Ceturtdiena, 13. Jūnijs, 2024
Uva, Ainārs, Zigfrīds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziemeļlatgales novadi īstenos jaunu kopprojektu dabas vērtību iepazīšanai un saglabāšanai

19.01.2018

2017.gadā veiksmīgi noslēdzies Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekts „ Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī”.  Projektā uzstādītie vides instalāciju objekti ir kļuvuši par papildu tūristu piesaistes objektiem visiem pieciem - Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas novadiem. Ziemeļlatgales 5 vides instalāciju objekti, kas kā vienots tūrisma objekts tika pieteikts Latgales reģiona 2017.gada balvai tūrismā nominācijā „ Inovatīvākais tūrisma produkts 2017”, kļuva par šī gada laureātu!

Gada nogalē Latvijas vides aizsardzības fonds piešķīris finansējumu vēl vienam Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojektam  "Iepazīsim, lai nosargātu", lai sabiedrību iesaistītu  izglītojošos pasākumos, kas saistīti ar Latvijas dabas vērtību atklāšanā un uzturēšanā nozīmīgu personu, notikumu un vietu izcelšanu un godināšanu. Tādējādi pašiem atklājot Latvijas dabas bagātības, iepazīstot tās un mācoties dabu sargāt.  No  2018.janvāra līdz jūnijam četros Ziemeļlatgales novados - Rugāju, Balvu, Baltinavas un Kārsavas - projekta ietvaros notiks deviņi  dažādi dabas izziņas pasākumi, kuros varēs piedalīties gan novadu iedzīvotāji, gan viesi.

 

Rugāju novada teritorijā pavasarī projekta ietvaros notiks 2 pasākumi – laivošanas ekspedīcija pa Pededzes upes lejteci veselas dienas garumā, īpaši aicināti piedalīties jaunieši un otrs pasākums plānots kā āra dabas izziņas nometne teltīs divu dienu garumā skolēniem vecumā no 11-15 gadiem.

Balvu novadā, savukārt, tiks organizēts velo brauciens velo gida pavadībā un Lubāna mitrāja izpētes pārgājiens  Bērzpils pagastā.

Baltinavas novadā plānots organizēt aizraujošu velo orientēšanās pasākumu pa Baltinavas novada skaistākajām vietām ar pikniku noslēgumā.

Kārsavas novadā paredzēti vairāki putnu vērošanas izziņas pārgājieni dabas parkā „Numernes valnis”   ar dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu kā vides gidu.

 

Otrs pasākums, kas izlolots projektā, ir  virtuālās ekskursijas  - mūsdienīgs un radošs risinājums  aizsargājamu dabas vērtību atklāšanā un saglabāšanā, iepazīstot dabas vērtības, tās neapdraudot. Mēs ikdienā daudz lietojam internetu un sociālos tīklus, un daudziem par ieradumu ir kļuvis  „sērfojot” internetā apmeklēt dažādas svešas zemes, iepazīt tās, virtuāli tajās viesojoties. Ziemeļlatgale ir bagāta ar skaistām, neparastām dabas vietām, tāpēc projekta gaitā tiks  sagatavota interaktīva Ziemeļlatgales dabas dārgumu prezentācija - četru Natura 2000 īpaši aizsargājamu teritoriju iemūžināšana 360 grādu fotogrāfijās un gaisa skatos un iespēja tos aplūkot internetā visai Latvijas sabiedrībai un arī Latvijas viesiem, tulkojot pievienotos aprakstus divās svešvalodās. Prezentāciju varēs aplūkot katras pašvaldības mājas lapā.

 

Projekts "Iepazīsim, lai nosargātu" veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu. Rugāju novada dome ir vadošais projekta īstenotājs. 

 

Informāciju sagatavoja:
Mārīte Orniņa
Rugāju novada uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības centra vadītāja

Komentārs par rakstu: Ziemeļlatgales novadi īstenos jaunu kopprojektu dabas vērtību iepazīšanai un saglabāšanai

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!