Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Grupas „MENUETS” 50 gadu jubilejas koncerts „MENUETAM 50, LATVIJAI 100”

11.10.2018

Grupa „Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd „Menuets” ir vecākā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968.gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā, nu „Menuets” 2018.gadā svin savu 50 gadu jubileju.

Jubilejas koncertprogrammā „Menuetam 50, Latvijai 100” , kas sāksies jau 27.oktobrī ar koncertu Latgales vēstniecībā „GORS”, skanēs gan visu laiku skaistākās un populārākās „Menueta” dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš: „Viņi dejoja vienu vasaru”, „Alvas zaldātiņi”, „Dzeguzes balss”, „Balāde par Johanu”, „Dziesma, ar ko tu sācies”, „Četri balti krekli” u.c., gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

 

„Menuets” – tā ir sirdsapziņa, kas dzīvojusi divos gadsimtos un turpinās dzīvot latviešu tautā vēl un vēl. „Menuets” ne tikai atsauc nostalģiskas atmiņas par aizgājušajiem laikiem, bet arī apliecina to, ka dzīvojam šeit un tagad. Grupa guvusi panākumus gan Latvijā, gan citur pasaulē, koncertējot Somijā, Portugālē, Vācijā un citviet. Muzicēšanas laikā iegūta tūkstošiem grupas mūzikas cienītāju uzticība, kuriem „Menueta” dziesmas saistās ar atmiņām no jaunības dienām. Līdz smeldzei pazīstamas melodijas un līdz mielēm pazīstams teksts... Sevišķi tiem, kuriem šobrīd četrdesmit un pāri. Tā būs atgriešanās mūsu jaunībā, kad mēs kā puķu zēni un meitenes mājas ballītēs un māju pagalmos uz noskaņotām ģitārām savas uzstāšanās sākām un beidzām ar „Alvas zaldātiņiem”.

 

Grupā joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Juris Kulakovs, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis. Interesants ir fakts, ka Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševičs, Leons Sējāns un Juris Sējāns ir pirmie Jūrmalas pilsētas Goda pilsoņi.

 

 

Grupas „Menuets” jubilejas koncerti notiks:

 

27.oktobrī plkst.18 Latgales vēstniecībā GORS

4.novembrī plkst.14 un 18 VEF Kultūras pilī (Rīga)

22. un 24.novembrī plkst.19 Vidzemes koncertzālē „Cēsis”

23.novembrī plkst.19 Jelgavas Kultūras namā

25.novembrī plkst.18 Liepājas koncertzālē „Lielais Dzintars”

15.decembrī plkst.18 Krustpils Kultūras namā

 

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

 

 

 

Vairāk informācijas:

 

Sandis Mohovikovs, producents

Mob. tālr. 29131458, e-pasts: sandismoh@inbox.lv

 

Una Griškeviča, projekta PR vadītāja

Mob. tālr. 29151986, e-pasts: una.griskevica@gmail.com

Komentārs par rakstu: Grupas „MENUETS” 50 gadu jubilejas koncerts „MENUETAM 50, LATVIJAI 100”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!