Piektdiena, 27. Janvāris, 2023
Ildze, Ilze, Izolde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nedēļas nogales pasākumi Tērvetē

11.05.2018

Tērvetes upītes krastos kuplo ziedošās ievas, pogo lakstīgalas un kūko dzeguzes, dārzus rotā tulpes un narcises, Tērvetē viss zum un skan darbīgā pavasara priekā. Šādā pavasara noskaņā nedēļas nogalē te norisināsies vairāki pasākumi.

Sestdien, 12.maijā, no plkst. 12:00 Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē - vasaras sezonas atklāšanas svētki "Pasakas modināšana" ar teatrāliem uzvedumiem un radošajām darbnīcām “Nāc uzziedi!”. Būs sastopami sirsnīgie un izdarīgie Rūķu saimes pārstāvji un latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugu varoņi.

 

Svētdien, 13. maijā plkst. 13:00 parka kafejnīcas “Lutauša galds” terasē Mātes dienai veltīts koncerts, kurā ar koklēm un dziesmām apmeklētājus priecēs folkloras kopas “Laiva” un “Ceļteka” Andas Ābeles vadībā.

 

Aktīvās atpūtas cienītājus gaida "Tērvetes Gaisa takas" – virvju konstrukcijas kokos. Tās pa spēkam ikvienam, kam piemīt Sprīdīša spars un atklājēja gars. Tieši 12. maijā Tērvetes Gaisa takās īpaša diena – plkst. 18.00 dzejas vakars kopā ar Egiju Hofmani, un visas dienas garumā pārsteigums suņu saimniekiem.

 

Divu dienu garumā - sestdien un svētdien norisināsies jau tradicionālie Tulpju svētki “Viestardos”  - tulpju kolekcijā te apskatāmas gandrīz 400 tulpju šķirnes. Svētkos darbosies Tērvetes amatnieku un mājražotāju tirdziņš, pusdienās visi tiks cienāti ar zupu, bet svētku noslēgumā ar mājas saimnieces Kristīnes cepto kūku. Darbosies radošās darbnīcas bērniem,  būs apskatāmi un samīļojami mājdzīvnieki.  Abas dienas  viesus priecēs tuvāko novadu amatierkolektīvi ar neskaitāmām izrādēm, dziesmām un dejām.

 

Apmeklētājus aicina ciemos arī citi tūrisma objekti – netālu esošā Tērvetes tauriņu tropu māja, rosinot iepazīt dažādu krāsu, formu un izmēru tropu tauriņus, bruņurupučus, zivis un putnus;   XII gs. Tērvetes koka pils, kuras trīs stāvos aplūkojama plašākā Baltijā 9. - 13. gs. zemgaļu materiālās kultūras ekspozīcija: sadzīves priekšmeti, rotas, apģērbi, bruņojums, maketi, zīmējumi un fotogrāfijas, zemgaļu valdnieka vaska figūra un lielākā zobenu izstāde Latvijā; rakstnieces Annas Brigaderes muzejs “Sprīdīši” ar tam piemītošo īpašo auru. Gardu maltīti var ieturēt gan trīs LVM dabas parkā esošajās kafejnīcās, gan omulīgajā “Sprīdīšu” kafejnīcā ar latvisko virtuvi. Nesteidzīgu atpūtu, baudot īpašus ēdienus, piedāvā grieķu restorāns “El Greco” un restorāns- alus darītava “Zoltners”.

 

Informāciju sagatavoja Tērvetes TIC vadītāja Ilona Līduma

 

Komentārs par rakstu: Nedēļas nogales pasākumi Tērvetē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!