Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kārsavas novadā aizvadītas Putnu dienas

10.04.2018

Kārsavas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas Ornitoloģijas biedrību 7.aprīlī, rīkoja putnu būru darbnīcu dabas parkā “Numernes valnis”. Pasākums norisinājās Putnu dienu ietvaros un tajā piedalījās teju 50 interesentu.  

Dabas Aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvis Dagnis Vasiļevskis iepazīstināja ar putnu būrīšu veidiem dažādām putnu sugām un pastāstīja kā ikkatrs pats saviem spēkiem var izgatavot putnu būri. Gatavojot un uzstādot būri ir jāņem vērā dažas prasības. Jumtam jābūt noņemamam, lai būri varētu regulāri iztīrīt, jo mazie dobumperētāji paši to netīra. Saudzējot kokus, putnu būrus nevajadzētu pie tie pienaglot, bet gan iekārt zarā ar stiepli vismaz 3 metru augstumā, lai pasargātu no plēsējiem.

Pasākuma laikā tika izveidoti vairāk kā 40 putnu būri mušķērājiem, strazdiem un zīlītēm. Daļu no būriem Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku uzraudzībā jau pasākuma dienā izvietoja dabas parka teritorijā.  Vairākus būrus paturēja pasākuma dalībnieki, lai izliktu tos savā īpašumā.

Kārsavas novada pārstāvji atzīst, ka Putnu dienu pasākums ir izdevies. Cilvēku aktivitāte bija liela, lutināja arī patīkamie laika apstākļi. Apmeklētāji  bija gandarīti un ar lielu prieku veidoja putnu būrus un ieklausījās vadītāju norādījumos.

 

 Paldies visiem, kuri atrada brīvo laiku un iesaistījās Putnu dienas aktivitātē. Paldies Latvijas Ornitoloģijas biedrībai un uzņēmumam PATA kokmateriāli par nodrošināšanu ar būrīšu izgatavošanai nepieciešamajiem materiāliem.   Īpašs paldies Mežvidu pamatskolas audzēkņiem, kuri ieradās dabas parkā kuplā skaitā. Par paveikto labo darbu ir gan prieks, gan gandarījuma sajūta!  Putniņi saviem čaklajiem  draugiem par šo labo darbu noteikti pateiksies vēl vairākus gadus, priecējot viņus ar skaistām dziesmām. 

Pasākums tika organizēts projekta “Iepazīsim, lai nosargātu!” ietvaros, to finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

 

 

Informāciju sagatavoja

Antra Lipska

Kārsavas novada tūrisma organizatore

Komentārs par rakstu: Kārsavas novadā aizvadītas Putnu dienas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!