Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām [0] 

18.03.2014

Svētdien, 23. martā, no plkst. 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara saulstāvju svētkiem – Lielo dienu. Pavasara atnākšanas svētki tiks svinēti Gadatirgus laukumā. Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties haskiju pajūgā un jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā.

Atjaunos infrastruktūru Sietiņiezī  [0] 

17.03.2014

Dabas aizsardzības pārvalde ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta palīdzību apmeklētāju ērtībai ir izbūvējusi dabas tūrisma infrastruktūru 34 īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visā Latvijā. Daudzviet izbūvēti jauni skatu torņi, ierīkotas jaunas un atjaunotas jau esošās takas. Arī daudzos objektos Gaujas nacionālajā parkā (GNP) tapušas jaunas skatu platformas, atjaunotas kāpnes, laipas un tiltiņi. Šogad plānota infrastruktūras atjaunošana arī Valmieras tuvumā esošajā Sietiņiezī.

Par godu Liepājas dzimšanas dienai – bezmaksas ekskursija un kultūras tramvajs [0] 

15.03.2014

18. martā Liepāja svin savu 389. dzimšanas dienu. Par godu šim notikumam, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties ekskursijā, iepazīstot Republikas ielu un izbaudīt īpašu braucienu Kultūras tramvajā.

Izsludināts fotokonkurss „Caur fotoobjektīvu raugos es...” [0] 

14.03.2014

Līdz ar pavasara iestāšanos, laikapstākļi kļūst nepastāvīgi, līdz ar to arī mainās Jelgava. Šodien pilsētu pārklāj saules stari, bet iespējams jau rīt lietus veldzēs izkaltušo zemi. Šis ir laiks, kad katrām acīm skats uz Jelgavu ir savādāks. Notver mirkli un parādi to mums, un, iespējams, tieši tava bilde kalpos kā dialogs starp pilsētām, izmantojot foto mākslas mirkļa burvību.

Karostas cietums pasaules neparasto nakšņošanas vietu TOPā [0] 

13.03.2014

Karostas cietums atkal kārtējo reizi iekļauts TOPā. Šoreiz kopā ar deviņām citām savdabīgām naktsmītnēm Karostas cietums ierindots pasaules neparasto nakšņošanas vietu desmitniekā “10 cool places to spend the night”. Šo sarakstu izveidojis aviobiļešu rezervēšanas portāls www.cheapflights.com

Piena upe pankūku krastos. Skolēnu pavasara brīvdienām  [0] 

13.03.2014

Gaidot skolnieku brīvdienas, Smiltenes novada lauku māja "Kalbakas" ir sagatavojusi izklaidējošu izglītojošu programmu "Piena upe pankūku krastos".

Izveidota Cēsu tūrisma karte [0] 

11.03.2014

Tuvojoties aktīvajai tūrisma sezonai, Cēsu tūrisma informācijas centra speciālisti ir sagatavojuši krāsainu un ērtu Cēsu tūrisma karti, kas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan Latvijas un ārzemju viesiem palīdzēs saņemt aktuālu un plašu informāciju par tūrisma piedāvājumu Cēsīs.

26. jūlijā tūrisma rallijs „Labo pirātu reiss”  [0] Video

11.03.2014

2014. gada www.atputasbazes.lv rīkotajā vasaras tūrisma rallijā – brīvdienu izbraucienā „Labo pirātu reiss” 26. jūlijā dosimies izpētīt Kurzemes jūras piekrasti un, esam pārliecināti, tā būs viena no pašām vērtīgākajām gada dienām. Meklēsim kuršu jūras braucēju pēdas, raudzīsim, kā klājas lībiešu ciemos, pārbaudīsim, ko varam saskatīt no piekrastes bākām, klausīsimies, kā dun Kurzemes meži, kādas dabas un vēstures bagātības tur rodamas un vēl, un vēl.

Zvārtavas pils - vēsturiskā šarma un romantikas mīļotājiem! [0] 

11.03.2014

Netālu no Smiltenes, gleznainajā Gaujienas pagastā, Zvārtavas ezera krastā 1881.gadā barons Gotlībs fon Ferzens ar sievu Luīzi lika pamatus savai dzimtas ligzdai - Zvārtavas pilij. Gadu vēlāk pie pils ieejas tika iegravēti vārdi:‘’Te mājo Laime, neviens ļaunums neienāks.”

Palielinājusies tūristu interese par Jelgavu un apkārtni  [1] 

10.03.2014

Jelgavas reģionālā tūrisma centra apkopotā statistika liecina, ka 2013.gadā informācijas pieprasījums Tūrisma informācijas centrā ir pieaudzis divas reizes salīdzinot ar 2012.gadu. Kopējās tendences liecina, ka Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada tūrisma objektus arvien vairāk apmeklē tūristi no Latvijas un ārzemēm. 

