Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dziesmu rīts “Brīnās tautas manu dziesmu” Siguldā

29.10.2018

Sagaidot folklorista, rakstnieka un publicista, jaunlatviešu kustības aktīva dalībnieka, Krišjāņa Barona 183. dzimšanas dienu, Turaidas muzejrezervāts 31. oktobrī plkst. 9.00 aicina uz dziesmu rītu “Brīnās tautas manu dziesmu” laukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā. Dziesmu rīti Dainu tēva dzimšanas dienā Siguldā kļuvuši par tradīciju, kurā satiekas visas paaudzes, skandējot vai dziedot savas mīļākas tautasdziesmas un atgādinot dainās ierakstītās vērtības.

Arī šogad dziesmu rītā ikviens aicināts piedalīties, līdzi ņemot rudens ziedus vai svecīti, lai, godinot Krišjāni Baronu, teiktu savu mīļāko tautasdziesmas četrrindi. Dziesmu rītā savas tautasdziesmas dziedās Siguldas folkloras kopa “Senleja” un Siguldas senioru ansambļi “Melodija” un “Saltavots”, kā arī jau pieteikušās vairākas Siguldas skolu klases.

Krišjānis Barons (1835–1923) ir izcila personība, kura mūža darba folkloristikā ir akadēmiskais tautasdziesmu krājums “Latvju dainas” 6 sējumos, ko valodnieks Jānis Endzelīns ir nosaucis par latviešu filoloģijas stūrakmeni. 1880. gadā pēc Dainu tēva zīmējuma izgatavota īpaša tautasdziesmu krātuve - Dainu skapis, kas kopš 2001. gada 4. septembra iekļauts UNESCO Pasaules atmiņas (Memory of the Word) sarakstā un šobrīd glabājas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Turaidas muzejrezervātā, sagaidot Krišjāņa Barona 150. dzimšanas dienu, 1985. gadā atklāj Dainu kalnu, kurā izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās akmens skulptūras, kas veltītas latviešu tautasdziesmām. Dainu kalns gadu gaitā kļūst par Dziesmotās revolūcijas simbolu. Jau vairāk nekā 30 gadus Dainu kalns ir vieta, kur skan tautasdziesmas, tiek svinēti gadskārtu svētki un ģimeņu godi, notiek starptautiskā folkloras festivāla “BALTICA” sarīkojumi, muzejrezervāta organizētas izglītojošās programmas “Ienāc tautasdziesmu pasaulē!”, ekskursijas un dažādi citi pasākumi, kuros popularizēts nemateriālais kultūras mantojums.

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

 

Komentārs par rakstu: Dziesmu rīts “Brīnās tautas manu dziesmu” Siguldā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!