Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Muzeju nakts ekskursija „Dzintara saulriets Valmierā”  [0] 

06.05.2014

Sestdien, 17. maijā, Starptautiskās Muzeju nakts pasākumi Valmierā tiks ievadīti ar aizraujošu ekskursiju „Dzintara saulriets Valmierā”. Stāstu ar izklaides elementiem par dzintara meklējumiem Gaujas krastos izstāstīs Valmieras pilsētas gide un Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Ekskursijas sākums plkst. 17:30 skatu laukumā pie Sv. Sīmaņa baznīcas.

Maijas diena – atceroties Turaidas Rozi [0] 

05.05.2014

Maijs ir pavasara un mīlestības laiks. Laiks, kad Turaidā tradicionāli tiek atgādināta leģenda par meiteni Maiju – Turaidas Rozi, kas ar savu izvēli pierādīja uzticības uzvaru pār nāvi.

Gaujas tramvajs atklāj sezonu [0] 

30.04.2014

Šosestdien, 3.maijā, Valmierā jau trešo sezonu pēc kārtas kursēšanu pa Gauju atsāks pirmais Gaujas tramvajs Latvijā. Tāpat kā pagājušajā gadā tramvajs aties no pilsētas laivu piestātnes, un tā maršruts būs no Kazu krācēm līdz pat Dzelzs tiltam. Tramvajs kursēs noteiktos publiskajos laikos, tāpat arī būs iespējams pieteikt grupu braucienus atsevišķos laikos.

Tūrisma sezonas atklāšanas svētki „Izbaudi brīvdienas Bauskas apkārtnē” [0] 

30.04.2014

Bauskas un apkārtnes Tūrisma sezonas atklāšanas svētki ir ikgadējs pasākums, kas katru gadu notiek 4.maijā - šogad jau astoto reizi! Tradicionāli šajā dienā sezonu atsāk daudzi muzeji, tiek atklāti jauni objekti un pakalpojumi. Šogad uzsvars tiks likts uz Bauskas īpašajiem ēdieniem, kas ar 4.maiju nobaudāmi atpūtas kompleksā „Miķelis”, viesu namā „Bērzkalni” un Mežotnes pilī.

Kino, taureņi un ekskursijas maija brīvdienās Līgatnē [0] 

29.04.2014

Kā jau ierasts, maijā Latvijā sākas tūrisma sezona, un arī šogad agrā pavasara modinātos tūristus gaidīsim Līgatnē ar svētku piedāvājumu.

Smiltenes novads aicina uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanu [0] 

28.04.2014

Esi aktīvs? Atpūties zaļi! Nāc un piedalies Smiltenes novada aktīvās tūrisma sezonas atklāšanā 17. maijā plkst. 10:30 Cērtenes pilskalna pļaviņā.

Ar strūklaku modināšanu atklās vasaras tūrisma sezonu Jelgavā [0] 

28.04.2014

Jau tradicionāli maija sākumā ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā tiek atklāta tūrisma sezona. Šogad tūrisma sezona tiks atklāta 3.maijā ar pilsētas strūklaku modināšanu, jauno tūrisma gidu sveikšanu, akcijas „Atklāj pašmāju garšas noslēpumus” vasaras piedāvāto ēdienu degustēšanu un ekskursijām.

Valmierā pirmo reizi tiks aizvadīta „bobsleja” treniņnometne [0] 

25.04.2014

Jau pavisam drīz – 3.maijā Brenguļu alusdarītavas dārzā tiks aizsākta vērienīgākā „bobsleja treniņnometne” vasaras sezonā „Abuls – Gauja”, kas noslēgsies tās pašas dienas izskaņā pie „Valmiermuižas alus” darītavas. Tās laikā vairāki simti meistarīgu „bobslejistu” – laivotāju vienosies kopīgā treniņā, apgūstot labāko tehniku un braukšanas stratēģiju no olimpiešiem – Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa, kā arī iemēģinās pasaulē pirmās dabiskās laivu bobsleja trases „Abuls – Gauja” virāžas.

Valpurģu nakts Tērvetes dabas parkā [0] 

25.04.2014

Kad pār zemi mirdz saule kā olas dzeltenums, visapkārt sāk lidot dzelteni taureņi, no pelēkās zemes izlien zaļa tulpe un blakus samanāmi sarkani rabarberi kā velna ragi, tad ir pienācis īstais laiks priecāties – klāt pavasaris! Viss ir tik dzīvs - ņudz, pumpuro, spraucas, skan, čalo, mudž un smaržo. Daba modusies un tai līdz mostamies mēs - Tērvetes dabas parka redzamie un neredzamie gariņi, lai aicinātu visus līksmoties kopā ar mums par skaistā pavasara atnākšanu.

