Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cikla “Jelgavas likteņstāsti” ekskursijā – septembra jubilāri

25.09.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina piedalīties ekskursiju cikla "Jelgavas likteņstāsti" devītajā ekskursijā, kas stāstīs par septembrī dzimušajiem, ievērojamiem jelgavniekiem un vedīs pa to atstātajām “biogrāfiskajām pēdām” pilsētā.

Ekskursija kājām gides Signes Lūsiņas vadībā notiks svētdien, 30.septembrī, pulksten 14 un būs veltīta jelgavniekiem, kuri dzimuši šajā mēnesī – dzejniekam un publicistam Mārtiņam Lapam, enciklopēdistam, grāmatu apgāda īpašniekam Jelgavā Jēkabam Dravniekam, dziedātājai un aktrisei Lizetei Iesmiņai-Mihelsonei.

Tāpat ekskursijā varēs uzzināt par vairākām personībām, kuras dzimušas septembrī Jelgavā vai tās tuvumā – latviešu aktrisi un dzejnieci (Ādolfa Alunāna māsas meitu) Birutu Skujenieci,  skolotāju un ugunsdzēsēju Aleksandru Strekāvinu, Latvijas Bruņoto spēku un Latviešu leģiona virsnieku Voldemāru Johanu Skaistlauku, dzejnieci Ritu Gāli-Uibo, komponistu un skaņu režisoru Ģedertu Ramanu, rakstnieci Benitu Veisbergu un citiem.

Kā atklāj gide, šī būs jau devītā likteņstāstu ekskursija, kurā tiks stāstīts par jelgavniekiem, kuru likteņi dažādos laikos bijuši saistīti ar mūsu pilsētu. Ir daudzas personības par kurām gide vēlētos ciklā pastāstīt, tomēr dažreiz rodas sajūta, ka kāds no izvēlētajiem, pazīstamajiem jelgavniekiem pats “vēlas”, lai par viņu pastāsta, jo informācija rodas visnegaidītākajā veidā, bet citi, gluži pretēji, “nevēlas”, lai kā arī stāsti tiktu meklēti.

 

Gide S.Lūsiņa cikla ekskursijas piedāvā katra mēneša pēdējā svētdienā bez maksas, kā dāvanu jelgavniekiem un pilsētas viesiem valsts simtgadē.

Ekskursija kājām “Jelgavas likteņstāsti” norisināsies svētdien, 30.augustā no pulksten 14 līdz 16. Tikšanās pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Dalība bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Vairāk informācijas  www.visit.jelgava.lv.

Informāciju sagatavoja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

 

Komentārs par rakstu: Cikla “Jelgavas likteņstāsti” ekskursijā – septembra jubilāri

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!