Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sklandraušu festivāls «Pie galda, pie goda, pie labiem ļaudīm»

05.07.2018

21. jūlijā Dundagā notiks Sklandraušu festivāls «Pie galda, pie goda, pie labiem ļaudīm». Tas būs arī viens no Latvijas simtgades svinību novados festivāla «Latvijas Goda aplis» pasākumiem. «Latvijas Goda aplis» ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi visu cauru gadu.

 

 Svinēsim svētkus par godu sklandrausim, jo sklandrausis ir viens  no mūsu novada simboliem un lepnumiem! Domājams, ka tieši lībiešu krasts ir tā vieta, kur meklējama sklandrauša izcelsme

Lepojamies, jo tas ir pirmais Latvijas  pārtikas produkts, kura ražošanu aizsargā Eiropas Savienība. Sklandrausis ir iekļauts Eiropas Komisijas reģistra sarakstā «Garantēta tradicionālā īpatnība». Tas nozīmē, ka tam jābūt gatavotam atbilstoši apstiprinātai receptūrai un pat izmēram jāatbilst noteiktiem standartiem.

 

Svētkos celsim godā  vietējās, tradīcijas, amatu un kultūras  prasmes.

 

Ielūkosimies novada vērtību lādē, atcerēsimies novadam svarīgus notikumus, vietas  un ļaudis, godināsim ievērojamus novadniekus.

 

Šoreiz svētkos viesosies arī Dundagas pils kādreizējo saimnieku Ostenzakenu  dzimtas pēcnācēji.  Jarika fon der Ostenzakena (Yarica von der Osten-Sacken) dejas meistarklasē  bērniem mācīs baletu, bet Jans Balions (Jan Balyon) mācīs gleznotprasmi.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts, materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.

 

Pasākumu organizē Dundagas Kultūras pils.

pils@dundaga.lv

29141121, 22021270

www.dundagaspils.lv

Svētku programma

Plkst. 11.00 Koncerts «Gaismas iedvesmotas...» – Dundagas evaņģēliski luteriskā baznīcā. Baiba Veismane-Rezonga—soprāns, Anda Kostanda—vijole, Egita Ķīviča— akustiskā ģitāra.

 

Plkst. 12.00 Bērnu atrakciju laukums – Laukumā pie pils, Redrift profesionālo radio vadāmo mašīnu trase, piepūšamā pilsētiņa, atrakcijas.

 

No plkst. 12.00 sklandraušu darbnīcas – Pils pagalmā. Dundagas garšas, Llībiešu ķēķis, muzicēšana un citi pārsteigumi...

Mākslinieka gleznotāja Jana Baljona (Vācija) un Dundagas bērnu darbu izstāde.

 

No plkst. 12. 00 Festivāla atklāšana – Parka estrādē

 

No plkst. 12.10–16.30 Koncerts – Parka estrādē. Piedalās: «Zaļā galma kapella», Dundagas Kultūras pils senioru deju kolektīvs «Dun-dang», Dundagas Kultūras pils jauniešu deju kolektīvs «Dun-dang», Kolkas tautas nama koklētāju ansamblis, Dundagas Mākslas un mūzikas skolas Kolkas koklētāju ansamblis, Babītes mūzikas skolas koklētāju ansamblis, lībiešu ansamblis «Laula», Dundagas Kultūras pils vokālais ansamblis «Sendienas», tautas deju grupa «Šastaček» no Numburkas pilsētas Čehijā, tautas mūzikas grupa «Jaro» no Ūsti pie Orlices pilsētas Čehijas un Liepājas cirks.

 

No plkst. 14.00–16.00 Mārtiņa burbuļi – Parkā

 

Plkst. 13.00 Baleta performance «Neaizmirstiet mani» – Pils lielajā zālē, baletdejotāja Yarica von der Osten-Sacken (Vācija) un Dundagas bērni.

 

Plkst. 16.00 −17.00 «Gods godam pretī nāk» — sumināšana – Pils pagalmā sveiksim bijušos dundadzniekus, kas vij Dundagas vārdu Latvijas vainagā.

 

Plkst. 17.00—18.00 Postfolkloras grupas «Daba San» muzicēšana – Pils pagalmā.

 

Plkst. 19.00 Projekta teātra brīvdabas izrāde «Lielais loms» – Parkā. Ieeja 3 €.

 

Plkst. 22.00—03.00 Balle. Spēlē «Lauku muzikanti» – Parkā. Ieeja 3 €. Ieejas uz abiem pasākumiem kopā — 5 €.

 

Ap plkst. 23.00 — Gaismas šovs.

 

Dundagas novada Tūrisma informācijas centrs

 

Komentārs par rakstu: Sklandraušu festivāls «Pie galda, pie goda, pie labiem ļaudīm»

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!