Sievietēm veltīta nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

06.03.2014

Ir sācies pirmais pavasara mēnesis un saule silda mūs arvien siltāk, bet vēl vairāk siltuma izstaro sievietes smaids. Lai jūsu sievieti iepriecinātu un redzētu tās smaidam, mūspusē esam sarūpējuši dažādus īpaši sieviešu dienai veltītus pasākumus un ne tikai.

Ap 900 tūrisma rallija dalībnieku viesojas Smiltenes novadā [2] 

05.03.2014

Šā gada 1. martā norisinājās tūrisma rallijs ‘’Ziemas festivāls 2014’’. Tūrisma rallijs ir aizraujošs brīvdienu piedzīvojums ģimenēm un draugu kompānijām, kad katra komanda dodas pēc tūrisma rallija organizatoru sagatavota maršruta,  piestājot norādītajos kontrolpunktos. Katrā vietā dalībnieki veic atraktīvus uzdevumus un par to izpildi gūst punktus, kas finišā tiek apkopoti, tādejādi noskaidrojot uzvarētājus. 

Paldies visiem tūrisma rallija dalībniekiem – labākajiem ceļotājiem  [0] 

05.03.2014

Jūs patiešām esat un būsiet tie labākie, visi 893 dalībnieki – 241 komanda! Starp jums bija arī 126 bērni. Malači, mazie! Pateicība vecākiem, kuri atrada iespēju nebaidīties no iespējamām grūtībām un noguruma, bet kopā ar visu ģimeni ieraudzīt ko jaunu, piedzīvot ko neparastu, vēl vairāk iemīļot mūsu mazo, bet tik bagāto un ikvienā gadalaikā skaisto Latviju.

Amatas ūdens tūrisma sacensībām 50! [0] 

04.03.2014

Tuvojas pavasaris un Amatas upes laivošanas sacensību 50 gadu jubileja. Šogad sacensības plānotas 5.un 6.aprīlī (vai 12.un 13.aprīlī - to noteiks ūdenslīmenis upē). Prognozējot pavasara palu ūdeņu daudzumu, sacensību vieta no vēsturiskā starta pie Amatas dzelzceļa tilta pārcelta uz Zvārtes ieža pļavu. Programmā paredzēts gan slaloms, gan nobrauciens. Starts 13 laivu klasēs. Sacensību galvenais organizators - nodibinājums „TK Bebri”.

Gatavo putnu būrus Tērvetes dabas parkā! [0] 

03.03.2014

Martā  Tērvetes dabas parka Rūķu sētā - putnu mēnesis, atvērta putnu māju gatavošanas darbnīca. 

Marta pasākumi Brīvdabas muzejā [0] 

03.03.2014

Tuvojoties pavasarim Brīvdabas muzejs aicina apmeklēt Lielo dienu, izsludina pieteikšanos Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum un piedāvā iPhone un Android telefonu lietotājiem lejupielādei bez maksas mobilo lietotni OpenEthnoLV.

Apkopota Liepājas pilsētas un novadu 2013. gada tūrisma statistika [0] 

28.02.2014

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par tūrisma attīstību pilsētā un novados 2013.gadā. Statistika liecina, ka tūristu plūsma Liepājā un Lejaskurzemē pieaug. 

Sieviešu dienā aicina doties ekskursijā „Skaistā. Tuvā. Nezināmā.” [0] 

28.02.2014

Starptautiskajā Sieviešu dienā, 8.martā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties īpašā ekskursijā - „Skaistā. Tuvā. Nezināmā.”. Tā būs neparasta pastaiga gida pavadībā pa Jelgavas centrālo daļu, klausoties stāstos par ievērojamām Jelgavas sievietēm.

Izstrādāts tūrisma piedāvājums gardēžiem „Madonas novada garša 2014” [0] 

26.02.2014

Tūrisma piedāvājums „Madonas novada garša 2014” aicina apciemot kādu no 10 novada lauku labuma saimniecībām, nobaudīt Madonas novadā ražotos pārtikas produktus, uzzināt par to tapšanas gaitu vai pašiem apgūt jaunas kulinārijas iemaņas. 

Meteņos Turaidā viesosies tuvi un tāli meteņbērni [0] 

26.02.2014

1.martā plkst. 14.00 Turaidā tiks svinēti Meteņi, kur sabrauks tuvi un tāli maskoti meteņbērni no Siguldas, Lēdurgas, Rīgas, Līvāniem, Igaunijas un Somijas, lai kopīgi svinētu Lielo Meteņdienu, tādējādi atvadoties no ziemas un sākot gaidīt pavasara atnākšanu. Tiks lielīti savi novadi, plānoti jauni darbi, vārīta gardā Meteņputra un kopīgi dziedātas un dancotas Meteņu dziesmas un dejas, spēlētas veiklības spēles, tādējādi daloties zināšanās par tautas tradīcijām Meteņu dienā.

