saistās īpašs stāsts. Tā ir minēta 1939. gada muzeja aktu grāmatā kā Kultūras fonda dāvinājums, bet vēlāk parādās 1946. gada 1. janvāra aktā: ”kara laikā ienaidnieka bojātie vai iznīcinātie inventāra priekšmeti un eksponāti, kurus, neskatoties uz pakaļmeklēšanu, nav izdevies vairs atrast vai izlabot.“ Nejaušas sakritības rezultātā gleznu izdevās atgūt 2016. gada vasarā, un svaigi restaurēta, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējumam, tā skatāma izstādē “Katram savs stāsts” līdzās citiem Tukuma muzeja mākslas krājuma pēdējo piecu gadu jaunieguvumiem.

Uz pasākumu aicināti mākslas interesenti. Dalība pasākumā ar muzeja ieejas biļeti: skolēniem un studentiem ieeja bezmaksas, pieaugušajiem - 1,50, pensionāriem un personām ar invaliditāti - 1,00.

 

Par Mākslas muzeju

Tukuma Mākslas muzejs pazīstams ar vienu no izcilākajām Latvijas mākslas kolekcijām, ko pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu pirmajā pusē sāka veidot mākslinieks Leonīds Āriņš. Muzeja krātuvē atrodas vecmeistaru Jaņa Rozentāla, Johana Valtera, Vilhelma Purvīša, Jēkaba Kazāka, Ģederta Eliasa, Voldemāra Tones, Konrāda Ubāna, Jāņa Tīdemaņa un citu mākslinieku darbi.

 

Tukuma Mākslas muzejs

Inese Klestrova, Tukuma Mākslas muzeja vadītāja

Harmonijas ielā 7, Tukums

T.: 25494677

E.: makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv

M.: http://tukumamuzejs.lv/makslas-muzejs

F.: https://www.facebook.com/TukumaMakslasmuzejs/

Tukuma Mākslas muzeja darba laiks:

No otrdienas līdz piektdienai: 11:00 – 17:00

Sestdienās, svētdienās: 11:00 – 16:00

Pirmdienās: slēgts

Ieejas maksa muzejā

Skolēniem un studentiem: bezmaksas
Pensionāriem, invalīdiem: 1.00 EUR (Tukuma novada personām ar invaliditāti - bezmaksas)
Pieaugušajiem: 1.50 EUR

Foto:

Jāņa Vasarlauka glezna „Ainava (Ķīšezers)” (1936), Tukuma muzeja mākslas krājums.

Informāciju apkopoja:

Kristīne Ozola

Tukuma muzeja

Komunikāciju nodaļas vadītāja

Tālr.: (+371) 20 24 70 01                                       

E-pasts: pr@tukumamuzejs.lv

 

Komentārs par rakstu: Tukumā “Sarunas par mākslu. “Zaļā vārna” un mākslinieks Jānis Vasarlauks”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!