Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Festivālā “Vivat Curlandia!” seno deju koncerts “Ignis”

17.07.2018

Nu jau trešo gadu divu dienu garumā, 21. un 22. jūlijā Kurzemes hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!” aicina uz Bausku, lai vēsturiskā gaisotnē priecētu mūzikas mākslas un vēstures mīļotājus. Festivāla pirmās dienas noslēgumā 21. jūlijā plkst. 22:00, gandrīz nakts melnumā, seno deju grupa “Galms“ aicinās sev līdzi pa Bauskas pils vēstures līkločiem un caur deju parādīs uguns straujo un zīmīgo dabu.

Uguns visos laikos ir bijusi nozīmīga, uguns ir dzīvības pamatā, un ikdienas nepieciešamība, un tajā pašā laikā arī vienmēr pieprasījusi pret sevi pietāti un cieņu. Bauskas pils vēsture, kopš pils pastāvēšanas pirmās dienas ir saistīta ar uguni, pavarda uzturēšanu, pils apgaismošanu, protams, ir gadījušās arī uguns nelaimes, kari utml., nelaimes, uz kurām neraugoties, tomēr pils ir atdzimusi, kā fēnikss no pelniem.

 

Koncerts, kas veltīts ugunij, nav iedomājams bez dzīvās uguns, pustumsu, noslēpumainību un ugunīgiem pārsteigumiem, kas mīsies ar instrumentāli muzikālām spēlēm. Koncerta muzikālo noskaņu un atmosfēru palīdzēs radīt senās mūzikas ansamblis “Trakula”, kurš nesen Bauskas pilī atzīmēja savu desmitgadi. Ansamblis apvieno piecus mūziķus ar daudzveidīgu pieredzi, kas ietver gan akadēmisko, gan tautas mūziku. Viņus visus vieno vēlme pietuvoties vairākus gadsimtus senai pagātnei un izprast, kā cilvēki jutās, ko viņi domāja, kā dzīvoja, kā spēlēja, dziedāja un dejoja gan ikdienā, gan svētkos. Šoreiz muzicēšanai koncertā “Trakulai” pievienosies arī baroka vijoļspēles meistare Lāsma Meldere-Šestakova.

Festivāla “Vivat Curlandia!” divās dienās ieplānoti seši koncerti vairākās Bauskas pils muzeja zālēs, kurās skanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas. Kā arī festivāla programmu paspilgtinās divu Claudio Monteverdi operu uzvedumi Bauskas tautas namā.

 

Biļetes uz koncertu “Ignis” iegādājamas iepriekšpārdošanā, biļešu cena 7, -Bauskas pils muzeja kasē, un 8, - Biļešu paradīzes kasēs.

 

Informāciju sagatavoja:

Ruta Garklāva
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību - klientu apkalpošanas vadītāja

Kontakti:
bauskaspils@bauska.lv
Tālr.: 63923793, mob. t. 20011880

 

Komentārs par rakstu: Festivālā “Vivat Curlandia!” seno deju koncerts “Ignis”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!