Ziemas festivāls Siguldā. 1.marts - 9. marts [0] 

25.02.2014

Iecienītākajā dabas un atpūtas vietā Siguldā norisināsies nu jau ceturtais Ziemas festivāls. Šī gada tēma: Ziema svin.

Festivāla ietvaros līdztekus sporta sacensībām tiek piedāvāta māksla un kultūra, ziemīgi sportiskas aktivitātes un izklaides iespējas.

Ziemas festivāls iekļauts projekta „Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” 2014. gada notikumu kalendārā.

Ceturtie Gulbenes novada svētki „Litenes ritenī [0] 

24.02.2014

Ceturtie Gulbenes novada svētki „Litenes ritenī" šogad notiks 5. jūlijā Litenē. Svētku programma tiek veidota tā, lai ikvienam, kas uz tiem dosies, šeit būtu interesanti un aizraujoši. Svētkos būs sacensības „Litenes pļāvējs 2014", kas pirms daudziem aizsākās tieši Litenes pļavās. Tajās varēs piedalīties ikviens interesents gan no mūsu pagastiem, gan citiem novadiem.

Jauna izklaide Lāčos. Rotaļas ar zīmēm  [0] 

21.02.2014

Velti laiku sev, uz brīdi atbrīvojies no ikdienas rūpēm, steigas un nemiera! Tev nav jābūt māksliniekam vai kāda amata pratējam. Mēs piedāvājam rotaļāties ar zīmēm ikvienam saprotamā veidā!

Konkurss „Lelle Masļeņica - 2014” [0] 

20.02.2014

Dalībai konkursā tiek aicināti visi – gan individuālie mākslinieki, gan autoru kolektīvi (ģimeņu, skolēnu, studentu, jauktie u.t.t)

Daugavpilī jauns tūrisma produkts - „Ar plostu uz Rotko centru” [0] 

20.02.2014

Daugavpilī 2014.gada tūrisma sezonā SIA „Beibuks” sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru piedāvās jaunu tūrisma produktu „Ar plostu uz Rotko centru”. Tādejādi tūristu grupām būs iespēja doties braucienā ar koka plostiem pa Daugavu divu airētāju pavadībā un nolūkoties uz pilsētu un seno aizsargdambi (1830 – 1841) no upes ūdeņiem.

Tematiskajā tūrisma vakarā iepazīs latvju spēka zīmes [0] 

19.02.2014

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī 27.februārī, plkst. 18:00 notiks tematiskais tūrisma vakars „Latvju zīmju spēks”. Šoreiz ikviens ir aicināts iepazīt latviešu etnogrāfisko zīmju spēku, to nozīmi un lietošanu ikdienā. Tematiskā tūrisma vakarā piedalīsies māksliniece un gleznotāja, latviešu etnogrāfisko zīmju pazinēja– Brigita Ektermane.

Šaursliežu dzelzceļa stāsts Valmierā. Piesakies ekskursijai  [0] 

18.02.2014

21. februārī, atzīmējot Starptautisko gidu dienu, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina valmieriešus un pilsētas viesus doties vakara ekskursijā un iepazīt Valmieras šaursliežu dzelzceļa stāstu. Ekskursijas sākums plkst. 18:30 pie vecās Jāņparka stacijas ēkas.

Karostas cietuma kamerās gaida somu autobraucējus [0] 

17.02.2014

Janvārī Karostas cietums iekļuvis Somijas Autombilistu kluba (Automobile and Touring Club of Finland) žurnālā.  Somijas Automobilistu klubs apvieno vairāk kā 100 tūkstoš biedru. 

Tūristi izvēlas apmeklēt Valmieru [0] 

17.02.2014

Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) apkopotā statiska liecina, ka tūristu skaits Valmierā ik gadu pieaug. 2013.gadā Valmieras TIC apkalpoti 8529 interesenti, no tiem 7896 vērsušies klātienē, savukārt telefoniski un rakstiski sniegta tūrisma informācija vairāk nekā 633 klientiem. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, interesentu skaits pieaudzis par 4 %.

Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā atklāta ekspozīcija „Grāfa Plātera notāra kabinets”.  [0] 

14.02.2014

Ekspozīcija „Grāfa Plātera notāra kabinets” aptver Krāslavas vēstures periodu no 19.gs. beigām līdz 20.gs. 20-tiem gadiem, kad Krāslavas vēsturē, kas gandrīz 200 gadus bija saistīta ar grāfu Broel Plāteru dinastijas vārdu, notika ievērojamas pārmaiņas, kuru rezultātā Plāteri zaudēja savu iepriekšējo varenību un ietekmi Latgalē un atstāja Krāslavu.

