Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Svētki “Turaidas pils pieder bērniem!”

30.07.2018

Jau ceturto gadu Turaidas muzejrezervāts augusta pirmajā svētdienā aicina uz īpašu pasākumu bērniem – svētkiem “Turaidas pils pieder bērniem!”, lai rosinātu jaunākajā paaudzē interesi par vēsturi. Šogad svētki Turaidas pils pagalmā notiks 5. augustā no 15.00 līdz 18.00 un svētku tēma Latvijas valsts 100gades gadā būs “Valsts vara senāk un mūsdienās”. Svētku ideja sasaucas ar Latvijas simtgades pamatdomu - Latvijas valsts izveide nav nejaušība, bet likumsakarība. Svētku mērķis ir rosināt jaunākajā paaudzē interesi par savu valsti, tās vēsturi, iepazīt kultūras mantojuma vērtības.

Svētkos bērniem saprotamā veidā tiks skaidroti jēdzieni, kas ir valsts, tās pārvaldnieki un kādi ir viņu pienākumi. Notiks radošās darbnīcas “, tiks piedāvātas interaktīvas ekskursijas bērniem un vecākiem, izziņu pastaigas pa pils ekspozīcijām un notiks topošās galda spēles “Kļūsti par fogtu Turaidā!” prezentācija. Ikviens varēs izmēģināt īpašo galda spēli arī uzspēlēt kopā ar pašu pils pārvaldnieku - fogtu. Svētkos piedalīsies arī Siguldas novada pašvaldības pārstāvji, lai stāstītu par mūsdienu valsts un novada pārvaldes principiem un simboliem.

 

Radošās darbnīcas varēs iepazīst valsts un tās pārvaldes terminus un pils pārvaldnieka – fogta pienākumus. Ikviens varēs piedalīties veidot dzimtas ģerboni, mācīties aritmētiku un nodevu iekasēšanu, apgūt senās mērvienības un salīdzināt valstu robežas, spodrināt runas mākslu, apgūt augu dziedinošās gudrības un pārbaudīt savu fizisko veiklību jauno bruņinieku spēka spēlēs. Darbnīcas vadīs gan muzejrezervāta speciālisti, gan savā jomā zinoši sadarbības partneri.

 

Pasākuma ietvaros plkst. 17.00 notiks Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde “Šņāpuļa piedzīvojumi”, pašiem mazākajiem būs pasaku brīži “Stāsti un pasakas par valdniekiem”, kā arī citas izglītojošas aktivitātes un mākslinieciski priekšnesumi. Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

 

SVĒTKU PROGRAMMA

15.00 – 15.30 – SVĒTKU ATKLĀŠANA un STĀSTI par varu senāk un mūsdienās

15.30 – 16.00  - IZZIŅAS PASTAIGA pa Turaidas pili “Valdnieki un viņu varas simboli” kopā ar direktores vietnieci zinātniskajā darbā Viju Stikāni

16.00 – 16.30 – VIDUSLAIKU MŪZIKAS KONCERTS  - dzied Dārta Treija un lautu spēlē Lenards Gotlubs

16.30 – 17.00 – EKSKURSIJA “Vācu valdnieki Turaidas pilī” kopā ar pētnieci Ievu Osi

17.00 – 18.00  Liepājas Ceļojošā LEĻĻU TEĀTRA IZRĀDE “Šņāpuļa piedzīvojumi“ un rotaļas kopā ar izrādes tēliem

15.00 – 18.00 – INTERAKTĪVAS DARBNĪCAS “Kļūsti par fogtu Turaidā!”

 

Anda Skuja
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142
www.turaida-muzejs.lv

 

Komentārs par rakstu: Svētki “Turaidas pils pieder bērniem!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!