Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

“Kulakova nakts” 2018 dzimtajos Līvānos

16.07.2018

2015.gadā veiksmīgi aizsāktā tradīcija – festivāls “Kulakova nakts” –, kas pirmo reizi izskanēja Ogres estrādē, pagājušajā gadā Liepājā, 2017.gadā Cēsīs, 2018.gadā svinot Ievas Akurateres un Jura Kulakova 60 gadu jubileju pirmo reizi plānota Latgalē, Jura Kulakova dzimtajā pilsētā – Līvānos.

 

Jau zināms, “Kulakova naktī” Līvānos tāpat kā pērn muzicēs grupas “Pērkons” un “Menuets”, savu dalību apstiprinājis arī grupas kādreizējais solists – operdziedātājs Nauris Puntulis, tāpat koncertā piedalīsies arī “Trīs tenori” (Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs), kā arī citi viesi.

 

Bet, protams, galvenā loma “Kulakova naktī” paliek “Pērkonam”! Juris Kulakovs “Pērkona” daļā iekļāvis visus grupas populārākos hītus: “Zaļā dziesma”, “Slidotava”, “Labu vakar”, “Dziesma par sapumpuroto zaru”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, “Mana dienišķā dziesma”, u.c.

 

“Man patīk doma , ka “Kulakova nakts” kļūst par festivālu, kas ceļo pa Latviju un ka 2018.gadā tā tiek plānota Līvānos,” atzīst “Pērkona” bundzinieks Ikars Ruņģis, savukārt dziedātāja Ieva Akuratere uzskata, ka “Kulakova nakts” iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs. “Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās “Kulakova naktīs” un iepriecinās un saviļņos nu jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis,” piebilst dziedātāja..

 

“Latvijā "Pērkonam" ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – “Pērkons” ir grupa ar tik konsekventu tekstu (lielākoties Māra Melgalva) izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms,” saka muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

 

“Pērkons”, iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā: tajā muzicē divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere (viņa saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu) un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu Goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

 

Koncerta goda viesi būs Latvijā vecākā koncertējošā grupa „Menuets”, kuriem 2018. gadā 50, Latvijai 100!

 

Toreiz, kad lasījām starp rindām un par brīvu elpošanu varējām tikai sapņot, viņi simbolizēja patvērumu. Imanta Kalniņa dziesmu latviskums, mūziķu nesmiņķētais šarms un mīļais priekšnesums MENUETU vērta pielūgsmes objektā, un teju katra uzstāšanās pārvērtās par bīstamu manifestāciju. Šobrīd grupa MENUETS ir Latvijā vecākā koncertējošā grupa, kura 2018.gadā svin savu 50 gadu jubileju!

 

Par viņu iedvesmas avotu var uzskatīt Bītlus. Par paroli – Imantu Kalniņu. Viņa sacerētā „Dziesma, ar ko tu sāksies” uz mūžīgiem laikiem kļuvusi par “Menueta” neoficiālo himnu, ko ierasts klausīties un kopā dziedāt, kājās stāvot.

 

Viņi ir mūsu kultūras fenomens, un Latvijas 100 gadi un Menueta 50 gadi sagaidot - gan lieli, gan mazi tiek laipni lūgti par to vēlreiz pārliecināties, apmeklējot MENUETA jubilejas koncerttūres koncertus un klausoties jauno dziesmu albumu bērniem. Cits ļausies jaunības nostalģijai, cits – šodienas realitātei, bet vēl citu gaida MENUETA atklāšanas brīnums…

 

Vēl Kulakova naktī Līvānos uzstāsies: Rīgas Modes, Jauda, Dabasu Dorovys, Laimas Muzykanti, Rihards Saule, Justīne Kulakova, Uldis Rudaks, DJ Dambis u.c.

 

 

Uz tikšanos Līvānos!

 

 

 

Vairāk informācijas:

 

Sandis Mohovikovs, producents

Mob. tālr. 29131458, e-pasts: sandismoh@inbox.lv

 

Una Griškeviča,

projekta PR vadītāja

Mob. tālr. 29151986, e-pasts: una.griskevica@gmail.com

Komentārs par rakstu: “Kulakova nakts” 2018 dzimtajos Līvānos

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!