Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rundāles pils aicina uz grupas “Sestā Jūdze” Ziemassvētku koncertu

26.11.2018

Ar īpašu akustisko Ziemassvētku koncertu “Svētku pietura” 15. decembrī plkst. 17:00 Rundāles pils Baltajā zālē uzstāsies Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze”.

Visiem ir labi zināms fakts, ka grupa “Sestā Jūdze” ir nepārspējami festivālos un zaļumballēs, bet ne visi vēl zina, ka “Sestā Jūdze” ir izcili profesionāli mūziķi, kas spēj sniegt neaprakstāmu baudu, atskaņojot kantri mūziku akustiskajā versijā. Gada tumšākajā laikā, kas vienlaikus iezīmējas ar Ziemassvētku gaidīšanas laiku, bez lieka skaļuma un trokšņa grupa klausītājiem dāvās sirds siltumu un mieru vienā no Latvijas greznākajām vietām – Rundāles pilī. Grupas koncerti jau iepriekš izskanējuši baznīcās, dievnamos, muižās un arī pilīs.

Otro gadu pēc kārtas grupa klausītājus priecēs ar īpašu akustisko Ziemassvētku koncertprogrammu. Atšķirībā no ierastā repertuāra  šajā programmā valdīs dvēselisks miers, palīdzot radīt svētku noskaņojumu, taču nezaudējot grupas īpašo kantrī skanējumu.

 

Koncertprogrammā tiks iekļautas gan grupas “Sestā Jūdze” oriģināldziesmas par ziemu, sniegu un svētku gaidīšanas laiku, kā - “Skumjais sniegs”, “Tāds laiks”, “Pirmā sniega diena”, “Upe”, “Klusā daba”, gan arī klausītājiem tik pazīstamajā grupas ierastajā kantrī skanējumā ietērptas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, kuras labi pazīstamas visā pasaulē. 

Šis būs jau trešais Rundāles pils atbalsta fonda rīkotais gada noslēguma koncerts Rundāles pils Baltajā zālē. Iepriekšējos gados muzeja apmeklējumu gada tumšākajā laikā bija iespējams apvienot ar brīnišķīgu Aijas Andrejevas un Fēliksa Ķiģeļa akustisko koncertu.

 

Par grupu

Grupa «SESTĀ JŪDZE» dibināta 2001. gadā. Tā uzstājusies un guvusi atzinību kantrimūzikas festivālos un citos pasākumos Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Anglijā, Īrijā, kā arī Dānijā, tostarp Silkeborgas kantrimūzikas festivālā, kas ir viens no nozīmīgākajiem šī mūzikas stila pasākumiem Eiropā. Tajā muzicē dziedātājs un komponists Agris Gedrovičs, dziedātājs un basģitārists Modris Miķelsons, bundzinieks Aldis Strazdiņš, Kristaps Rullis, kurš spēlē stīlģitāru, un viens no labākajiem kantrimūzikas ģitāristiem Baltijā - Jānis Misiņš.

Kopš grupas dibināšanas, piedaloties Bauskas Starptautiskajā kantrimūzikas festivālā, tā vairākkārt ieguvusi gan «Grand Prix» kā labākā grupa, gan saņēmusi balvas par labāko dziesmu un labāko izpildītāju. Tāpat «SESTĀ JŪDZE» trīsreiz ieguvusi Latvijas mūzikas ierakstu «Gada balvu» - vienreiz kategorijā «Labākā dziesma», divreiz - «Labākais albums». Grupa laidusi klajā četrus albumus - 2004. gadā «Emigrants», 2008. gadā «Kalendārs», 2012. gadā «Iebrien manā saulrietā», un 2016. gadā «Labāko dziesmu izlasi».

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Kusiņa

Rundāles pils muzeja komunikāciju speciāliste

Tālrunis uzziņām 63920606

Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv

 

Komentārs par rakstu: Rundāles pils aicina uz grupas “Sestā Jūdze” Ziemassvētku koncertu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!