Trešdiena, 29. Novembris, 2023
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Festivāls “Bildes” aicina uz Jauno dziesminieku koncertu

29.10.2019

31. oktobrī plkst. 19.00 mūzikas klubā “Kaļķu vārti” notiks mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” Jauno Dziesminieku koncerts, ko vadīs Lauris Valters. Šis koncerts būs iespēja iepazīt jauno mūziķu daiļradi, tāpat koncertā uzstāsies jau atpazīstamību iemantojuši dziesminieki.

 

Mūzikā jēdziens “dziesminieks” ir saistīts ar paša mūziķa orģinālmūzikas izpildīšanu akustiski, pašam sevi pavadot uz ģitāras vai cita akustiska instrumenta. Dziesminieki parasti saviem klausītājiem cenšas nodot personisku, izjustu un emocionālu vēstījumu ar poētiskiem dziesmu tekstiem un turbadūrisku izpildījumu. Viņiem raksturīga savu iekšējo sajūtu un ideju paušana par sev nozīmīgām lietām un problēmām.

Šogad festivāla “Bildes” Jauno dziesminieku koncertā uzstāsies: Lauris Valters, Gatis Zotovs, Renārs Veličko, Mārtiņš Križevics, Elīzabeta Krēģere, Agija Kalve, Elviss Patriks Pētersons, Kintija Alpe, Matīss Kalniņš, Edgars Rakovskis, Anete Kozlovska, Anita Zambare, Matīss Pavītols, Aigars Kručs, Jānis Niedra, Aleksis Ozoliņš.

 

Šī jau būs 16. reize, kad mūziķis Lauris Valters piedalīsies festivālā “Bildes”. Valters spilgti atceras: “ Mans pirmais iespaids par festivālu “Bildes”  ilgi ir palicis atmiņā! 1997. gadā pie klausītājiem nonāca nu jau leģendārā un ļoti skaistā Imanta Kalniņa un Ainara Mielava dziesma “Tā”, kuru Ainars Mielavs izpildīja duetā ar Agnesi, un  6 gadus vēlāk – 2003. gadā – es, toreiz vēl grupas “Ēnas” sastāvā, to dziedāju kopā ar Agnesi. ” Lauris Valters šogad izdevis albumu “Mirklī ieklausies”, kurā esošās dziesmas izpildīs arī Jauno dziesminieku koncertā.

Dziesmu tekstu autors un mūziķis  Gatis Zotovs pirmo reizi “Bildēs” uzstājies 2003. gadā – 18 gadu vecumā, aizvietojot Valdi Atālu. Viņš priecājas, ka pēc šiem gadiem joprojām ir starp Jaunajiem dziesminiekiem – acīmredzot, forma ir labi saglabāta. Gatis saka: " Festivāls “Bildes”  man tagad ir tāds kā atskaites process – es visu gadu  varu nekur neuzstāties, bet vismaz reizi gadā “Bildes” ir tas festivāls, kur es parādos publiski un spēlēju to, ko pēdējā laikā esmu sarakstījis."

 

Jauno Dziesminieku koncertā “Bildēs” debitēs Jānis Niedra. Par dziesminieku būšanu Niedra saka sekojošo: “Man ļoti patīk dziesminieku žanrs tam piemītošā dziļuma dēļ.” Iedvesmu Jānis guvis no tādiem mūziķiem kā Father John Misty un grupas “Arcade Fire”, kuri arī godā dziesminieku tradīciju. Pats Niedra ieguvis atpazīstamību ar dziesmu “Pasaules Gals”, kā arī viņš ir sarakstījis Rīgai un dzimtajam Jaunciemam veltītas dziesmas kā, piemēram, “11. autobuss”. Tagad Jānis vairāk raksta indie popa dziesmas grupai “Blue Jean Serenade”, kuru savukārt šogad dzirdēsim koncertā “Jaunās un “Bildēs” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “Bilžu” veterāniem un radošām personībām”.  

Vēl šogad festivāla “BILDES 2019” ietvaros notiks trīs koncerti. VEF Kultūras pilī 4. novembrī izskanēs koncerts “Jaunās un “Bildēs” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “Bilžu” Veterāniem un radošām personībām”. Savukārt 16. novembrī plkst. 12.00 notiks koncerts BĒRNIEM, bet tās pašas dienas vakarā plkst. 19.00 klausītāji aicināti uz “Bilžu” veterānu koncertu. Paralēli koncertiem līdz 14. novembrim t/c “Spice Home” apskatāma arī “Bilžu” mūziķu un mākslinieku darbu izstāde “Pastkastītes”.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

 

Festivālu rīko “BILŽU BIROJS”.

 

Noderīgas saites:

Festivāla mājaslapa: www.bildes.lv

Festivāla profils Facebook: www.facebook.com/FestivalsBildes

Festivāla profils YouTube: https://www.youtube.com/user/Bildes2011

 

Tekstu sastādīja:

Aiga Leitholde

aiga.leitholde@gmail.com

Komentārs par rakstu: Festivāls “Bildes” aicina uz Jauno dziesminieku koncertu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!