Līgatnes Zaļais tirdziņš, umurkumurs, danči un ātradīšana  [0] 

24.04.2014

Dienu pēc Latvijas sakopšanas darbiem Lielajā talkā gaidām visus Līgatnē svētdien, 27. aprīlī, kur no plkst. 9:00 līdz 17:00 notiks Zaļā tirdziņa pavasara sezonas atklāšana.

„Šekspīra pēcpusdiena” Bauskas pilī [0] 

23.04.2014

26.aprīlī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā notiks pasākums „Šekspīra pēcpusdiena”, kas veltīta Viljama Šekspīra 450 gadu jubilejai. Programmā iekļauti Bauskas, Vecumnieku un Iecavas novadu skolēnu priekšnesumi. Pasākumā uzstāsies Seno deju grupa „Galms” un Senās mūzikas ansamblis „Inegalite Mistique”.

Garšas tūre Jelgavā turpināsies vēl maija mēnesī [0] 

22.04.2014

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs arī maija mēnesī aicina iepazīt Jelgavu un piedalīties akcijā „Garšas tūre Jelgavā". Akcijas laikā ikvienam ir iespēja apmeklēt Jelgavas pilsētas tūrisma un apskates objektus, nobaudīt pilsētas īpašo piedāvājumu – pamatēdienu „Hercoga bura", desertu „Šarlotes skūpsts" un atspirdzinošo dzērienu „Jelgavas bellini" un iegūt gardēža suvenīru.

Piedalies Līkā tilta regatē [0] 

22.04.2014

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs informē, ka 17. maijā norisināsies tradicionālais tūrisma sezonas atklāšanas pasākums „Līkā tilta regate”, kas šogad tiek organizēta jau ceturto gadu pēc kārtas. Pasākuma mērķis ir popularizēt sportiskās aktivitātes un iesaistīt tajās gan Ogres, gan citu pilsētu uzņēmumus, kā arī pilsētu iedzīvotājus.

Lieldienas Brīvdabas muzejā [0] 

16.04.2014

Pirmajās un Otrajās Lieldienās, svētdien 20. aprīlī un pirmdien 21. aprīlī, Brīvdabas muzejs aicina uz ikgadējām svinībām visai ģimenei ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām, radošajām darbnīcām un citām izdarībām.

Pirmo reizi Latvijā novadu konkurss „SIERA SALDĀ TORTE” [0] 

15.04.2014

Biedrība „Siera klubs” sadarbībā ar Skrundas, Aglonas, Smiltenes, Auces novada domēm un Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem organizē no Latvijā ražotiem produktiem 

Aicinām piedalīties Tūrisma rallijā „Gulbja ligzdu meklējot” [0] 

15.04.2014

Pasākums notiks 2014.gada 17. maijā, to organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar tūrisma portālu www.atputasbazes.lv.  

Lieldienu svētki Turaidā „Spīdi nu, saulīte!” [0] 

15.04.2014

Izjūtot silto pavasari un svinot Lieldienu svētkus, Turaidas muzejrezervātā laukumā pie muižas kalpotāju mājas, pirmdien, Otrajās Lieldienās, 21. aprīlī, plkst. 14.30 tiks svinēti Lieldienu svētki „SPĪDI NU, SAULĪTE!”, kur tautas tradīcijas izdzīvot brīvā dabā aicināti lieli un mazi.

Pūpolainās Lieldienas Tērvetes dabas parkā [0] 

14.04.2014

20.aprīlī a/s „Latvijas valsts meži” apsaimniekotajā Tērvetes parkā norisināsies Pūpolainās Lieldienas. Ikviens tiek aicināts svinēt dabas atmodu un pavasari Rūķu ciemā ar tā iemītniekiem un īpašo viesi- populāro Lieldienu Zaķi.

Velobrauciens „Pa Raunas Kalniem” [0] 

14.04.2014

Rauna aicina pievienoties 4. maija svētkiem, sportojot pa Raunas Kalniem.

Mākslas dienas 2014 Daugavpilī turpinās! [0] 

11.04.2014

No 2. aprīļa līdz 16. maijam Daugavpilī norisinās ikgadējās Mākslas dienas.Šī gada pasākumu klāsts Daugavpilī ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Mākslas dienu ietvaros jau ir un vēl tiks atklāta virkne izstāžu, kurās aplūkojami gan topošo, gan jau pasaules mērogā zināmu mākslinieku darbi.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz Informācijas dienu [0] 

08.04.2014

Turaidas muzejrezervāts 12. aprīlī plkst. 10.00 aicina ikvienu interesentu uz pavasara tūrisma konferenci - Informācijas dienu, kurā iepazīstinās ar muzejrezervāta 2014. gada tūrisma sezonas piedāvājumu, topošajām ekspozīcijām un aktualitātēm muzejrezervāta darbībā, kā arī prezentēs jaunāko publikāciju - „Rīgas – karaliskās pilsētas Vidzemē – godātās rātes atjaunotais svētku un tērpu nolikums. Rīgā 1593. gadā iespiedis Nikolauss Mollīns” – faksimilizdevumu.