Latgaliešu kultūras Gada balvas „Boņuks 2013” nominanti [0] 

13.02.2014

Noslēgusies Latgaliešu kultūras Gada balvas „Boņuks 2013” pieteikumu vērtēšana, un žūrija izvirzījusi balvas pretendentus 17 nominācijās. Latgaliešu kultūras Gada balva „Boņuks 2013” tiks pasniegta 19 nominācijās – 23. februārī tiks nosaukti arī Balvas par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā un balvas par visvairāk atskaņoto latgaliešu dziesmu ieguvēji.

Ķekavā izveidota pirmā baznīcas torņa skatu karte Latvijā [0] 

13.02.2014

Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs februārī izdevis Latvijā pirmo baznīcas torņa skatu karti. Kartē apkopota informācija par tiem objektiem, kas redzami no Doles - Ķekavas Sv. Annas ev. lut. baznīcas torņa.

Talsu novada tūrisma piedāvājums 2014. gadā  [0] 

13.02.2014

Pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2014" Talsu novada tūrisma informācijas centrs prezentēja jauno Talsu novada tūrisma ceļvedi un pasākumu plānu 2014. gadam.

Salmu figūru veidotājus ielūdz vikingu festivālā Grobiņā  [0] 

12.02.2014

Grobiņas novada pašvaldība un radošais klubs „Efeja” aicina pieteikties salmu figūru veidotājus uz vikingu festivālu „Seeburga 2014”, š.g. 31 maijā, lai ar saviem darbiem kuplinātu festivāla kultūras programmu.

Mīlas afrodīziji Bauskas pilī  [0] 

11.02.2014

Piektdien, 14. februārī, plkst. 19:00 Visu mīlētāju jeb Svētā Valentīna dienā Bauskas pils muzeja apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, ar kādiem paņēmieniem pils pastāvēšanas laikā mēģināja pievilināt pretējo dzimumu un kādus ēdienus gatavoja, lai veicinātu lielāku iekāri.

Meteņi Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā [0] 

10.02.2014

Kad ārā vēl auksts, bet gaisā jau jūtams pavasaris, svinam Meteņus – atvadas ziemai! 16.februārī no plkst. 11:00 līdz plkst. 16:00 svinēsim Meteņus kopā ar XV Starptautiskā masku tradīciju festivāla noslēguma pasākumu. Starp ziemas un pavasara saulgriežiem „Ķekatā-ļekatā” skaļi un jautri budēļi nāk. Maskosimies, dziedāsim un kārtīgi ēdīsim grūdeni ar speķa raušiem. 

Eiropas rallija čempionāts piepilda Liepājas un apkārtnes viesnīcas un veicina Liepājas tēla atpazīstamību. [0] 

07.02.2014

Pagājušās nedēļas nogalē, no 31. janvāra līdz 2. februārim, Liepāju piepildīja motoru rūkoņa un ziemas periodam neierasti liels cilvēku pieplūdums. Šajās dienās Liepājā un tās apkārtnē norisinājās FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) otrais posms „Rally Liepāja”.

Atklās tūrisma izstādi-gadatirgu "Balttour 2014"! [0] 

07.02.2014

Piektdien, 7. februārī, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā sāksies 21. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2014", kas atklās jauno tūrisma sezonu un aicinās izmēģināt jaunās tūrisma sezonas labākos un izdevīgākos piedāvājumus Latvijā, Baltijā un visā pasaulē!

Lejaskurzemes tūrisma piedāvājumu prezentēs Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja un novadu tūrisma informācijas centru darbinieki [0] 

07.02.2014

Šīs nedēļas nogalē – no 7. līdz 9. februārim – Rīgā notiks starptautiskā tūrisma izstāde BALTTOUR 2014, kurā Lejaskurzemes tūrisma piedāvājumu prezentēs Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja un novadu tūrisma informācijas centru darbinieki

Ledus skulptūru festivāla laikā aizsāksies akcija „Garšas tūre Jelgavā!” [0] 

06.02.2014

No 7.februāra Jelgavā sāksies akcija „Garšas tūre Jelgavā". Akcijas ietvaros ir izstrādāts īpašs pastaigu maršruts Jelgavas pilsētas iepazīšanai, kura laikā ikvienam ir iespēja gan iepazīt Jelgavas pilsētas tūrisma un apskates objektus, gan nobaudīt pilsētas īpašo piedāvājumu – pamatēdienu „Hercoga bura", desertu „Šarlotes skūpsts" un atspirdzinošo dzērienu „Jelgavas bellini" un iegūt gardēža suvenīru. Garšas tūri organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība un Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas ēdināšanas uzņēmumiem.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!