Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz Muzeju nakts pasākumiem

18.05.2018

Starptautiskajā Muzeju naktī, 19. maijā no 19:00 līdz 23:00 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina izzināt, kā šūpojās un tika šūpināti mūsu valsts dibinātāji. Muzeju nakts 2018 pasākuma “Šūpulis” apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kā no vienkoča var izgrebt šūpuli, izšūpoties dažādās tradicionālajās šūpolēs, apskatīt, kādas spēles un rotaļas varēja spēlēt mūsu valsts pamatlicēji, un izmēģināt roku seno rotaļlietu izgatavošanā. Šogad “Muzeju nakts” ir veltīta šūpuļa motīvam, tāpēc muzejs aicina ikvienu apmeklētāju neatkarīgi no vecuma spēlēties, rotaļāties un atgriezties atmiņās par bērnību.  

Muzeju nakts viesus arī šogad Ezera ceļš vedīs uz Kurzemes zvejniekciema pļavu Juglas ezera krastā, kur dižojas 19. gadsimta Kurzemes zvejnieku sētas un ēkas, kas šajā vakarā kalpos par vietu, kur lieliem un maziem izspēlēties un izrotaļāties pēc sirds patikas. 19.00 pļavas pie ezera pieskandinās pamatskolas “Rīdze” interešu izglītības pulciņu koncerts, savukārt 20.15 uzstāšanos turpinās Bērnu un jauniešu centra vokālais ansamblis “Kamolītis”. Rotaļas un koncertu pavadīs iespēja izvizināties zirdziņa mugurā un nogaršot dažādus īpašos Muzeju nakts gardumus.

 

Tas vēl nav viss, tā kā Muzeju nakts pasākumi notiks arī Brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijās Vecpiebalgā un Rucavā.

 

Brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija “Vēveri” Vecpiebalgas novadā no 12.00 līdz 23.00 aicina uz pasākumu “Pilna Māras istabiņa sīku, mazu šūpulīšu...”, kā laikā būs iespēja izzināt un sajust lietas un notikumus, kas ielikti Latvijas un Vecpiebalgas vēstures šūpulī. Pasākuma laikā lieli un mazi varēs arī apskatīt seno šūpuļu izstādi, piedalīties aušanas un celošanas darbnīcā, izmēģināt roku rotaļlietu izgatavošanā, kā arī ne tikai izšūpināt kukulīti no abras līdz krāsnij, bet arī nogaršot svaigi cepto maizīti.

 

Lauku ekspozīcija "Zemnieka–zvejnieka sēta "Vītolnieki"" Rucavas novadā šogad no 19.00 līdz 23.00 gaidīs visus interesentus pasākumā “Šūpo mani māmuliņa”. Piejūras sētas “Vītolnieki” apmeklētāji Muzeju naktī varēs uzzināt vairāk par zāļu tējas gatavošanu, klausīties instrumentālā projekta "PH" koncertu ar īpaši sagatavotu programmu "...caur šūpuli" (koncerta sākums 21.00), apskatīt Rucavas mākslas studijas bērnu darbu izstādi par tēmu “Šūpulis” un dziedāt, dejot, izteikties “Bērnu brīvajā mikrofonā”.

 

Visos Muzeju nakts pasākumos ieeja ir bez maksas.

 

 

Ieeja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotajā pasākumā Rīgā notiks tikai caur Ezera vārtiem.

Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 23.00, ieeja muzejā caur Galvenajiem vārtiem notiks no 10.00 līdz 20.00, bet Ezera vārtiem no 19.00 līdz 23.00.

Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.

 

 

INTERNETA RESURSI:

www.brivdabasmuzejs.lv

FACEBOOK: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

DRAUGIEM.LV: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

TWITTER: @brivdabasmuzejs

INSTAGRAM: @brivdabasmuzejs

#brivdabasmuzejs

 

Preses materiālu sagatavoja:          Harita Maniņa

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina uz Muzeju nakts pasākumiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!