Putnu vērošana Svētes palienē [0] 

07.04.2014

Svētdien, 13.aprīlī ikgadējo „Putnu dienu” ietvaros Jelgavas reģionālais tūrisma centrs organizē ekskursiju ar autobusu uz Svētes palieni Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, lai kopā ar ornitologu vērotu putnus. Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja redzēt daudzskaitlīgus ūdensputnu barus un iepazīt dažādas putnu sugas, ko palīdzēs ieraudzīt ornitologs Ritvars Rekmanis.

Daugavpils novadā notiks tūrisma triatlons [0] 

04.04.2014

Šogad Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA” vasaras tūrisma sezonu Daugavpils novadā atklās ar Tūrisma triatlona pasākumu, kas norisināsies 31. maijā. Tūrisma triatlonā aicinām piedalīties ģimenes, draugus, kolēģus un ikvienu, kuram patīk ceļot un iepazīt arvien jaunas, interesantas vietas mūsu skaistajā novadā. Nepieciešams vien velosipēds, vēlēšanās piedalīties un galvenais – labs garastāvoklis.

Lieldienu ripināšana  [0] 

03.04.2014

Lieldienu laikā kristīgās tradīcijas savijas ar senajām un mūsdienu tautas tradīcijām, tomēr visos laikos nemainīga ir svētku svinēšana ģimenes lokā. Rēzeknē arī šogad ikviens ir aicināts svētku brīvdienas pavadīt kopā ar ģimeni.

Future Shorts īsfilmu festivāls priecēs Ventspils iedzīvotājus ar jaunu pavasara programmu [0] Video

02.04.2014

Šogad pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē pasaules īsfilmu festivāla Future Shorts norises vieta būs arī Latvijas lielākās pilsētas. Kā pirmā festivāla filmu izrādes uzņems mūsu skaistā ostas pilsēta - Ventspils. Skatītājiem būs iespēja izbaudīt pasaules īsfilmu atmosfēru, un nobalsot par pavasara sezonas labāko filmu.

Ekskursija „Jelgava-Vilce: vecais kara un tirdzniecības ceļš” [0] 

02.04.2014

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sestdien, 12.aprīlī, pl. 10:00 aicina doties ekskursijā ar autobusu un iepazīt Jelgavas novadu kopā ar vēsturnieku un gidu Andri Tomašūnu. Jau kopš Jelgavas pils celtniecības laikiem kara un tirdzniecības ceļi veda no Jelgavas uz dienvidiem, un viens no tiem caur Svēti uz Vilci. Šajā ekskursijā ikviens ir aicināts apmeklēt vietas un izzināt vēstures liecības, kas saistās ar šo Jelgavas novada daļu.

Stilīgi braucamie, attīstošās rotaļlietas un košas drēbes katram puikam izstādē „Bērnu pasaule 2014”!  

01.04.2014

Ielās un parkos arvien kuplākā skaitā varam manīt lielus un mazus veloprieku baudītājus un smaidīgu bērnu pilnus rotaļu laukumus. Lai arī tavs mazais puika būtu gatavs aktīvajai pavasara sezonai, no 4. līdz 6. aprīlim izstādē „Bērnu pasaule 2014” varēs iegādāties gan atbilstošas drēbes un rotaļlietas, gan dažādus stilīgus braucamos un vēl daudz ko!

“Karosta – velo osta” tiek atklāta 5. aprīlī [0] 

01.04.2014

Sākot no 1. maija, Karostas cietums strādās katru dienu no 10-18, bet tūrisma sezonas atklāšanas pasākums cietumā paredzēts tikai 17.maijā.

Brīvdabas muzeja pasākumi aprīlī [0] 

01.04.2014

Pirmajā pavasara mēnesī Brīvdabas muzejs aicina uz Lieldienu svinībām un Lielo talku, kā arī piedalās pasākumā „Satiec savu meistaru” un aicina apmeklēt muzeja stendu izstādē „Latvija piedāvā 2014”.

Akcija „Satiec savu meistaru!” Turaidā [0] 

31.03.2014

No 4. līdz 6. aprīlim vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums „Satiec savu meistaru!”, kuru organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar kultūras institūcijām un amatniekiem. Turaidas muzejrezervātā akcijas ietvaros 4. aprīlī plkst. 15.00 – 17.00 Turaidas smēdē savās prasmēs un zināšanās dalīsies kalējs Andris Ščeglovs, kurš vairāk kā 20 gadus ir krājis pieredzi vīrišķīgajā amatā.

