Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidā valsts svētku brīvdienās aicina iepazīt vēstures stāstus

15.11.2019

Latvijas dzimšanas diena ir laiks, kad vairāk gribas uzzināt par mūsu valsti. Kāds bija mūsu tautas ceļš uz savu valsti? Kādi izaicinājumi bija jāpieņem iepriekšējām paaudzēm, līdz tika dibināta Latvijas valsts?

Lai dotu iespēju izzināt savas valsts vēsturi un stiprināt nacionālās pašapziņas jūtas, valsts svētku brīvdienās 16., 17., un 18. novembrī Turaidas muzejrezervātā būs atvērta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kurā iepazīt stāstus un priekšmetus par vairāk nekā simts gadu ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā. Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: “Ekspozīcija ir piemineklis latviešu zemniekam, kurš ar darbu, apņēmību, neatlaidību un savas zemes mīlestību rada pamatu izglītotai un kulturālai nācijai”.

 

Sveicot visus valsts svētkos, ceram, ka veidosies jauna svētku svinēšanas tradīcija – ģimenēm doties uz muzejiem vai apmeklēt valsts dibināšanas un kara nozīmīgo notikumu piemiņas vietas, lai kopīgi pieminētu mūsu tautai tik svarīgos un izšķirošos brīžus.

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

 

Komentārs par rakstu: Turaidā valsts svētku brīvdienās aicina iepazīt vēstures stāstus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!