Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Diskusija/seminārs un ceļojošā izstāde par Latvijas ainavu dārgumiem Turaidā

11.09.2018

Eiropas kultūras mantojuma dienā, 14. septembrī plkst. 11.00 Turaidas muzejrzervātā notiks diskusija/seminārs ”Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, kuru rīko Rīgas plānošanas reģions, VARAM sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu. Semināra tēmas būs ainavu vērtība un nozīme dzīves laika ritumā, kādu Latviju vēlamies redzēt nākotnē un kas darāms, lai to sasniegtu. Semināra programmā iekļauta ekskursija Turaidas pagasta magazīnas mājā, iepazīstot ekspozīcijas Seminārā aicināts piedalīties ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa tālr. 22445268. Dalība seminārā bez maksas.

Turaidas muzejrezervāta izstāžu zālē no 14. septembra līdz 12. oktobrim būs skatāma ceļojošā izstāde “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, kurā vizualizēti Pierīgas reģiona ainavu skati. Izstādi veidojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un plānošanas reģioniem. Tā stāsta par 50 Latvijas ainavu dārgumiem, kas, iesaistot sabiedrību, tika atlasīti 2017. gadā. Izstādē iekļautas nozīmīgu Latvijas ainavu fotogrāfijas, kas uzņemtas valsts jubilejas gadā, kā arī vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju, muzeju un LNB krājumiem.

 

Katru Latvijas reģionu - Kurzemi, Latgali, Rīgas reģionu, Vidzemi un Zemgali — izstādē raksturo 10 ainavu dārgumi. Rīgas reģiona ainavu 10 dārgumu sarakstā ir Gaujas senleja ar zīmīgo akcentu sarkanbrūno Turaidas pili. Pils ir daļa no Turaidas muzejrezervāta kultūrvēsturiskās ainavas, kas bagāta ar dažādiem arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, ietverot latviešu folklorai veltīto skulptūru dārzu – Dainu kalnu. Sarakstu turpina Rīgas Brāļu kapi, Rīgas bulvāru loks, parki un kanāls ar Centrāltirgus paviljoniem, Lielais Ķemeru tīrelis, Jūrmala ar koka apbūvi un pludmali, Ķemeru sanatorija un parks, Skats uz Vecrīgu no Daugavas kreisā krasta, Svētā Meinarda sala ar Ikšķiles baznīcas drupām, Gaujas grīva ar piekrastes kāpu mežiem un Vidzemes akmeņainā jūrmala.

 

Šī gada 26. oktobrī visu 50 ainavu dārgumu izstāde būs aplūkojama Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Novembrī, decembrī un visa nākamā gada garumā, iepriekš sazinoties ar bibliotēku (e-pasts: madara.daudze@lnb.lv), izstādi gan atsevišķās daļās, gan kopumā būs iespējams demonstrēt visā Latvijā.

 

Ainavu dārgumu fotoattēli, kā arī iedzīvotāju iesūtītie atmiņu stāsti un iespaidi par tiem tiek saglabāti arī elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē. No oktobra tā būs pieejama tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv. Papildus informācija: www.ainavudargumi.lv sadaļā “Aktualitātes”.

 

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

Komentārs par rakstu: Diskusija/seminārs un ceļojošā izstāde par Latvijas ainavu dārgumiem Turaidā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!