Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ekskursija Jelgavas apkārtnē “Brīvības cīņām – 100”

19.11.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina ceturtdien, 21. novembrī, pulksten 11.00 piedalīties ekskursijā ar autobusu pa Brīvības cīņu piemiņas vietām Jelgavas apkārtnē kopā ar gidu - vēsturnieku Andri Tomašūnu.

Šogad aprit tieši 100 gadi kopš Latvijas teritorijā risinājās Brīvības cīņas, lai atbrīvotu Latviju no Bermonta – Avalova karaspēka. Nozīmīgas cīņas 1919. gadā notika Jelgavā un Jelgavas apkārtnē, bet 21. novembrī Jelgava tika atbrīvota. Tāpēc JRTC piedāvā iespēju ikvienam interesentam gida – vēsturnieka Andra Tomašūna pavadībā piedalīties ekskursijā ar autobusu pa piemiņas vietām Jelgavas apkārtnē.

Ekskursija “Brīvības cīņām – 100” norisināsies ceturtdien, 21. novembrī. Pulcēšanās  paredzēta pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, no kurienes pulksten 11.00 dalībnieki dosies ceļā.

 

Ekskursijas ietvaros varēs uzzināt par 1919. gada notikumiem Jelgavā un tās apkārtnē, apmeklējot vēsturisko cīņu piemiņas vietas Tušķos, Vārpā, Cenu kapos, pie Skuju skolas un pie Vareļu pieminekļa. Ekskursijas noslēgums paredzēts pulksten 14.00 Meža kapos, kur notiks Jelgavas un Jelgavas novadā dzimušo Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlu atklāšana un piemiņas brīdis. Kaujās kritušo karavīru godināšanai ieteicams paņemt līdzi āra apstākļiem paredzētas svecītes un sauso ziedu pušķus.

Ekskursijas ilgums apmēram 4 stundas. Jāģērbjas atbilstoši laikapstākļiem. Dalība ir bez maksas, bet obligāta ir iepriekšēja pieteikšanās, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties ekskursijai var pa tālruņiem 63005447, 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Ierodoties uz ekskursiju, pasākuma dalībnieki piekrīt, ka var tikt fotogrāfēti vai filmēti.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

“Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

 

Komentārs par rakstu: Ekskursija Jelgavas apkārtnē “Brīvības cīņām – 100”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!