Aicinām uz naktsputnu klausīšanās ekskursiju Slīteres nacionālajā parkā [0] 

28.03.2014

Piektdienas vakarā, 4. aprīlī notiks naktsputnu klausīšanās ekskursija Slīteres nacionālajā parkā. To vadīs pieredzējušais dabas pētnieks Vilnis Skuja.

Vienīgā Latvijā radītā retro amfībija piestās Ķīpsalā!  

27.03.2014

Unikāla, Latvijā izgatavota un šogad restaurēta amfībija „Vētras putns” piestās Ķīpsalā un no 28. līdz 30. martam būs aplūkojama starptautiskajā laivu un jahtu izstādē „Baltic Boat Show 2014”.

Plirkšķu un mokiku zvaigžņu plejāde Ķīpsalā [0] 

27.03.2014

Jau šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā, izstādē „Motocikls 2014” ikviens ir aicināts aplūkot unikālu bijušās Rīgas motorūpnīcas „Sarkanā zvaigzne”mopēdu, mokiku un motovelosipēdu kolekcija.

Dodies lūkoties putnus uz Tērvetes ūdenskrātuvi [0] 

26.03.2014

Putnu vērošanai vēl draudzīgāka kļuvusi blakus Tērvetes dabas parkam esošā makšķernieku un atpūtnieku iecienītā Tērvetes ūdenskrātuve. Spārnoto lidoņu ieraudzīšanai, atpazīšanai un ērtai aplūkošanai šeit uzbūvēts jauns, stiklots putnu novērošanas tornis, kurā pakāpjoties pārredzama gan pati ūdenskrātuve, gan tās apkārtne. Uz ziemeļiem ir viegli pārskatāmi plašie apvidus lauki, līdz ar to pastāv iespēja no torņa vērot gan ūdensputnus, gan klaju lauku apvidu mīlošus putnus.

FOTOIZSTĀDE „BILDES. MŪZIKA. PORTRETI.”  

25.03.2014

Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” apskatāma fotoizstāde „BILDES. MŪZIKA. PORTRETI.”. Izstādē eksponēti mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2012” un „BILDES 2013” laikā tapušie 44 mūziķu portreti, kuru autori ir fotokluba „RĪGA” dalībnieki – Inese Grizāne un Dainis Ozols. Izstāde ir kā ieskaņa un pamudinājums citiem fotogrāfiem apvienot savus darbus iecerētajā fotoizstādē „BILŽU” 30. jubilejas gadā, informē „BILŽU BIROJS”.

Organizē kursus gidiem Valmierā  [0] 

25.03.2014

Valmieras pilsētas pašvaldības Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina interesentus pieteikties Valmieras tūristu gidu kursiem. Tie paredzēti jau praktizējošiem Valmieras gidiem, kā arī citiem interesentiem, kas vēlas izmēģināt savus spēkus ekskursiju vadīšanā un sadarboties ar Valmieras TIC gida pakalpojumu nodrošināšanā.

Aicina iepazīt Lieldienu tradīcijas un veidot rotājumus [0] 

24.03.2014

Gaidot Lieldienas, 29.martā Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši - radošā nodarbība „Nāc nākdama Liela diena”, kur ikviens aicināts jau laikus parūpēties par svētku noskaņas radīšanu sev apkārt un izgatavot Lieldienu dekorus mājokļa rotāšanai.

Valmierā notiks laivu bobslejs [0] 

22.03.2014

3.maijā plkst.10.00 Brenguļu alus dārzā jau tradicionāli tiks dots starts vērienīgam pasākumam – lielākajam Laivu maršam „Abuls – Gauja”. Tas ir Latvijā krāšņākais un kuplākais laivu karnevāls uz ūdens, kas vieno divas alus darītavas, divas upes un divreiz divas pašvaldības.

Izstādē „Medības un makšķerēšana 2014” pirmoreiz – Latvijā darinātas sniega kurpes [0] 

19.03.2014

Dabas draugiem, medniekiem, mežiniekiem un visiem citiem interesentiem jau nākamnedēļ, no 28. līdz 30. martam Ķīpsalā, izstādē „Medības un makšķerēšana 2014” pirmoreiz būs iespēja klātienē nolūkot ļoti praktiskas, ērtas un oriģinālas Latvijā darinātas sniega kurpes. 

Tūrisma vakarā aicina sagatavoties ceļojumam ar velosipēdu [0] 

19.03.2014

Tuvojoties velotūrisma sezonai, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina ikvienu apmeklēt tematisko tūrisma vakaru „Ceļojumā ar velosipēdu” un uzzināt kā veiksmīgāk sagatavoties veloceļojumam. Tematiskais tūrisma vakars notiks 27. martā, plkst. 18:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī un šoreiz vakara viesis būs Biznesa augstskolas „Turība” pasniedzējs un aktīvā tūrisma profesionālis Ainārs Brencis.

 

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!